نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ

شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ:

امروزه ماشین لباسشویی از لوازم پر کاربرد خانه است ، که با پیشرفت تکنولوژی ماشین لباسشویی های مدرن با کارایی و آپشن های متنوع در اختیار خانواده ها قرار گرفته است ، در این قسمت هر وسیله ای از قطعاتی تشکیل شده است که در صورت نبود یا معیوب شدن یکی از قطعات کارایی آن وسیله مختل می شود ، ماشین لباسشویی  آاگ نیز از این قاعده مستثنی نیست ، یکی از قطعات اساسی در ماشین لباسشویی آاگ شیر برقی است که وظیفه کنترل آب برای شستشو البسه را بر عهده دارد .

در واقع این قطعه ، شیر برقی لباسشویی آاگ ،  کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی، در حین شستشو را برعهده دارد. در صورت خرابی این بخش از دستگاه، میزان آب ورودی به ماشین مناسب نبوده و کمتر یا بالاتر از حد استاندارد خواهد بود. در این صورت خرابی شیر برقی لباسشویی آاگ عموماً در شیر آب سرد و به دلیل یخ‌زدگی‌ آب موجود در مسیر آن اتفاق می‌افتد. در این وضعیت آب موجود در در لوله‌ها یخ زده، منبسط می‌شود و باعث ایجاد نشتی در شیر برقی می‌گردد.

به اصل شیرهای بکاررفته در ماشین‌های لباسشویی آاگ مشتمل بر شیر برقی آب سرد و شیر برقی آب گرم هستند. ولی امروزه ماشین لباسشویی‌هایی که اخیراً طراحی و تولید شده‌اند تنها یک شیر برقی آب سرد دارند و آب گرم مورد نیاز آنها، نه از طریق ورودی شیر آب گرم، بلکه از طریق گرم کردن آب توسط هیتر تامین می‌شود.

در صورتی که نشتی آب ماشین از قسمت پشتی و زیر ماشین لباسشویی بود پس به احتمال زیاد اشکال مربوط به شیر برقی است. (به ویژه اگر لاستیک درب سالم است و نشتی ندارد).

*نکته دیگر آنکه اگر نشتی آب هنگام آبگیری اتفاق می‌افتد حتماً اشکال پیش آمده به دلیل خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی آاگ است.

باید گفت که شیرهای برقی در ماشین ‌لباسشویی آاگ وظیفه پر کردن مخزن با آب سرد و گرم را دارند. ماشین لباسشویی از این آب برای آبکشی لباس‌ها استفاده می‌کند.

مشخص شیر برقی که به یک بوبین یا سلنوئید مجهز است که برای کنترل آن از یک تایمر یا برد الکترونیکی و سوئیچ سطح آب (هیدرواستات) استفاده می‌شود. به این شکل در ابتدا جریان به واسطه تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ سطح آب و بعد از آن به سلنوئیدهای شیر ورودی می‌رسند تا اقدام لازم برای باز یا بسته شدن صورت گیرد.

کاربرد شیر برقی در ماشین لباسشویی آاگ

در واقع شیر برقی ماشین لباسشویی آاگ وظیفه پر کردن آب در ماشین لباسشویی برای شستن لباسها را برعهده دارد،  به این صورت که به طور خودکار بعد از روشن شدن ماشین آب وارد ماشین لباسشویی می شود و پس از آن به جاپودری لباسشویی وارد می شود پس از آن به دیگ شستشو برمی گردد، پس از این که ماشین لباسشویی روشن شد به صورت خودکار آب وارد مخزن می شود و در قسمت سیم پیچ شیر برقی آب وارد شده باعث پمپاژ آب به داخل ماشین لباسشویی می شود، بعد از این که آب مورد نیاز برای شستشو در ماشین لباسشویی قرار گرفت ، ورود آب توسط شیر برقی قطع می شود.

انواع شیر برقی

انواع شیرهای برقی *تک بوبین ،*دو بوبین، *سه بوبین و *چهار بوبین تقسیم می شوند، در ماشین لباسشویی های جدید معمولا از  شیرهای برقی تک بوبین یا دو بوبین استفاده می شود.

درگذشته از ماشین لباسشویی های شیر آب برقی دو تا ورودی آب گرم و آب سرد دارد استفاده میشد. ولی امروزه در ماشین لباسشویی های جدید یک شیر برقی وجود دارد که از همان طریق آب سرد وارد میشود و برای گرم کردن آب از هیتر استفاده می شود .

اجزای تشکیل دهنده شیر برقی

1- بوبین، 2- لاستیک دیافراگم، 3- مجاری ورودی آب، 4- ترمینال ،5- فنر ،6- لاستیک آب بندی ، 7- مجرای خروجی آب، 8-سوراخ مجرای فشار، 9-محفظه فشار، 10- وزن پیستون، 11- سیم پیچ، 12- اهرم آهنی، 13-فیلتر خروجی آب، 14- شیطانک که در وسط آن سوراخ ریزی قرار دارد 15-  لاستیک شیطانک

تعمیرات شیر برقی لباسشویی آاگ

یکی از اصلی ترین وظایف شیر برقی در کارکرد ماشین لباسشویی است ، وظیفه تنظیم و کنترل آب ورودی ماشین لباسشویی، بنابراین در صورت معیوب شدن باید سریع تعویض یا تعمیر گردد.

خراب شدن  شیربرقی لباسشویی آاگ به دو صورت است یا خرابی در قسمت مکانیکی و یا الکتریکی می باشد.

-اگر خرابی مکانیکی باشد ما با پاره شدن لاستیک ، مسدود شدن فیلتر به دلیل وجود شن و سنگریزه در آب شهری و خراب شدن اهرم و ساییدگی لاستیک سر اهرم مواجه هستیم، در این صورت باید مورد خراب شده را شناسایی کرد و آن را تعمیر یا تعویض نمود تا عملکرد شیر برقی تصحیح شود .

-در صورت خرابی در قسمت الکتریکی به این صورت است که یا برق رسانی به شیر الکتریکی دچار مشکل است یا اینکه بوبین شیر برقی سوخته باشد ، برای اطمینان حاصل کردن برق به دو سر بوبین را به وسیله اهم متر اندازه گیری کنیم .

دلایل خرابی  شیر برقی ماشین لباسشویی آاگ

مهمترین علت خرابی ها در ماشین لباسشویی که دلیل آن خرابی در قسمت شیر برقی است ، می‌توان به نیامدن آب در درون ماشین لباسشویی اشاره کرد ، غالبا وجود سنگ ها و شن ریزه ها که در آب های شهری وجود دارد باعث معیوب شدن شیر برقی می شود و کارکرد آن را دچار اختلال می کند، در مواقعی که بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی آب وارد ماشین نشد ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرکار لباسشویی بگیرید .

همچنین ممکن است ماشین لباسشویی خاموش باشد اما با باز کردن شیر تغذیه آب وارد ماشین لباسشویی شود ، این مشکل نیز مربوط به شیر الکتریکی است ممکن است لاستیک سر اهرم فنر یا لاستیک یا دیافراگم سوراخ شده باشد ، باید چک شود در صورت نیاز به تعمیر و درصورتیکه برطرف نشد قطعه تعویض گردد.

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی آاگ

برای شروع تعمیرات ، دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق بکشید ، برای تعمیر ابتدا باید پنل ماشین لباسشویی را بردارید این کار را انجام بدهید ، پیچ های نگهدارنده پنل شیرهای برقی را با پیچ گوشتی باز کنید، شیرهای ورودی آب سرد و آب گرم را مشاهده می کنید ، فیلتر آب گرم  رنگ قرمز دارد و ممکن است این شیرهای برقی آب سرد و گرم با هم چسبیده باشند ، در صورتی که اطراف شیر برقی را چک کردید اگر رطوبت و نشتی وجود داشت شیر برقی نیاز به تعمیر دارد ، همچنین امکان رسوب گرفتن شیر برقی نیز به دلیل وجود دارد ، سپس با پیچ گوشتی اتصالات برقی را آزاد کرده و پس از آن شلنگ هایی را که به شیر الکتریکی متصل هستند را با انبردست و فشار دست باز کنید ، اکنون اتصالات برقی و آبی شیر برقی را آزاد کرده اید بنابراین شیر برقی خراب را از ماشین لباسشویی جدا کنید ، سپس شیر برقی ماشین لباسشویی آاگ خریداری شده را جایگزین کرده و اتصالات برقی و آبی یعنی شلنگ ها را به آن وصل کنید ، حالا می توانید پنل ماشین لباسشویی را بر روی آن نصب کنید و به شست و شوی لباس ها بپردازید .

در صورتی که نتوانستید مراحل بالا را انجام بدهید فورا با متخصص با تجربه نمایندگی آاگ تماس بگیرید ما در اسرع وقت برای تعمیر لباسشویی شما اقدام می کنیم.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد.

 

 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 


برچسب ها :
شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ , علت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی آ ی گ, تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی AEG , قیمت شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ , انواع شیربرقی ماشین لباسشویی


شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب