نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی آاگ (تعمیر لباسشویی آاگ,تعمیر ظرفشویی ااگ)      نمایندگی آاگ

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ

باید این را بگوییم که ماشین لباسشویی آاگ در هر زمانی ممکن است به هرعلتی از کار بیفتدما دراین قسمت ما تعدادی از علت های نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ را برای شما شرح می دهیم .

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ

 1- سوئیچ درب

وقتی که درب ماشین لباسشویی باز است سوئیچ درب باعث میشود که ماشین لباسشویی از چرخش بیفتد . اگر سوئیچ درب نتواند به درستی عمل کند دیگ نمی چرخد . برای فیمیدن  اینکه سوئیچ درب به درستی عمل می کند یا نه؟  از مولتی متر استفاده کنید. اگر سوئیچ درب دارای عملکرد مناسبی نباشد تعمیر ماشین لباسشویی آاگ لازم می شود و باید سوئیچ را تعویض کنید.

2- کوپلینگ موتور

این وسیله یعنی کوپلینگ موتور وظیفه انتقال نیروی موتور را در ماشین لباسشویی برعهده دارد . در صورتی که وزن لباس ها زیادی باشد کوپلینگ از چرخش دستگاه جلوگیری می کند تا به سیستم انتقال نیرو و موتور صدمه ای وارد نشود.ودر صورتی که واشر دارای بار اضافی باشد، کوپلینگ موتور در محافظت از موتور و انتقال به درستی عمل نخواهد کرد. کوپلینگ موتور همچنین می تواند به علت سایش طبیعی خراب شود. دقت کنید کوپلینگ موتور شکسته نشده باشد.

3-تسمه

مورد دیگرازعلت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ  می تواند از تسمه باشد ، تسمه را حتما بررسی کنید تا معلوم شود که شکسته و یا شل نشده باشد. در صورتی که تسمه معیوب و یا شل شده باشد آن را تعویض نمایید.ماشین لباسشویی تعدادی تسمه دارد که ممکن است آسیب ببینند و یا پاره شود.ممکن است که مشکل اصلی از تسمه نباشد و پولی گیر کرده باشد. گیر کردن پولی معمولا باعث آسیب دیدن تسمه می شود. در صورتی که تسمه را جایگزین کنید اما قرقره را درست نکنید، باز هم در آینده‌ای نزدیک به این مشکل برخورد خواهید کرد.

4-قفل درب

 هنگامی که قفل درب ماشین بسته نشده باشد ، سوئیچ درب باعث جلوگیری از شست و شو می شود. قفل درب معیوب می تواند علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ باشد. مشکل در قفل موجب میشود ماشین لباسشویی شروع به کار نکند و دیگ آن نچرخدقفل درب می تواند به صورت مکانیکی یا الکتریکی خراب شود. قفل درب را جهت اطمینان از سالم بودن آن بازرسی کنید . در صورتی که قفل درب آسیب دیده باشد و یا به درستی بسته نشود آن را تعویض کنید. برای تعیین خرابی قفل درب  از یک مولتی متر برای آزمایش هر سوییچ در لبه درب استفاده کنید سوئیچ را تعویض نمایید.

5- برد کنترل موتور

برای علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ می تواند از برد کنترل موتور باشد . برد کنترل موتور، باعث ایجاد قدرت در موتور می شود . اگر این بورد مشکل داشته باشد ، دستگاه یا خوب کار نمی کند و یا اصلا کار نخواهد کرد.اول برد کنترلی موتور را برای وجود اجزای تمام سوز و نیم سوز شده بررسی کنید در صورتی که برد موتور ناقص باشد ممکن است ماشین لباسشویی به درستی کار نکند و یا اصلا کار نکند. اگر برد دارای قدرت است اما این قدرت را به موتور انتقال نمی دهد آن را تعویض نمایید.

6- کلاچ

یکی از وسایل ماشین لباسشویی کلاچ است که وظیفه کلاچ انتقال نیرو بین گیربکس و دیگ داخلی است که این امر به دیگ کمک می کند تا سریعا به سرعت چرخش مناسب برسد . در صورت کلاچ فرسوده شده باشد می تواند موجب جلوگیری از چرخش دیگ شود .مسیستم کلاچ باعث فراهم کردن اتصال بین گردونه شستشو و سیستم انتقال نیرو می شود ، یعنی به گردونه کمک می کند که به سرعت چرخش درستی برسد پس این موضوع نیز میتواند علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ باشد. کلاچ قابلیت تعمیرپذیری ندارد بنابراین اگر کلاچ فرسوده شده باشد آن را تعویض نمایید.

7-فولی

امکان دارد علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ شما مشکل در فولی ماشین لباسشویی باشد.  فولی به دیگ شست و شو متصل می شود و با کمک تسمه و موتور دیگ را به چرخش درمی آورد . هنگامی که فولی فرسوده شده باشد باعث از کارافتادن تسمه خواهد شد که این امر باعث ممانعت از  چرخش موتور می کند. فولی را بردارید و آنرا بررسی کنید . اگر فولی ضعیف شده بود آن را تعویض نمایید.

8-مجموعه کیت کلاچ

این وسیله یعنی کلاچ اتصال بین انتقال و داخل دیگ را ایجاد می کند که این امر به دیگ کمک می کند تا سریعا به سرعت چرخش مناسب برسد . اگر کلاچ فرسوده شده باشد می تواند موجب جلوگیری از چرخش دیگ شود .اگر برد کلاچ پوسیده شده باشد بهتر است آن را جایگزین کنید.

9- استاتور

علت دیگری که می تواند علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ باشد این وسیله است.استاتور به وسیله موتور یک میدان مغناطیسی قدرتمندی را ایجاد می کند که باعث می شود گردونه به هر دو طرف بچرخد.استاتور با روتور تعامل پیدا می کند تا یک میدان مغناطیسی قوی ایجاد کند تا دیگ را در هر جهت چرخش دهد. اگر سیم پیچ ها در استاتور آسیب دیده باشند ماشین لباسشویی  نخواهد چرخید و یا به صورت غیر منظم و غیر معمول خواهد چرخید.

10- روتور

روتور به وسیله استاتور یک میدان الکترومغناطیسی قدرتمندی را ایجاد می کند و باعث چرخش گردونه به هر دو طرف می شود.اگر آهنربانی روتور صدمه ببیند یا هر بخشی از روتور عیب داشته باشد دستگاه نمی چرخدروتور با استاتور ارتباط برقرار می کند تا یک میدان مغناطیس قوی جهت چرخش دیگ ایجاد کند. اگر مغناطیس روی موتور آسیب دیده باشد و یا هر بخشی از روتورمعیوب باشد می تواند علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ  و یا منظم نچرخیدن آن باشد

11-بلبرینگ شفت

علت دیگر وجود این وسیله است .بلبرینگ شفت در وسط قسمت بیرونی ماشین لباسشویی قرار گرفته است. بلبرینگ کمک می کند تا دیگ داخلی را به صورت صاف نگه داریم. اگر تحمل بلبرینگ لوله کم باشد، می تواند قفل شده و باعث جلوگیری از چرخش ماشین لباسشویی گردد. ماشین لباسشویی نیز ممکن است سر و صدای بلندی ایجاد کند. جایگزینی بلبرینگ و تعمیر آن نیاز  به جداسازی اکثر قسمت های ماشین لباسشویی دارد. اگر شفت بلبرینگ معیوب باشد توصیه می شود که دیگ خارجی و بلبرینگ را تعویض نمایید.

12-درام عقب به همراه یاتاقان

در این جا نقش یاتاقان در درام عقب حفظ چرخش دیگ ماشین لباسشویی می باشد. اگر سیستم بلبرینگ معیوب باشد ماشین لباسشویی می تواند بسیار پرسرو و صدا باشد و دیگ هم چرخش خود را متوقف می کند . در بعضی از ماشین آلات یاتاقان به صورت جداگانه از درام عقب به فروش می رسد با این حال توصیه می شود که درام خارجی و یاتاقان را با هم تعویض کنید .

13-یاتاقان

وسیله دیگر یاتاقان در قسمت وسط دیگ بیرونی نصب شده است و کمک می کند تا دیگ داخلی را به چرخش وادارد. اگر یاتاقان ضعیف باشد به طور جداگانه فروخته می شود پس آن را تعویض نمایید. اگر یاتاقان به طور جداگانه در دسترس نباشد محفظه بیرونی و یاتاقان را تعویض کنید.

14-موتور

علت دیگر موتور است . با این حال موتور به ندرت می تواند علت نچرخیدن ماشین لباسشویی باشد. قبل از تعویض موتور ، ابتدا تمامی اجزای ماشین لباسشویی که معمولا دچار ایراد می شوند را بررسی کنید . اگر هیچ یک از این اجزا معیوب نباشند موتور را تعویض کنید. اگر موتور فعال است اما اجرا نمی شود و یا پر سرو صداست و با به طور خودکار روشن نمی شود آن را تعویض نمایید.

15-گیربکس

در صورتی که گیربکس ماشین لباسشویی  فرسوده و یا معیوب باشد . ایراد در چرخ دنده های گیربکس می تواند باعث عدم چرخش در ماشین لباسشویی شود. با این حال این مورد به ندرت پیش می آید . قبل از تعویض انتقال ابتدا همه قسمت های دیگر که احتمال مشکل در آن زیاد است را بررسی کنید.

درصورتی که نتوانستید با دلایل بالا دلیل نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ را تشخیص بدهید در اولین فرصت با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

تکنسین های ما شبانه روزی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشند شما می توانید با شماره های 33123767-33123768 تماس بگیرید.

 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد درژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


 

برچسب ها :
علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ , دلیل نچرخیدن ماشین لباسشویی آ ی گ , عیب یابی علت نچرخیدن ماشین لباسشویی aeg , حل مشکل علت نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ


علت  نچرخیدن ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

به دنبال چه در سایت ما هستید ؟

به دنبال چه در سایت ما هستید ؟

اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت ما عنوان کنید تا ما پاسخگوی شما عزیزان باشیم و تا آنجا که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم و در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه شما، تکنسین به محل مورد نظر اعزام می­شود.

ادامه مطلب
راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب