021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

انواع قطعات ظرفشویی آاگ

در ابتدا قبل از کار کردن با ظرفشویی باید قطعات آن را بشناسیم . زیرا آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی آاگ  به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل به راحتی منبع خرابی قطعات ظرفشویی آاگ را پیدا کنید و درصورت برطرف نشدن مشکل بتوانید اطلاعات درست در اختیار تعمیرکار قرار دهید.


1-برد الکتریکی: عملکرد دستگاه و قطعات ماشین ظرفشویی آاگ در دوره ی شستشو، به عهده ی برد است. برد ممکن است در اثر اتصالی دچار سوختگی گردد. برد در صورت خرابی قطعات ماشین ظرفشویی، ارورهای مخصوص هر قطعه را به کاربر نشان می دهد.


2-سوئیچ فولوتر ماشین ظرفشویی: سوئیچ فولوتر ظرفشویی در کف ماشین ظرفشویی آاگ قرار دارد. در صورتی که دستگاه به هر علتی آب ریزی پیدا کند، آب به کف سینی رسیده و شناور یونولیتی را به بالا هدایت می کند و بعد از آن  میکروسوئیچ عمل کرده و به برد فرمان آب ریزی می دهد و تخلیه دستگاه مدام در حال کار کردن قرار می گیرد پس قطعات ماشین ظرفشویی آاگ باید هماهنگ با هم به صورت صحیح کار کنند.

3-درخت سیم کشی :  این قطعه فرامین برد را به تمام اجزای ماشین انتقال می دهد و بالعکس.

4-تایمر: برای شستشوباید زمان را تعیین کنید پس این کار را تایمر یا زمان سنج زمان مشخص شده برای کارکرد دستگاه را انجام می دهد.

5-سنسور: دمای آب را حس کرده و به برد انتقال می دهد تا فرمان قطع المنت صادر شود. این قطعه در دیواره چاهک نصب شده و در صورت خرابی و یا قطع شدن سوکت سنسور برد Error را به ما نشان می دهد  .


6-هیتر لوله ای و ترموستات: وظیفه ی گرم کردن آب را توسط المنت کف بر عهده دارد.این هم یکی دیگر از قطعات ظرفشویی آاگ می باشد که در صورت سرویس ظرفشویی آن را نیز باید بررسی کرد.

7-المنت کف: آب عبوری از داخل پمپ شستشو را گرم می کند.

8-شیر برقی شلنگ دار: وظیفه این قطعه از قطعات ماشین ظرفشویی آاگ ، آب ورودی به داخل دستگاه را کنترل می کند. عمل شیر برقی به وسیله ی قطع و وصل جریان الکتریکی که توسط هیدروستارت انجام می شود .

این شیر برقی از قطعاتی شامل: خروجی آب، هسته فلزی متحرک، ممبران، سیم پیچ مقاومت، صافی آب ورودی، اتصال آب ورودی، بدنه شیر برقی، لاستیک فشار شکن، فنر، لاستیک سر هسته.

9-هیدروستات: هیدروستات وظیفه دارد که سطح آب را در دیگ ماشین ظرفشویی آاگ را کنترل کرده و از اضافه شدن آب و سرریز کردن آن جلوگیری می کند. این قطعه به صورت دو قلو (دو عدد کنار هم ) در ماشین ظرفشویی نصب شده است.

کارهیدروستارت در سه دوره ی زمانی در ماشین ظرفشویی آاگ  : زمانی که دیگ ماشین ظرفشویی خالی است، دیگ در حال پر شدن است، دیگ پر شده باشد.

10-کیت تنظیم کننده ی قفسه: در واقع این قطعه تنظیم کننده به قفسه ی ظروف متصل می شود برای تغییر ارتفاع قفسه استفاده می شود.

11-موتور شستشوی ظرفشویی:  موتور ظرفشویی ، وظیفه پاشیدن پر فشار محلول شستشو بر روی ظروف بر عهده ی موتور شستشو می باشد.  مهمترین قطعه ماشین ظرفشویی است که در طول زمان دچار تغییرات قابل توجهی شده است.

12-پمپ تخلیه: عملکرد این قطعه برای خروج محلول شستشو وارد عمل می شود. در واقع این پمپ مستقیما به کاسه ی شستشو متصل است و آب ماشین را تخلیه می کند.در هنگام خرابی موتور دستگاه آب گیری می کند ولی بعد از آب گیری هیچ عملیاتی انجام نمی دهد.


13-فیلتر یا صافی:وقتی که  محلول شستشو مواد غذایی را از روی ظروف شسته به سمت پمپ شستشو می برد. فیلتر در بین راه محلول شستشو و پمپ تخلیه قرار دارد. وظیفه ، محلول شستشو را تمیز کرده بعد به سمت پمپ روانه کند.

در واقع دو نوع فیلتر وجود دارند: فیلتر کف(در کف دیگ واقع شده) و فیلتر لوله ای(در مرکز فیلتر کف قرار گرفته و به داخل فیلتر کف قفل می شود).

14-دستگیره درب: وجود دستگیره درب باعث خاموش و روشن شدن دستگاه را در هنگام باز و بسته بودن در انجام می دهد.

15-غلطک قفسه ظروف و محورها: وظیفه این قطعه از قطعات ماشین ظرفشویی آاگ چسبیدن به قفسه ی ظروف است تا قفسه ها به راحتی به سمت داخل و خارج بچرخند. این غلطک ها باید دائم بررسی کنیم  که دچار صدمه ی فیزیکی نشده باشند. در صورت صدمه، این قطعه باید با جایگزینی اصل و اورجینال مناسب دستگاه تعویض شود.

16-مخزن مایع: این قطعه از دو قسمت مخزن مایع جلا دهنده و جا پودری تشکیل شده است.

باید متذکر شویم اطلاعات در مورد انواع قطعات ظرفشویی آاگ کمک کی کند که شما در صورت بروز مشکل بهتر برای رفع عیب اقدام کنید ومتحمل هزینه اضافی برای تعمیر ظرفشویی آاگ نشوید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
انواع قطعات ظرفشویی آاگ , قطعات ظرفشویی آ ی گ , معرفی قطعات ظرفشویی AEG


انواع قطعات ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب