021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

انواع قطعات ظرفشویی آاگ

انواع قطعات ظرفشویی

در ابتدا قبل از کار کردن با ظرفشویی باید قطعات آن را بشناسیم . زیرا آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی  به شما کمک می کند تا با عملکرد و کار آنها آشنا شوید تا در صورت بروز مشکل به راحتی بتوانید منبع خرابی قطعات را پیدا کنید و درصورت برطرف نشدن مشکل بتوانید اطلاعات درست در اختیار تعمیرکار قرار دهید.

دسته بندی قطعات ماشین ظرفشویی ااگ :

اگر بخواهیم بگوییم قطعات ماشین ظرفشویی آاگ به سه دسته تقسیم می شوند.

دسته اول قطعات کنترل کننده دستگاه که این قطعات کنترل عملکرد ماشین ظرفشویی را بر عهده دارند.

دسته دوم قطعات مصرف کننده که با اتصال به برق کار خود را شروع و عمل شستشو را انجام می دهد.

دسته سوم قطعات انتقال دهنده که ما بین دو قطعه دیگر قرار دارد که انتقال پیام از کنترل کننده ها به مصرف کننده ها برعهده دارند.

از نام هر دسته مشخص می باشد که هریک از قطعات کارایی ها مشخصی در دستگاه بر عهده دارد.


1-برد الکتریکی:

در واقع عملکرد دستگاه و قطعات آن در دوره ی شستشو، به عهده ی برد است. برد ممکن است در اثر اتصالی دچار سوختگی گردد.بنابراین در صورت خرابی برد و قطعات دستگاه و یا دیدن ارورهای مخصوص هر قطعه را به کاربر نشان می دهد.

2-سوئیچ فولوتر:

یکی دیگر از قطعات سوئیچ فولوتر ظرفشویی که در کف آن قرار دارد. در صورتی که دستگاه به هر علتی آب ریزی پیدا کند، آب به کف سینی رسیده و شناور یونولیتی را به بالا هدایت می کند و بعد از آن  میکروسوئیچ عمل کرده و به برد فرمان آب ریزی می دهد .

تخلیه دستگاه مدام در حال کار کردن قرار می گیرد پس قطعات باید هماهنگ با هم به صورت صحیح کار کنند.

3-درخت سیم کشی : 

 این قطعه فرامین برد را به تمام اجزای ماشین انتقال می دهد و بالعکس.

4-تایمر:

برای شستشوباید زمان را تعیین کنید پس این کار را تایمر یا زمان سنج زمان مشخص شده برای کارکرد دستگاه را انجام می دهد.

5-سنسور:

دمای آب را حس کرده و به برد انتقال می دهد تا فرمان قطع المنت صادر شود. این قطعه در دیواره چاهک نصب شده و در صورت خرابی و یا قطع شدن سوکت سنسور برد Error را به ما نشان می دهد.

6-هیتر لوله ای و ترموستات:

وظیفه ی گرم کردن آب را توسط المنت کف بر عهده دارد.این هم یکی دیگر از قطعات ظرفشویی می باشد که در صورت سرویس ظرفشویی آن را نیز باید بررسی کرد.

7-المنت کف:

 آب عبوری از داخل پمپ شستشو را گرم می کند.

8-شیر برقی شیلنگ دار:

وظیفه این قطعه از اجزای ظرفشویی ، آب ورودی به داخل دستگاه را کنترل می کند. عمل شیر برقی به وسیله ی قطع و وصل جریان الکتریکی که توسط هیدروستارت انجام می شود .

این شیر برقی از قطعاتی شامل: خروجی آب، هسته فلزی متحرک، ممبران، سیم پیچ مقاومت، صافی آب ورودی، اتصال آب ورودی، بدنه شیر برقی، لاستیک فشار شکن، فنر، لاستیک سر هسته.

9-هیدروستات:

هیدروستات وظیفه دارد که سطح آب را در دیگ ظرفشویی را کنترل کرده و از اضافه شدن آب و سرریز کردن آن جلوگیری می کند. این قطعه به صورت دو قلو (دو عدد کنار هم ) در ماشین ظرفشویی نصب شده است.

کارهیدروستارت در سه دوره ی زمانی در دستگاه  : زمانی که دیگ ماشین ظرفشویی خالی است، دیگ در حال پر شدن است، دیگ پر شده باشد.

10-کیت تنظیم کننده ی قفسه:

در واقع این قطعه تنظیم کننده به قفسه ی ظروف متصل می شود برای تغییر ارتفاع قفسه استفاده می شود.

11-موتور شستشوی : 

موتور، وظیفه پاشیدن پر فشار محلول شستشو بر روی ظروف بر عهده ی موتور شستشو می باشد.  مهمترین قطعه دستگاه است که در طول زمان دچار تغییرات قابل توجهی شده است.

12-پمپ تخلیه:

عملکرد این قطعه برای خروج محلول شستشو وارد عمل می شود. در واقع این پمپ مستقیما به کاسه ی شستشو متصل است و آب ماشین را تخلیه می کند.در هنگام خرابی موتور دستگاه آب گیری می کند ولی بعد از آب گیری هیچ عملیاتی انجام نمی دهد.

13-فیلتر یا صافی:

وقتی که  محلول شستشو مواد غذایی را از روی ظروف شسته به سمت پمپ شستشو می برد. فیلتر در بین راه محلول شستشو و پمپ تخلیه قرار دارد. وظیفه محلول شستشو را تمیز کرده بعد به سمت پمپ روانه کند.

در واقع دو نوع فیلتر وجود دارند: فیلتر در کف دیگ واقع شده و فیلتر لوله ای که در مرکز فیلتر کف قرار گرفته و به داخل فیلتر کف قفل می شود.

14-دستگیره درب:

وجود دستگیره درب باعث خاموش و روشن شدن دستگاه را در هنگام باز و بسته بودن در انجام می دهد.

15-غلطک قفسه ظروف و محورها:

وظیفه این قطعه از قطعات ماشین ظرفشویی چسبیدن به قفسه ی ظروف است تا قفسه ها به راحتی به سمت داخل و خارج بچرخند. این غلطک ها باید دائم بررسی کنیم  که دچار صدمه ی فیزیکی نشده باشند. در صورت صدمه، این قطعه باید با جایگزینی اصل و اورجینال مناسب دستگاه تعویض شود.

16-مخزن مایع:

این قطعه از دو قسمت مخزن مایع جلا دهنده و جا پودری تشکیل شده است.

باید متذکر شویم اطلاعات در مورد انواع قطعات کمک می کند که شما در صورت بروز مشکل بهتر برای رفع عیب اقدام کنید ومجبور به پرداخت هزینه اضافی برای تعمیر ظرفشویی آاگ نشوید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
انواع قطعات ظرفشویی آاگ , قطعات ظرفشویی ااگ , معرفی قطعات ظرفشویی AEG


انواع قطعات ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب