نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ

در بیشتر ماشین های ظرفشویی جنس بدنه از استیل است این باور که استیل خراب نمیشود غلط است. جنس داخل ماشین ظرفشویی آاگ از استیل می باشد و این یک تصور غلط رایج است که جنس استیل به هیچ عنوان زنگ نمی زند. در واقع جنس استیل لایه های محافظتی روی آن را پوشانده است و این لایه ها مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارند. با این حال ، این لایه می تواند آسیب ببینند برای همین نیاز به مراقبت مناسب دارند. این لایه می تواند در اثر برخورد اجسام نوک تیز مانند چاقوها ، وسایل آشپزی و حتی بسته بندی نامناسب آسیب ببیند. همچنین ، رسوب آب و غذا می تواند به پوشش های محافظ آسیب برساند که منجر به خوردگی موضعی و یا مواد شیمیایی باعث سوراخ شدن کف و بدنه ماشین ظرفشویی آاگ می شود .

-آهن در آب

اگر یک لکه قهوه ای مایل به قرمز به طور مرتب داخلی ماشین ظرفشویی خود میبینید، دلیل وجود آهن در منبع آب است. در برخی مناطق در ایران ، آب محلی به طور طبیعی حاوی اکسید آهن است که در طی چرخه شستشو در دستگاه رسوب می کند. منبع دیگر آهن موجود در آب شما می تواند زنگ زدگی لوله های قدیمی گالوانیزه باشد.

-سبد داخلی زنگ زده

ممکن است که به مرور زمان سطح داخلی ماشین ظرفشویی شما زنگ بزند، ولی قفسه ها می توانند پس از چند سال استفاده دچار این مشکل شوند. هنگامی که قفسه ها، محافظ لاستیکی خود را از دست می دهند ، فلز زیر آن در معرض آب قرار گرفته و زنگ زده می شود. گاهی اوقات شما می توانید زنگ زدگی را ببینید ، یا ممکن است فقط تاول هایی مشاهده کنید. در زیر تاول ها تکه هایی از زنگ زدگی وجود دارد. یکی از راه های جلوگیری از این کار بارگیری ظروف خود به روش صحیح است. ظروف نوک تیز باعث آسیب رساند به لایه پلاستیکی سبد شده و منجر به رسیدن آب به فلز زیر آن می شود و زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی آاگ به وجود می آید.

-لکه های زنگ در وسایل فلزی

وسایل فلزی مانند کارد و چنگال و حتی قابلمه ها می توانند بعد از شستن در ماشین ظرفشویی زنگ زده شوند. چاقوها ، چنگالها و سایر کارد های فلزی ضد زنگ ممکن است زنگ زده گی روی سطح آنها ایجاد شوند. مخصوصاً کارد و چنگال ، پس از قرار گرفتن طولانی در معرض آب سخت که تصفیه نشده یا فیلتر نشده و همچنین دوز بیش از حد مواد شوینده شیمیایی باعث آسیب به سطح و روکش آن ها می شوند. هر نوع غذای اسیدی یا شور می تواند احتمال خوردگی را افزایش دهد.

-یکی دیگر از عوامل زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی آاگ ، نمک ماشین ظرفشویی آاگ خورنده است. ضمن ریختن نمک داخل ماشین، معمولا دانه های نمک روی کف ماشین ظرفشویی می ریزند.اگر شما دو هفته از ماشین استفاده نکنید این دانه های نمک فرصت پیدا می کنند که کف ماشین را سوراخ کنند.دانه های نمک خورنده هستند و سر ریز شدن آب حین پر کردن مخزن نمک منجر به مرطوب شدن دانه ها می شود که این امر باعث تسهیل این فرآیند خوردگی می شود.

-علت اینکه استیل داخلی ماشین ظرفشویی زنگ زدگی پیدا می کند چیست ؟

می توان گفت که مواردی که باعث آسیب شود کلریدهای خاصی هستند که در مواد غذایی و مواد شیمیایی تمیزکننده وجود دارد. یون های کلر لایه را تجزیه می کنند و باعث می شوند که فلز داخلی در معرض خطر قرار گیرد و احتمال تشکیل زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی آاگ را افزایش می دهد. بنابراین ضروری است که اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده تمیز کننده ای که استفاده می کنید مناسب است و از مقدار مناسب استفاده می کنید.

 

چرا استیل کف ماشین ظرفشویی آاگ سوراخ شد؟

در صورتی که  زنگ زدگی در همان مراحل اول برطرف نشود به مرور، و در زمان خیلی کوتاه باعث خوردگی آن قسمت شده و کاملا سوراخ می شود. نمک و مایع جلادهنده به هیچ عنوان نباید مستقیم روی بدنه استیل قرار بگیرند. تعمیر کاران متخصص طی بررسی های خود از ماشین ظرفشویی های مشتریان که منجر به سوراخ شدن وزنگ زدگی ماشین ظرفشویی آاگ شده است فهمیدند که در تمام این موارد مصرف کننده هنگام اضافه کردن مایع جلادهنده و یا نمک از قیف مخصوص استفاده نمیکنند و رد مایع جلادهنده کنار لبه مخرن آن و همچنین دانه های نمک کف ماشین ظرفشویی مانده و چون این مواد بسیار واکنش های اسیدی دارند باعث زنگ زدگی و خوردگی کف استیل  ظرفشویی آاگ می شوند.

جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی آاگ

برای جلوگیری از زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی آاگ  حتما بر روی ورودی آب ماشین ظرفشویی یک فیلتر تصفیه نصب کنید، از مواد شوینده به اندازه کافی استفاده کنید نه بیشتر، به هیچ عنوان مایع جلادهنده و نمک ماشین ظرفشویی را روی بدنه داخلی ماشین ظرفشویی نریزید و هر گاه لکه ای از زنگ زدگی سطحی پیدا کردید فورا آن را با مواد شستشو مناسب پاک کنید .

درصورت لزوم با نمایندگی آاگ برای برطرف کردن زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558  می باشد.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ , سوراخ شدن کف ظرفشویی آ ی گ , چه اشتباهاتی منجر به سواخ شدن ظرفشویی AEG


علت زنگ زدگی و سوارخ شدن  کف ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب