021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

تاخو ماشین لباسشویی آاگ

تاخو چیست ؟

خیلی ساده می شود گفت که تاخو با نام علمی تاکوژنراتور مانند یک دینام دوچرخه میتواند جریان الکتریسیته تولید کند و برد الکترونیکی دستگاه با توجه به مقدار ولتاژ تولید شده توسط تاخو ، می تواند سالم بودن موتور ، بالانس بودن دیگ ماشین لباسشویی‌، سرعت موتور هنگام شستشو و درست کار کردن یا نکردن خشک کن را تشخیص دهد‌.

در واقع تاخو ماشین لباسشویی آاگ دارای یک آهنربای استوانه ای می باشد که بر روی شفت موتور نصب می شود و همزمان با موتور می چرخد‌. تاخو ماشین لباسشویی آاگ دارای یک سیم پیچ است که جریان مغناطیسی را کنترل می کند.‌ معمولا تاخو دارای یک روکش است که موجب نفوذ آب به داخل تاخو می شود‌.

تاخوماشین لباسشویی آاگ وظیفه کنترل میزان جریان ورودی برق را بر عهده دارد. این جریان ( ولتاژ ) وارد برد الکترونیکی دستگاه می شود‌. هنگامی که جریان (ولتاژ) فرستاده شده کمتراز جریان (ولتاژ) اولیه باشد تعداد ارسال پالس یا سیگنال توسط برد الکترونیکی افزایش یافته و سبب افزایش سرعت موتور می شود‌. در مقابل اگر جریان برق ( ولتاژ ) فرستاده شده از جریان اولیه بیشتر باشد تعداد پالس های ارسالی توسط برد الکترونیکی کاهش می یابد و به این ترتیب سرعت موتور کم می شود‌.


تاخوماشین لباسشویی آاگ کجا قراردارد؟

این قطعه ،تاخو ماشین لباسشویی آاگ برروی استاتور (بخش ثابت دستگاه)،‌ پشت موتور، قرار دارد. در بیشتر موارد، با بازکردن لباسشویی و برداشتن صفحه پشتی آن می‌توانید موتور را مشاهده کنید. در مرحله بعد با بازکردن پیچ‌ومهره اصلی که پشت موتور قرار دارد می‌توانید روتور را نیز بردارید. در این حالت استاتور مشخص می‌شود که به‌شکل یک حلقه بزرگ است و دارای سیم‌پیچی‌های مسی متعدد است. می‌توانید به‌راحتی پیچ‌های استاتور را باز کنید، استاتور را جدا کنید و اتصالات الکتریکی که به تاخوماشین لباسشویی آاگ ختم می‌شوند را جدا کنید.

براساس نوع ماشین لباسشویی شما، این سنسور شاید به‌شکل یک مستطیل پلاستیکی کوچک است که سه سوراخ مربع شکل در وسط آن قراردارد و برروی دو عدد سیم‌پیچ استاتور یا بیشتر نصب شده‌است. تاخوهای ماشین لباسشویی آاگ به دو صورت تسمه ای و غیر تسمه ای است.

علائم از کارافتادن تاخوماشین لباسشویی آاگ

درهنگام بروز آسیب‌های مختلف ممکن است که یک یا چند بخش از دستگاه لباسشویی شما از کار بیفتد که تاخوماشین لباسشویی آاگ نیز جرئی از این قطعات است. به عنوان مثال، ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود، آب به سطح مطلوب نمی‌رسد یا ماشین لباسشویی در حین کار به‌طرفین تکان می‌خورد. اگر کمی از مسائل فنی سر در می‌آورید یا دانش پایه‌ای از الکترونیک و برق دارید، میتوانید با کمک این دستورالعمل مشکل تاخو ماشین لباسشویی آاگ را حل کنید. کافی است که چند ابزار معمول را داشته باشید.

تاخو ماشین لباسشویی آاگ چگونه کار می‌کند؟

زمانی که محفظه لباسشویی به‌علت چرخش روتوری که در داخل موتور قراردارد به چرخش درمی‌آید، تاخوماشین لباسشویی آاگ که برروی استاتور نصب شده‌است و در نزدیکی روتور داخل موتور قرار دارد، در حالت ثابت باقی می‌ماند. جریان الکتریکی که در تاخو ماشین لباسشویی آاگ وجود دارد، موقعیت و سرعت روتور را ردیابی می‌کند و این اطلاعات را به بخش کنترل الکترونیکی ماشین لباسشویی ارسال می‌نماید. بخش کنترل با دریافت این اطلاعات تصمیمات لازم را در مورد روند شستشو می‌گیرد و برروی عملکرد صحیح اجزای مختلف سیستم کنترل دارد.

 


اگر به هر دلیل مشکلی در دستگاه رخ بدهد ، برد خطا می دهد.‌ نا گفته نماند که در بسیاری از مدل های لباسشویی متاسفانه کد خطایی تعریف نشده است و ممکن است دور موتور در یک لحظه به صورت ناگهانی زیاد شده ولی برد دستگاه متوجه این مشکل نشود‌.

بنابر این گاهی اوقات ممکن است تاخو ، مسیر تاخو ، سیم پیچی تاخو و یا خود برد ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد‌.


تاخو چیست ؟

به زبان ساده تر تاخو با نام علمی تاکوژنراتور مانند یک دینام دوچرخه میتواند جریان الکتریسیته تولید کند و برد الکترونیکی دستگاه با توجه به مقدار ولتاژ تولید شده توسط تاخو ، می تواند سالم بودن موتور ، بالانس بودن دیگ ماشین لباسشویی‌، سرعت موتور هنگام شستشو و درست کار کردن یا نکردن خشک کن را تشخیص دهد‌.


تاخو (سنسور هال) در ماشین لباسشویی نوع اینورتر قرار دارد و اگر ماشین لباسشویی شما کد خطایی مبنی بر ایراد درتاخو ماشین لباسشویی آاگ را می‌دهد می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید تا همکاران ما راهنمایی‌های لازم را به شما بدهند و در صورت نیاز یکی ازمتخصصین تعمیر ماشین لباسشویی، دستگاه شما را از نزدیک بررسی و تعمیر نمایید.

 

 

 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد درژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
تاخو چیست ؟ , تاخو ماشین لباسشویی آاگ , تعویض تاخو ماشین لباسشویی آی گ , علائم خرابی تاخو ماشین لباسشویی AEG , قیمت تاخو ماشین لباسشویی آاگ , خرید تاخو ماشین لباسشویی آی گ


تاخو ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب