021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

برد الکترونیکی آاگ

یکی از اصلی ترین قسمت های سری قدیمی ماشین لباسشویی آاگ تایمر یا برد آن ها بود.تایمر به نوعی مغز دستگاه بوده که وظیفه تنظیم اعمال ماشین لباسشویی را برعهده دارد.

بنابراین می توان گفت این برد الکترونیکی  قطعه‎ای الکترونیکی بوده که وظیفه کنترل و عملکرد دیگر قسمت های ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. در حقیقت کنترل و هدایت فرمان هایی که از طرف دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان کارکرد شسشتو را تعیین می کند برعهده آن است ، این قطعه کارکرد بسیار مهمی در ماشین لباسشویی دارد.تشخیص دقیق وبه موقع قطعه خراب شده و سوخته از بروز آسیب های جدی در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.

یک ماشین لباسشویی بدون برد الکترونیکی آاگ حتی روشن هم نمی شود پس ایجاد اشکال در این بخش به معنی توقف کامل همه فعالیت های دستگاه است. در واقع این قطعه ماشین لباسشویی را به یک امر فوری و ضروری تبدیل می کند.

از سری 7 ماشین لباسشویی آاگ تایمر جای خود را به برد الکتریکی به طور کامل داد.

وظیفه اصلی تعمیر برد الکترونیکی  در ماشین لباسشویی کنترل و هدایت  فرمان هایی است که از سمت دکمه استارات برای شروع کار و تایمر که زمان کارکرد شستشو را معین می کند.

این قطعه برد الکترونی آاگ کارکرد بسیارمهمی در ماشین لباسشویی دارد قطعات برد الکترونیکی آاگ دارای خازن و فیوزهای حساس هستند که بر روی برد تعبیه شده است در صورتی که برق دچار نوسان شود باعث اتصالی در خازن و سپس سشوختن برد الکترونیکی آاگ ماشین لباسشویی می شود.

کارنکردن صحیح درونی ،آب به درون ماشین نفوذ کند باعث ایجاداتصالی درسیم پیچ داخلی و این وسیله می شود.

دلیل سوختن برد الترونیکی لباسشویی آاگ

اجزای اصلی برد لباسشویی از قطعات الکترونیکی زیادی مانند خازن‌ها و فیوزهای حساس تشکیل شده است.

هنگامی  که نوسان برق صورت می گیرد، ممکن است هر کدام از این خازن‌ها دچار اتصالی شوند و برد لباسشویی بسوزد.

وقتی که برد الکترونیکی  می سوزد می‌تواند به دلیل نفوذ آب به درون دستگاه رخ داده باشد.

زیرا در صورتی که قطعات درونی لباسشویی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشند، ممکن است آب به داخل ماشین لباسشویی نفوذ کند و سبب اتصالی سیم پیچی داخلی شود و برد را بسوزاند.

در این حالت احتمال برق گرفتگی نیز وجود خواهد داشت، زیرا نفوذ آب به قسمت‌های داخلی دستگاه، سبب اتصالی برق به بدنه لباسشویی خواهد شد.

دلیل سوختن برد لباسشویی آاگ میتواند بر اثر آتش سوزی نیز اتفاق بیفتد که در اینصورت امکان تعمیر وجود ندارد.

 

در میان قطعات ریز و درشت ماشین لباسشویی، قطعه ای به نام برد الکترونیکی وجود دارد که در گروه قطعات الکتریکی این دستگاه جای می گیرد. وظیفه اصلی این قطعه، کنترل سایر بخش های دستگاه است.خرابی این قطعه مهم یا بروز هرگونه ایراد در این قطعه، بر کل قطعات دستگاه تاثیر منفی گذاشته و عملکرد آنها را مختل می سازد.

یکی از قسمت های لباسشویی آاگ و بقیه دیگر لباسشویی ها برد الکترونیکی آاگ است در صورت خرابی با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

قطعاتی که در اختیارشما قرار میگیرد همه اصلی و فابریکی می باشد برای دریافت این قطعات با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

 

شرکت( آریان ) نماینده رسمی AEG  با مدیریت آقای رازمیک شیرینیان و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات اصلی خود شرکت آ ا گ لباسشویی ، ظرفشویی، ساید بای ساید، جاروبرقی ،مایکروویو و.....از لوازم خانگی AEG  اعلام می کنند و شما هموطنان عزیز می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
برد الکترونیکی آاگ , قیمت برد الکترونیکی ا ا گ , هزینه برد الکترونیکی aeg


برد الکترونیکی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب