نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت ماندن لک بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ

بعد شستن ظرف ها متوجه می شوید که روی ظرف ها لکه وجود دارد که این باعث ناراحتی شما می شود و خود سعی در برطرف کردن این لکه ها با تغییر مایع شستشو ظروف ، کم و زیاد کردن زمان و تغییر دیگر برنامه می شوید ولی باز هم این لکه بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ ایجاد میشود .

این مشکل  لک ماندن ظرف‌ ها در ماشین ظرفشویی آاگ یکی از بیشترین مشکلات در هنگام شستشوی ظروف است به گونه‌ای که بعد از اتمام مراحل شستشو، لکه‌های سفید رنگی بر روی ظرف‌ها مشاهده می‌شود و سبب نارضایتی می‌شود.


برای اینکه وقت و زمان بیشتری را برای انجام کارهای دیگر داشته باشید اقدام به خریداری  ظرفشویی  می کنید و شما انتظار دارید که شستشوی ظروف شیشه ای در ظرفشویی به بهترین نحو انجام شود. اما پس از شستشو می بینید که لیوان هایتان و ظروف بلوری به صورت لکه دار وکدر به رنگ شیری و چرب از ظرفشویی بیرون می آیند که صحنه ی بسیار بدی خواهد بود. این لکه ها و چرب شدن ظرف ها به دلایل مختلف می تواند بوجود بیایند که وجود آب سخت و شستشو با آب سخت می تواند یکی از دلایل این سفیدک زدن ظروف در ظرفشویی آاگ  باشد.

برای این منظور و کمک به شما ما این دلایل و حتی راه های برطرف کردن آن را برای شما شرح می دهیم .ولی برای اطمینان کامل با تعمیرات نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید.

1-وجود املاح معدنی درون آب

املاح معدنی درون آب می‌توانند به عنوان علت ماندن لک روی ظروف در ظرفشویی آاگ در نظر گرفته شوند.

زیرا کلسیم و منیزیم موجود در آب، در هنگام شستشو بر روی ظروف رسوب می‌کنند و در طول فرآیند شستشو از بین نمی‌روند.

جهت حل این مشکل می‌توانید از ماشین‌های ظرفشویی فیلتر دار، تصفیه آب‌خانگی یا مایع ظرفشویی حلال استفاده کنید. تا رسوب‌ها و املاح معدنی آب کمتر شوند و لکه بروی ظروف ایجاد نکنند.

2-تنظیم اندازه نمک ماشین ظرفشویی آاگ

در صورتی که نمک بیش از حد جهت شستشوی ظروف استفاده نمایید، لکه‌ها و شوره‌های سفید رنگ بر روی ظروف باقی می ماند.

از این رو به شما توصیه می‌کنیم طبق دستور العمل دفترچه راهنما عمل کنید و به اندازه نیاز درون ماشین ظرفشویی  آاگ نمک بریزید.

3-تنظیم درجه حرارت آب

اگر درجه حرارت آب به درستی تنظیم نشده باشد و اجزای داخلی دستگاه مانند المنت گرم‌کننده آسیب دیده باشد، آب سرد درون دستگاه جریان پیدا می‌کند و نمی‌تواند پودر را به خوبی جهت شستشوی ظروف حل کند.

از دیگر دلایل لکه ماندن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ می‌توان به استفاده از پودر یا قرص تاریخ گذشته اشاره کرد، زیرا در صورتی که تاریخ مصرف مواد شوینده تمام شده باشد، این مواد به خوبی درون آب حل نمی‌شوند و ممکن است سبب ایجاد لکه بر روی ظروف شوند.

در صورتی که ایرادات احتمالی به پودر، نمک یا مایع شوینده بستگی داشته باشد، می‌توانید مواد شوینده را تعویض نمایید.

 

4- چیدن نادرست  ظروف در ماشین ظرفشویی

از جمله مواردی که دلیل تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ می باشد چیدن ظرف ها بدون نظم و به صورت نادرست در ماشین ظرفشویی است. در واقع این کار باعث نرسیدن آب و ماده شوینده به تمامی ظروف و قسمت های مختلف آنها می شود کهاین امر موجب می شود بخشی از ظروف به خوبی شسته نشوند ومقداری ازپودر یا تکه های غذا بر روی ظروف باقی می ماند. البته چیدن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ باعث ممانعت در مسیر حرکت و گردش بازوی آبپاش و سبب اختلال در کارکرد بازوهای شستشو میشود و حتی به بازوها و یا ظروف آسیب می رساند.

بهتر است ظرف ها طبق دستورالعمل دفترچه راهنما در جای مخصوص به خود و بر اساس چیدن ظروف در ظرفشویی آاگ قرار بگیرد و ظروف را بر حسب میزان کثیفی آنها در سبد بالا یا پایین قرار بدهید و از چسباندن ظروف به هم و قرار دادن بیش از حد ظروف  در ظرفشویی آاگ خودداری کنید.

5-گرفتگی سوراخ های بازوی شستشوی ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل تمیز نشستن ظرفشویی گرفتگی و انسداد نازل ها یا سوراخ های روی بازوهای آبپاش ظرفشویی میباشد. در صورتی که بازوهای آبپاش به درستی کار نکنند این امر به خاطر رسوبات آب، خرده ریزه های مواد غذایی و غیره که راه را مسدود کردند می باشد که امکان پاشش آب به ظروف را نداشته و دلیل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی و تمیز نشدن آنها می باشد.

پس دراین صورت فشار پاشش آب کم میشود و میزان آب موجود در دستگاه کافی نبوده و باید بازوهای آبپاش یا بازوهای شستشو را بررسی کنید و نازل ها یا سوراخ های آنان را تمیز کنید.

6-ایراد شیر ورودی آب ظرفشویی

از عوامل دیگر می توان از شیر ورودی آب نام برد که می تواند علت تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی آاگ باشد. حالا اگر شیر ورودی و یا یکی از قطعات مرتبط با آن مشکلی داشته باشد باعث میشود آبگیری ماشین ظرفشویی آاگ به خوبی صورت نگیرد. فرض کنید که مقدار آب کم باشد ظرف ها تمیز شسته نمی شوند. در این مواقع با بررسی شیر برقی توسط تکنسین با تجربه شرکت آریان تعمیر یا تعویض شده و این ایراد برطرف میشود.

7- ایراد در سیستم پمپ آب ماشین ظرفشویی

ایراد در سیستم پمپ آب یا واتر پمپ که شامل پمپ گردش آب ، پروانه، تسمه و غیره می تواند در فرآیند شستشو اختلال ایجاد کند و باعث علت لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ میشود. در صورتی که پمپ هیچ صدایی نداشته و یا فقط وزوز می کند احتمال دارد که سوخته باشد. البته پروانه شکسته و یا در مدل هایی که دارای تسمه هستند تسمه پاره شده باشد. حتی رسیدن جریان به پمپ نیز باید در این مرحله باید بررسی شود تا از سالم بودن پمپ اطمینان داشته باشید.

 

عوامل متعدد دیگری نیز در سفیدک زدن ظروف  در ماشین ظرفشویی آاگ وجود دارد :

ظروف مورد استفاده برای شسته شدن در ظرفشویی مناسب دستگاه نیستند.ممکن است محفظه نمک خالی از نمک یا آب باشد.

کثیف بودن فیلتر تخلیه ظرفشویی

کم ریختن مقدار پودر یا مایع جلادهنده

امکان دارد مقدار مایع جلادهنده بیش از حد استفاده شده باشد.

خرابی برد کنترل الکترونیکی ظرفشویی

ایراد جاپودری ماشین ظرفشویی

ایراد ترموستات یا المنت حرارتی ظرفشویی

خرابی بازوهای آبپاش

شاید درب محفظه نمک به خوبی بسته نشده است.

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ می‌تواند به تنظیمات آب دستگاه مرتبط باشد. درجه سختی آب نسبت به منطقه درست انتخاب نشده است.
استفاده از پودر یا قرص یا مایع جلای تاریخ گذشته نیز یکی از علت‌های این مشکل است.
احتمال دارد که مقدار مایع جلادهنده به میزان کافی استفاده نشده است.
شاید مواد شوینده نامناسب استفاده شده است.

در آخر باید بگوییم اصلی‌ترین علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ ممکن است استفاده از مواد شوینده نامناسب باشد. زیرا که این ماشین‌های ظرفشویی از کمترین آب و برق ممکن استفاده می‌کنند و این موضوع باعث شده تا به شوینده‌های غیر استاندارد حساس‌تر شوند و با شوینده‌ای که بخوابی حل نمی‌شود و آب کم نتوانند به کارایی مناسب و دلخواه برسند.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

نمایندگی آاگ در تهران در صورت بروز علت ماندن لک برروی ظروف ظرفشویی آاگ آماده خدمت رسانی برای رفع این مشکل است.

برای برطرف کردن این مشکل با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
علت ماندن لک برروی ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ , علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظروفشویی آ ی گ , دلایل لکه سفید ظروف در ماشین ظرفشویی AEG


علت ماندن لک بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب