021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ

 

یکی از مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود می آید بوی بد در داخل ظرفشویی است که خیلی ناراحت کننده می باشد. برای رفع بوی بد ظرفشویی اقدامات زیر را انجام دهید و در صورت از بین نرفتن بوی بد با نمانیدگی آاگ تماس بگیرید تا با ارسال تکنسین های با تجربه و مهار این مشکل را برطرف کنند .

ما در این قسمت راهکار و ترفند برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی را برای شما توضیح می دهیم:

1- نظافت فیلتر تخلیه آب

در مراحل اول برای رفع این بو تمیز کردن فیلتر تخلیه آب می‌باشد. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی دارای فیلتر تخلیه آب هستند تا ذرات غذا مسیر تخلیه آب را نبندند. مهمترین عامل بوی بد می‌تواند کثیف بودن فیلتر تخلیه آب باشد.

*فیلتر تخلیه آب قرار گرفته در کف ماشین ظرفشویی آاگ را خارج کنید.

*فیلتر تخلیه را با آب ولرم و صابون بشویید. از یک قلم‌مو برای تمیز کردن تمامی گوشه و کنار فیلتر استفاده کنید.

*اطمینا پیدا کنید که مسیر تخلیه آزاد است و در صورت لزوم مسیر را از ته مانده غذاها تمیز کنید. از یک اسفنج نیز کمک بگیرید تا محفظه فیلتر را نیز نظافت کنید و سپس فیلتر را در سر جای خود قرار دهید.

2-نظافت بازوی شستشو

در صورتی که بازوی شستشو با ذرات غذا بسته شده باشد، کیفیت و قدرت  تمیز کردن دستگاه کم می شود. در واقع بوی بدی نیز از دستگاه استشمام می شود.

*بازوهای شستشوی تحتانی و فوقانی را جدا کنید.

*با قلم‌مو و فشار آب ولرم تمامی ذرات غذای باقی‌مانده را نظافت کنید.

*آب را دوباره با فشار به سمت سوراخ‌ها بگیرید تا از تمیز و آزاد بودن آن‌ها اطمینان یابید.

*هر دو بازو را با مراحل گفته شده بشویید و سپس در جای خود نصب نمایید.

3-نظافت فضای داخلی ظرفشویی

وقتی که ازدستگاه استفده می کنید به مرور زمان چربی و پسماندها بر روی دیواره‌های ماشین ظرفشویی جمع می‌شوند. با یک شستشوی ساده می‌توان اقدام به زدودن و رفع بوی بد ماشین کرد و از شر این بوی بد خلاص شد.

*قفسه‌های بالایی و پایینی را خارج کنید و با آب داغ بشویید.

*دیواره‌های داخلی را با یک اسفنج خیس شده با آب ولرم و صابون کامل و به دقت بشویید.

*درز بندی درب را نیز به دقت تمیز کنید تا پسماند غذا و کپک در آنجا نباشد.

4-رفع بوی بد ظرفشویی  با سرکه و جوش شیرین

البته باید بگوییم این دو ماده یعنی جوش شیرین و سرکه یک ترکیب فوق‌العاده و قوی برای از بردن بوهای نامناسب هستند و این مواد طبیعی و بی ضرر و بدون هیچ ماده شیمیایی هستند. می‌توانید از هر دو برای نظافت و رفع بوی بد دستگاه استفاده کنید.

*دستگاه را از ظروف خالی کنید.

*یک فنجان سرکه را در کاسه‌ای ریخته و در قفسه بالایی بگذارید.

*ماشین ظرفشویی را با تنظیمات داغ‌ترین دمای آب روشن کنید. اسید موجود در سرکه تمامی چربی‌ها و پسماندهای موجود در فضای داخل دستگاه را خواهند زدود و بوی مطبوعی ایجاد خواهد شد.

*بعد از اتمام چرخه شسشتو کاسه را بردارید.

*یک فنجان جوش شیرین را در سطح کف دستگاه پخش کنید.

*چرخه با مدت زمان کم و داغ‌ترین حالت دمای آب ظرفشویی را فعال کنید تا جوش شیرین به خوبی در آب محلول شود. آنگاه بوی بد ریشه کن شده و بوی مطبوعی باقی خواهد ماند.

5-بازرسی شیلنگ تخلیه

در پایان اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید و بوی بد هم‌چنان به قوت خود باقی بود یا بوی بد سریعاً دوباره بازگشت، ممکن است که مشکل از شیلنگ تخلیه است. اگر ببینید که بعد از هر بار شستشو کمی آب در کف دستگاه باقی می‌ماند. این مشکل قابل حل است.

*دستگاه را از دیوار دور کنید تا بتوانید شیلنگ تخلیه را بررسی کنید.

*مطمئن شوید که شیلنگ خم نشده یا تا نخورده باشد که مانع جریان خروجی آب شود و آب در کف دستگاه بماند.

*اگر می‌بینید که آب خروجی از سینک به سمت ماشین ظرفشویی سرازیر می‌شود، شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ را کمی بالاتر برده و در مکان جدید تثبیتش کنید تا این مشکل حل شود.

6-واشر درب را برای رفع بوی بد بشویید. 

در بعضی از اوقات به مرور زمان مقداری از چربی ظروف لابلای واشر درب ماشین ظرفشویی  جمع می‌شود.

شما حتما هر چند وقت یکبار مطمئن شوید که لاستیک تمیز است و یا آن را تمیز کنید در بیشتر مدل‌ها واشر به راحتی جدا می‌شود و شما می‌توانید آن را کاملا تمیز کنید.

شاید در جدارهای درب دستگاه رطوبت جمع شود بنابراین باید شسته شود.سینی‌های ظرف‌شویی دستگاه خود را پاک‌ کنید. شاید بوی نامطبوع از آن‌ها باشد.

7- با یک دستمال داخل ظرفشویی را تمیز کنید

باید بدانید که به مرور زمان چربی و چرک بر بدنه داخلی دستگاه نشسته و موجب ایجاد بوی نامطبوعی در داخل ماشین ظرفشویی می شود. لذا با دستمال کشیدن و تمیز کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی می توانید باعث رفع بوی بد شوید.

-سینی های مخصوص چینش ظورف را از طبقه بالا و پایین خارج کرده و در داخل سینک ظرفشویی زیر آب گرم بشویید.

-بدنه داخلی دستگاه را بوسیله اسفنج و یا دستمال نظافتی که با آب گرم نم داده شده تمیز نمایید.

-اطراف درب و مخصوصا لاستیک دور درب را حتما تمیز نمایید. این نقطه مکان مناسبی جهت جمع شدن ذرات غذا و کپک زدن آنها و بوجود آمدن انواع قارچ و میکروب می باشد.

8-داخل ظرفشویی بازوهای قرار دارد که باید تمیز شوند

در صورتی که مجرای بازوهای آبپاش با ذرات و تکه های غذا گرفته شود، قابلیت دستگاه در تمیز کردن ظروف به شدت کاهش می یابد. این باقیمانده های غذا همچنین منجر به بوی بد داخل ماشین ظرفشویی آاگ می شوند.

9-بازوهای آبپاش بالا و پایین را جدا کنید.

-بازوی آبپاش را درون سینک تمیز نمایید. با استفاده از دستمال پنبه ای یا نخی ذرات غذا را از منافذ خارج کنید.

-برای اطمینان از مسدود نبودن بازوهای آبپاش، یک بار با عبور جریان آب از داخل آن، آزاد بودن بازو را آزمایش کنید.

-اینکار را برای هردو بازوی آبپاش انجام داده و سپس آنها را در جای خود نصب نمایید.این کار باعث رفع بوی بد ظرفشویی می شود .

در هر صورت در هنگام استفاده از دستگاه باید این را در نظر داشته باشید که هر 3 ماه یک بار باید از جرم‌گیرهای ماشین ظرفشویی استفاده کنید و بعد از ریختن جرم گیر بگذارید کامل یک شستشو بدون ظروف انجام شود این کار برای نگهداری ماشین ظرفشویی  ضروری می‌باشد.

شما می توانید از خدمات نمایندگی آاگ در صورت بروز هر گونه مشکل در ماشین ظرفشویی آاگ بهره مند شوید ما بهترین تعمیرکاران و تکنسین های مهار و با تجربه را برای رفع مشکلات در اختیار داریم .با ما تماس بگیرید .


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد .
برای همین با شماره های ما تماس بگیرید
.

برچسب ها :
ر فع بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ , بهترین راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی ااگ , نحوه برطرف کردن بوی ناخوشاینده ماشین ظرفشویی AEG , ترفندهای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ , علت بوی بد ماشین ظرفشویی آ ی گ , بو گیری و رفع بوی بد ماشی ظرفشویی aeg


رفع بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب