نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت خراب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ

یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی  آاگ لاستیک دور درب آن است، اصلی ترین کاربرد لاستیک دور درب پوشاندن فضای خالی بین بدنه ماشین لباسشویی و دیگ شستشو ماشین لباسشویی است. از اجزای مهم به نظر ساده ماشین لباسشویی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ است که بیشترین باکتری ها و جرم ها در این قسمت جای می گیرند و در صورت پاک نکردن باعث ایجاد مشکلاتی می شوند .


یکی ازمهمترین دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی در بیشتر مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی پاره شدن قسمتی یا خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ می باشد. پاره شدن لاستیک یا خراب شدن این لاستیک به خاطر طول عمر بالای دستگاه و در برخی مواقع کج شدن و همانطور بسته شدن درب می باشد. این امر یکی از علت های خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد.

در واقع لاستیک دور درب  از نشتی آب ماشین لباسشویی در حال کار کرد جلوگیری می کند ، همچنین از شکسته شدن شیشه در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و تکانهای آن جلوگیری می کند ، در واقع مرزی بین دیگ و شیشه نیز هست.


در واقع می توان گفت که وظیفه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ ایجاد فاصله میان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی است تا در زمان کار ماشین لباسشویی به دلیل سرعت‌ بالای دیگ و چرخش آن باعث ایجاد صدای نامتناسب نشود.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ چند نوع است .

به یور کلی سه نوع  لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وجود دارد :

1) لاستیک دور درب ساده

این نوع لاستیک ساده و معمولی است و شیاری بر روی آن وجود ندارد ، از مزیت این لاستیک این که تعویض و تعمیر این لاستیک از لاستیک های دیگر آسان تر است .

2) لاستیک دور درب تک سوراخ

در این لاستیک یک شیار برای گردش آب تعبیه شده است ، که برای شستشوی لباس ، یک سیستم شستشوی گردشی برای این نوع لاستیک دور درب تعبیه شده است که به این صورت که لاستیک با یک شلنگ به محفظه جاپودری متصل است و در حین کار کردن ماشین لباسشویی از این سوراخ آب بر روی لباس ها می ریزد .

3) لاستیک دور درب چراغ دار

در نوع سوم ،روی لاستیک دو شیار قرار دارد . که این لاستیک  دور درب از جدید ترین و گرانقیمت ترین لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی می باشد ، یکی از سوراخ ها برای سیستم گردش آب است و دومین سوراخ برای لامپ ماشین لباسشویی تعبیه شده است . اندازه این لاستیک نیز از سایر لاستیک های دور درب بزرگتر است.

از مشکلات لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ می توان به :

1- سیاه شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ

برای رفع این علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ هر بار پس از اتمام کار ماشین لباسشویی باید برای دو ساعت درب ماشین لباسشویی را باز بگذاریم و لاستیک دور درب را با دستمال خشک کنیم ، لاستیک دور درب به دلیل وجود رطوبت سیاه میشود و اسیب می بیند .

2- لاستیک لباسشویی به آبکش می گیرد و صدا می دهد

 علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ  این وضعیت استفاده نکردن از جرم گیر برای تمیز کردن لاستیک اتفاق می‌افتد.

3- پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی  آاگ در صورتی که با این مشکل مواجه شویم

چاره ای جز تعویض لاستیک نداریم زیرا پاره شدن لاستیک هر چند سطحی و کم باشد باعث نشتی آب در حال شستشوی البسه می شود.

4- کپک زدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ

برای بر طرف کردن این مشکل خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ  از مواد شیمیایی و پاک کننده استفاده کنید درصورتی که به  مواد نیز آلرژی دارید بهترین جایگزین استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه و لیموترش است ، این روش بی ضرر و مقرون به صرفه است . برای این کار محلول لیمو ترش و سرکه و اب تهیه کنید و آنرا به وسیله اسفنج نرم یا اسپری کردن به دور درب پاک کنید و مدتی برای از بین رفتن باکتری ها صبر کنید سپس با پارچه ای نرم لاستیک دور درب را پاک کنید و آن را خشک کنید

روش تعویض لاستیک دور درب لباسشویی  آاگ عبارتند از:


تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی آاگ از جمله اقداماتی است که اگر توسط خود استفاده کننده از لباسشویی با دقت و ظرافت همچنین به وسیله ی ابزارآلات مناسب صورت بگیرد کار چندان دشواری نیست.

1-برق لباسشویی را قطع کنید.

2-درب بالایی ماشین لباسشویی را که به ‌وسیله دوپیچ در عقب ماشین لباسشویی محکم شده باز کنید.

3- پیچ‌ های پشت پنل جلویی را به وسیله پیچ ‌گوشتی بازکنید.

4- جاپودری را بیرون بکشید.

5- تمامی کابل های ارتباطی به برد را به نحوی که به برد آسیب وارد نشود جدا کرده و کنار بگذارید.

6-درب پایینی که در بدنه جلویی برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه ‌شده را کاملاً باز کرده و تمامی پیچ‌ هایی را که به چشم می‌ خورد باز کنید.

7-بعد از باز کردن تمامی پیچ های بدنه جلویی در مراحل آموزش تعویض لاستیک دور درب لباسشویی، باید لاستیک را جدا کنید.

8- پیچ میکرو سوییچ درب را باز کنید و کابل متصل به آن را جدا کرده تا قاب جلویی کاملاً خارج شود.

9- سیم و فنر را باز کرده و لاستیک دور درب را جدا نمایید.

10-لاستیک جدید را جایگزین کرده و مراحل بالا را به صورت برعکس انجام دهید.


باید به اطلاع شما هموطنان عزیز برسانیم که نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ علاوه بر تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی آاگ خدمات تخصصی در زمینه ی تعمیر و تعویض سایر قطعات(مکانیکی- الکترونیکی) ارائه می دهد.

برای برطرف کردن علت خرابی لاستیک دوردرب ماشین لباسشویی آاگ با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ ,تعویض خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آی گ , قیمت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی aeg , هزینه تعمیر خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ


علت خراب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب