نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ حین کار

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دلایلی ماشین لباسشویی آاگ وسط کار متوقف و یا خاموش شده و با وجود روشن بودن، به کارش ادامه نداده که باعث نگرانی شما می شود. چراغ های لباسشویی روشن بوده ولی عملا کار انجام نمی دهد. بی حرکت و ثابت مانده است.

 

هنگامی که ماشین لباسشویی متوقف می شود، در این زمان دستگاه خاموش نشده و همچنان روشن باقی می ماند. مشکلاتی که ممکن است بروز نماید می توانند متفاوت باشند.در اولین اقدام ماشین را از برق بکشید .


هنگامی که لباسشویی را روشن می کنید هنوز کمی از مرحله شستشو انجام نشده که ناگهان لباسشویی از کار افتاده و با خاموش می شود.در صورتی که  در حین کار متوجه توقف یا خاموش شدن ماشین لباسشویی آاگ شده‌اید بدانید که امکان داردلباسشویی آاگ شما با مشکلات الکتریکی یا مکانیکی روبرو شده است .

از مهمترین دلایل توقف و یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی آاگ در حین کار : خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اختلال یا سوختگی شده ، دوشاخه برق ماشین لباسشویی خراب شده ، تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار آسیب‌ دیدگی یا نقص شده است. در حقیقت این 3 عامل مهم از اصلی‌ترین و مهمترین دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی آاگ در حین کار می باشند. در هرصورت قبل از هر کاری با نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید تا همکاران با تجربه و ماهر ما برای برطرف کردن این مشکلات به شما کمک کنند.


دلیل توقف ماشین لباسشویی آاگ زیاد است پس از انتخاب و آغاز شدن برنامه ی شصست و شوی مورد نظر، ممکن است وجود داشته باشد و این مسئله خود نیز به صورت های مختلفی ممکن است رخ دهد. در واقع به طور کلی، رخ دادن مسئله ی علت توقف فعالیت ماشین لباسشویی آاگ در حین کار، به دو حالت کلی بر می گردد.

1-در یکی از این حالت ها، چند دقیقه پس از شروع فعالیت، از کار می ایستد و دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و یا در میانه ی کار، ناگهان لباسشویی خاموش شده و از کار می افتد.

2-در حالت دیگر، چند دقیقه از پس از آغاز سیکل شستشو، ماشین لباسشویی متوقف می شود و از کار می افتد اما دستگاه روشن می ماند و خاموش نمی شود.

علت توقف و یا خاموش شدن  ماشین لباسشویی آاگ در حین کار شستشو از کار می افتد، علت می تواند یکی از عوامل زیر باشد:
–  درب ماشین لباسشویی آاگ

خرابی و ساییدگی گیره درب ماشین لباسشویی آاگ یا همان میکروسوئیچ  باعث می شود که درب ماشین لباسشویی در حین کار باز نشود و در هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی فعال شده و کار خود را در جهت جلوگیری از باز شدن درب انجام می دهد.

رفع عیب:
برای چک کردن میکروسوئیچ با استفاده از یک مولتی متر سوییچ های درب را چک کنید، اگر ولتاژ در آنها جریان نداشته باشد، به معنای خرابی سیم کشی ها است، و باید سیم کشی های متصل به این قطعه را تعویض نمایید.

– شیر ورودی آب

 

هنگامی که در مرحله خیساندن لباس ها، شیر ورودی آب باز شده و به آب اجازه ورود به دیگ لباسشویی را می دهد. در صورتی که  شیر ورودی آب از کار بیوفتد، دستگاه منتظر خواهد ماند تا آب به داخل لباسشویی آاگ وارد شود، که منجر به توقف و خاموش شدن ماشین لباسشویی آاگ در حین کار خواهد شد.

رفع عیب:
برای اطمینان از خراب بودن شیر ورودی آب، از یک مولتی متر برای تست جریان استفاده کنید. در صورتی که جریان در شیر ورودی آب وجود ندارد، باید آن را تعویض کنید.

– پمپ تخلیه آب
در مراحل بعدی باید پمپ تخلیه آب را چک کنید و ببینید که مسدود و یا به دلیل فرسوده شدن خراب نشده باشد. پمپ تخلیه می تواند با اشیایی مانند سکه و … مسدود شده باشد.این امر خود یکی از دلایل توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ در حین کار می باشد که حتما باید به آن توجه کرد.

رفع عیب :
 با برداشتن اشیا از آن رفع انسداد کنید. در صورت خرابی پمپ تخلیه ، پمپ جدیدی را خریده و با فعلی جایگزین کنید.

– تایمر در مدل های قدیم ماشین لباسشویی و یا برد الکتریکی در مدل های جدید ماشین لباسشویی آاگ


تایمر و یا برد الکتریکی است که به ماشین لباسشویی آاگ دستور می دهند و برای شستشو برنامه ریزی می کنند،هنگام خرابی آن ها، ماشین لباسشویی آاگ را از شستشو، باز می دارد و باعث متوقف و خاموش شدن ماشین لباسشویی آاگ  در حین کارمی شود. این خرابی هم به دلیل نوسانات جریان برق و خرابی سایر قطعات ماشین لباسشویی خواهد بود.

رفع عیب:
مدل های امروزی ماشین های لباسشویی آاگ ، تایمر یک قطعه جدا و بصورت یک برد الکترونیکی بوده و با ارسال دستورات مختلف عمل می نماید. این قطعه باید توسط تکنسین تعویض و یا تعمیر شود.

-موتور قفل درب و زبانه درب لباسشویی آاگ

یکی دیگر از علت ها قفل درب است که از مسدود بودن درب لباسشویی آاگ در حین شستشو اطمینان حاصل می کند. هنگامی که درب لباسشویی آاگ بسته می شود، ماشین لباسشویی آاگ می تواند عملیات شستشو را شروع کند. در حالتی که زبانه قفل بخوبی بسته نشود، قفل درب مانع از عملیات لباسشویی می شود. اگر قفل درب خراب باشد، امکان دارد لباسشویی در میانه سیکل شستشو متوقف شود.

رفع عیب:
برای تعیین اینکه قفل درب بصورت الکتریکی کار نمی کند از نقشه راهنمای ماشین لباسشویی آاگ کمک بگیرید و یا بوسیله مولتی متر هر یک از سوئیچ های قفل درب را برای وجود جریان تست نمایید. اگر یکی از سوئیچ ها فاقد جریان باشد، باید آن را تعویض کرد.

-چرخ دنده های ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ
کار اصلی موتور تایمر حرکت محور تایمر است. چرخ دنده های مجموعه موتور، پلاستیکی بوده و پس از مدت زمانی سائیده شده درست عمل نمی کنند.

رفع عیب:
در صورت بروز این مشکل  ﻗﺴﻤﺖ ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ لباسشویی آاگ را بصورت کلی ﺳﺮوﯾﺲکنید.

معمولا همواره به اشتباه تایمر را عیب یابی می کنند. برای اینکه از معیوب بودن تایمر مطلع شوید، از نمودار سیم کشی لباسشویی آاگ خود کمک گرفته و از یک مولتی متر برای اندازه گیری جریان تایمر لباسشویی استفاده کنید.

-خرابی دو شاخه برق ماشین

 اتصالات دو شاخه برق به دلیل بار زیادی که جریان الکتریکی دارد ممکن است ذوب یا قطع شود. یا محافظ جریانی که از آن استفاده می کردید دچار خرابی شده باشد.

رفع عیب:باید اتصالات ورودی برق و دو شاخه را همیشه چک کنید. ماشین های لباسشویی وارداتی وجود دارند که بر روی آنها سه شاخه نصب است و دارای تبدیل 3 به 2 هستند که این مورد را هم باید مورد بررسی قرار دهید.

-خازن پارازیت گیر لباسشویی سوخته
به غیر از دو شاخه برق لباسشویی آاگ ، باید خازن پارازیت گیر این وسیله برقی را که در انتهای سیم ورودی برق به صورت خازن نویزگیر نصب شده را هم چک کنید. این خازن هم ممکن است با جریان اضافی برق آسیب دیده باشند.

- خرابی کلید روشن و خاموش ماشین لباسشویی آاگ

حتی نوسانات برق میتواند باعث خرابی و قطعی پلاتین های کلید پاور ماشین لباسشویی شود و ماشین حین کار خاموش شود .

در هرصورت ما تعدادی از علت های توقف و یا خاموش شدن ماشین لباسشویی آاگ در حین کار یا هر ماشین لباسشویی دیگر را توضیح داده ایم عوامل دیگری نیز می تواند باعث بروز این مشکل در ماشین لباسشویی شود.


توجه مهم : در صورتی که درباره تعمیرات و عملکرد فنی ماشین لباسشویی آاگ سابقه و اطلاعات کافی ندارید، تحت هیچ شرایطی ماشین لباسشویی آاگ خود را باز و بسته و دستکاری نکنید. در هر صورت این کار خطر بروز آسیب جدی به شما یا ماشین لباسشویی تان را به همراه دارد و ممکن است مشکل را از پیش نیز بدتر کند. ما به شما توصیه می کنیم که با تکنسین های متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی آاگ از طریق وب سایت آاگ تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با صرف هزینه منطقی، مشکلات لباسشویی خود را برطرف کنید.

برای برطرف کردن علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی آاگ در حین کار با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


 

 

برچسب ها :
علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ حین کار , دلیل توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آ ی گ حین کار , علت توقف و یا خاموش شدن ماشین لباسشویی AEG


علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ  حین کار


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب