نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ

نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ

باید بدانید که ماشین های ظرفشویی شامل بخش های متحرک متعددی است، که از قفسه ها ، پمپ تخلیه ، موتور محفظه ی مواد شوینده و بازو های آب پاش که جریان آب را بر روی ظروف داخل ماشین هدایت می کنند.


استفاده در طول زمان وکارکرد دستگاه ،ممکن است بعضی از این قطعات آسیب دیده و یا فرسوده شده و کارایی خود را از دست بدهند. یکی از نشانه های اینکه بازوها آب پاش به درستی کار نمی کند را می توان از درست تمیز نشستن ظروف فهمید.


علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ ، می توانن گفت که ماشین های ظرفشویی شامل بخش های متحرک متعددی هستند، که از قفسه ها گرفته تا محفظه ی مواد شوینده و بازو های آب پاش که جریان آب را بر روی ظروف داخل ماشین هدایت می کنند. در شرایط بهینه و عادی ، تمام این قطعات به خوبی کار می کنند، اما با گذشت زمان و با استفاده مداوم،  فرسوده و خراب می شود و ممکن است مشکلاتی ایجاد کند که منجر به نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ  میشود.


 دلایل نچرخیدن بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ

* باقی ماندن خرده های غذا بر روی بازو های آب پاش

بیشترین دلیل نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ، خرده های غذایی است که در قسمت داخلی عملکرد بازوی آب پاش جمع شده است.

رفع عیب:

برای اینکار قفسه ی پایینی ماشین ظرفشویی آاگ را در بیاورید تا به راحتی به بازوی آب پاش دسترسی پیدا کنید. با دست آن را بچرخانید، و اگر آزادانه حرکت نکرد، شما باید تمام قسمت های سختی که بازو را در جای خود نگه داشته است را به وسیله پیچ گوشتی باز کنید.

پس از خارج کردن آن، هر گونه آشغال و خرده غذایی که در اطراف قرار گرفتن بازو جمع شده است را به خوبی تمیز کنید. اگر توانستید با استفاده از یک مسواک، انگشتان خود یا اگر نیاز به کندن مواد چسبیده شده در بازوی آب پاش می باشد با استفاده از یک پیچ گوشتی آن را به خوبی تمیز کنید.


*کثیف شدن فیلتر و پمپ ظرفشویی

عامل دیگری که بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ را به حرکت در می آورد فشار آبی هست که از سمت پمپ وارد این قطعه می شود و فیلتر در این مسیر از ورود آشغال ها و ناخااصی ها به داخل ظرفشویی جلوگیری می کند.

در صورتی که خرده غذاها موجب کثیف شدن فیلتر و یا اختلال در کاردکرد پمپ شود، آب با فشار مناسب به بازوها نمی رسد و در نتیجه موجب نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی  آاگ می شود.

رفع عیب:

بهتر خرده موادغذایی را از روی فیلتر و پمپ ظرفشویی از بین ببرید تا فشار آب مناسب برای به چرخش درآوردن بازو های آب پاش تامین شود.


* باقی ماندن خرده غذاها روی برج بازو های آب پاش

در واقع به مرور زمان بازوی آب فشان می تواند خرده های غذا را به خود جذب کند، درصورتی که ماشین ظرفشویی تان دارای برج متصل به بازو آب پاش نیز باشد، همین مشکل می تواند رخ دهد، با این تفاوت که خرده های غذا در زیر برج متصل به آن جمع می شوند.

رفع عیب:

تا جایی که میتوانید با دست آن را بالا بکشید و سپس اجازه دهید به جای خود برگردد، به هر نوع گرفتگی در حرکت یا مانعی در بالا کشیدن برج بازوهای آب پاش دقت لازم را بکنید. اگر حرکت رو به بالای آن صاف و سریع نباشد، شما باید برج متصل به بازو را در بیاورید تا به قسمت های داخلی دسترسی یابید و خرده غذا ها و آشغال های دیگر را از برج و بازو های متصل که موجب نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ می شود را از بین ببرید.


*لوله ها و اتصالات بازو های آب پاش

تمام اتصالات بازوهای آب پاش باید محکم باشند.با اینکه بازو های آب پاش فشار لازم برای چرخیدن را مستقیم از پمپ می گیرند ولی با این حال در بعضی مدل ها لوله های متصل به بازو ممکن است در زیر پنل قرار نداشته باشد و با قطعات متحرک برخورد داشته باشد و از به خوبی چرخیدن بازو جلوگیری کند.

لوازم وسایل برقی به مرور زمان خراب و فرسوده می شوند.ماشین ظرفشویی نیز یکی از این وسایل برقی می باشد .یکی از مشکلات ظرفشویی آاگ ، نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ می باشد .در صورتی که موارد بالا به رفع عیب ظرفشویی کمک نکرد حتما با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

برای اطلاع بیشتر با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

  

برچسب ها :
علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ , علت نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی آ ی گ , نحوه تمیز کردن آب پاش ظرفشویی AEG


علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب