021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ

البته شایان ذکر است که لرزش زیاد ماشین لباسشویی و سروصدای زیاد آن حتما به دلیل عدم استفاده درست و یا نقص فنی دستگاه می‌باشد. البته با وجود تفاوت برند در ماشین‌های لباسشویی، علت اصلی لرزش زیاد دستگاه مشابه می‌باشد.

از جمله عوامل شایع و مهم که یکی از  دلایل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی آاگ ، تراز نبودن ماشین لباسشویی است. در بعضی مواقع هنگام استفاده از برنامه شستشو ممکن است باعث تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی آاگ شما شود. درصورتی که لباسشویی تراز نباشد، این لرزش ها و تکان ها افزایش خواهد یافت.

می توانید برای تراز کردن ماشین لباسشویی آاگ با استفاده از ابزار تراز این کار را به خوبی انجام دهید.  برای این کار تراز را روی لباسشویی بگذارید سپس پایه ها را تا زمانی که لباسشویی کاملاً تراز شود تنظیم کنید.

حال اگر شما ماشین لباسشویی تازه خریداری کرده اید که بعد از نصب و در هنگام استفاده از آن متوجه لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی آاگ خود می شوید باید عوامل زیر را در مورد آن بررسی کنید.

عوامل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی آاگ :

1- اصلا نباید مخزن لباسشویی را پر از لباس کرد . و قرار دادن لباسها بصورت گلوله شده در مخزن لباسشویی مناسب نیست.باید با ظرفیت و وزن لباسشویی ،لباس در آن قرار بگیرد.

2-  هنگام قرار دادن  ماشین لباسشویی آاگ در محل نصب ،باید تراز باشد در صورت تراز نبودن اقدام به تنظیم پایه های ماشین برای تراز شدن آن کنید.

3- پیچ ترنسلیت را باز کنید، در اکثر ماشینهای لباسشویی دارای پیچی برای ثابت کردن مخزن در هنگام حمل و نقل هستند کنترل کنید این پیچ باز شده باشد.

4- هرگز بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی آاگ در آن لباس نریزید.

5- کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس نریزید

6- امکان دارد تخلیه آب ماشین لباسشویی آاگ یا کند تخلیه شدن آن  باعث بروز این مشکل شود.

مشکلات فنی و علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ :

1- کمک فنرها

بیشتر ماشین های لباسشویی که درب آنها در قسمت جلو قرار دارد، برای کم کردن حرکت دیگ لباسشویی هنگام چرخیدن ، کمک فنر دارند. کمک فنرها به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده است و برای دسترسی به آن ها باید پنل عقبی یا جلویی را بردارید.

وقتی که کمک فنرها ضعیف شده یا آسیب دیده باشند،این بارهای نامتعادل سبب حرکت ماشین لباسشویی می­شود و یا اینکه دستگاه را لرزه در می آید و  درهنگام فرایند شستشو صدای بلندی تولید می­شود.درصورت برطرف نکردن لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ  ، به سایر اجزا ماشین لباسشویی نیز آسیب می رسد.

در اینجا باید کمک فنرها برای هر گونه علائم شکستگی، نشتی و یا ضعیف شدن قدرت عمل باید توسط تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا عوض شود.

2-فنرهای دیگ

این گونه فنرهای دیگ در ماشین لباسشویی به منظور معلق نگه داشتن دیگ در داخل بدنه لباسشویی و یا ثابت نگه داشتن دیگ به پایه ماشین لباسشویی استفاده می شود. هنگامی که   که ماشین می چرخد این فنرها ، لرزش ها و ارتعاشات سبد شستشو را جذب می کنند.

در برخی اوقات این فنرها آسیب دیده، کش می آیند و یا از هم جد می شوند و باعث ایجاد لرزش و سروصدای زیاد ماشین لباسشویی می شوند. بهتر است توسط تعمیرکاران با تجربه بررسی شده و در صورن نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

3- تسمه کاهش حرکت دیگ

در بعضی از ماشین لباسشویی های که درآنها از بالا باز می شود از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی آن در زمان چرخش استفاده می کنند. چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل شده است. جنس این تسمه ها لاستیکی است و امکان دارد که درزمان  استفاده عادی از دستگاه  بین بزنند. هنگامی که تسمه ها کش پیدا کنند و یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش و تکان در لباسشویی آاگ ، و یا حرکت یا صدای ضربه بلند شود.

اگر به صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، فشار زیادی به این تسمه ها وارد می کنید و منجر به خراب شدن آن ها شوید. در نهایت این تسمه ها باید جایگزین شوند  در صورت بروز چنین مشکلی هر 4 تسمه جایگزین شوند.

4- قطعات دیگرلباسشویی 

در واقع ما بعضی از دلایل لرزش وتکان خوردن لباسشویی آاگ را برای شما توضیح دادیم ممکن است علت لرزش لباسشویی مربوط به قطعات دیگری مثل پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ و … نیز باشد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار ماهر و باتجربه ماشین لباسشویی به دقت مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.

5-کف نامناسب

هنگامی که ماشین لباسشویی، به صورت مستقیم و بدون هیچ وسیله یا ابزاری روی زمین قرار گرفته است، افزودن یک کفپوش زیر آن می‌تواند به جلوگیری از لرزش  و تکان ماشین لباسشویی آاگ شما  کمک کند.

-یک یا دو تخته چوب زیر ماشین لباسشویی قرار دهید تا سطحی با ثبات بیشتر ایجاد شود.

6-قرار گرفتن لباسها در کف مخزن شستشو

می توان گفت که یکی از عوامل اصلی ایجاد لرزش و صدای نامطلوب در ماشین لباسشویی آاگ قرار گرفتن لباس ها در ته مخزن به دلیل نیروی جاذبه میباشد. معمولا برای رفع این مشکل شرکت های مختلف در صدد بالانس کردن لباس ها در مخزن شستشو بوده اند. در این روش با کنترل میزان بار روی موتور اصلی سعی در پخش کردن لباس ها در مخزن شستشو دارند.

ما در مقاله بالا مهمترین قطعاتی که امکان دارد دلیل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی آاگ باشند و یا باعث ایجاد سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی آاگ می شوند را به شما معرفی کردیم . البته دلیل لرزش و تکان ماشین لباسشویی آاگ می تواند قطعات دیگر دستگاه مثل، پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ و … نیز باشد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی با دقت بررسی و عیب یابی شود.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 
 

برچسب ها :
لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ , بررسی دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی ااگ , دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی AEG , علت تکان خوردن لباسشویی آاگ , چرا لباسشویی آ ی گ لرزش و تکان دارد؟


علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب