نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ

باید بگوییم که بعد از خرید ماشین لباسشویی آاگ یا هر نوع لباسشویی دیگر و بعد از مدتی کار کردن ممکن است این دستگاه دچار ایرادات و مشکلاتی بشود یکی از این ایرادات تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ است که باعث نگرانی شما می شود . ما در این قسمت شما را با برخی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ آشنا می کنیم .

در صورت برطرف نشدن این مشکل با نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید تکنسین های ما در اولین فرصت برای رفع مشکل در محل حاضر می شوند.

دلایلی مختلفی برای علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ و جمع شدن آب  آن وجود دارد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی  آاگ می‌تواند به دلیل وجود مشکلات متعددی باشد، که عملکرد صحیح این وسیله کاربردی را مختل می‌کند.

چه بسا که به دلیل جمع شدن آب در لباسشویی، دستگاه بعد از مدت زمان مشخصی به طور کامل از کار بیفتد و با مشکلات جبران‌ناپذیری مواجه شود

1-رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب  ماشین لباسشویی آاگ و جمع شدن آن در لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه است.

2-ممکن است در ابتدای شروع به کار لباسشویی و یا پیش از آنکه دکمه استارت و انتخاب برنامه را زده باشید، لباسشویی شروع به آبگیری نموده و این کار متوقف نشود. درواقع علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش و یا علت جمع شدن آب در انتهای سیکل شستشو، به خرابی شیر الکتریکی یا شیر برقی لباسشویی مربوط می شود. این شیر با دریافت فرمان از تایمر لباسشویی باز شده و آب از طریق شیلنگ ورودی آب وارد دستگاه می شود. لذا جمع شدن آب در دیگ لباسشویی، پس از فرآیند شستشو و یا در حالتی که دستگاه خاموش است، به خرابی این شیر و یا تایمر لباسشویی باز می گردد.

3-دلیل دیگر علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ و جمع شدن  آن، گرفتگی و انسداد محل خروج آب است. گرفتگی و انسداد می تواند در شیلنگ تخلیه لباسشویی، لوله فاضلاب، فیلتر تخلیه دستگاه و… اتفاق بیوفتد.

*ممکن است شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی در پشت ماشین، از لباسشویی جداشده و روی زمین افتاده باشد (دقت کنید که این شیلنگ باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد، تا بتواند آب را تخلیه کند).

*طول شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نباید بیشتر از 7 یا 8 متر باشد.

*امکان تا خوردن یا پاره شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وجود دارد.

*امکان مسدود شدن فیلتر تخلیه به وسیله لباس های کوچک (جوراب یا لباس زیر) وجود دارد.

*امکان مسدود شدن لوله فاضلاب منزل وجود دارد.

علت 3: سیستم کلید درب دستگاه

سیستم کلید درب مانع از چرخش دستگاه حین باز بودن در می‌شود. اگر این سیستم خراب گردد، دستگاه آب را تخلیه نمی‌کند. برای تشخیص خرابی، اتصال جریان کلید را با یک مولتی‌متر تست کنید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت 4: سیستم کلید و موتور قفل در

سیستم کلید و موتور قفل در نیز می‌تواند یکی از دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی آاگ باشد. این سیستم از بسته بودن در هنگام کارکرد دستگاه اطمینان حاصل می‌کند. زمانی که در بسته شود، دستگاه می‌تواند شروع به کار نماید. اگر قفل در چفت نشود، کلید در مانع کارکرد دستگاه می‌شود. اگر قفل در معیوب باشد، دستگاه نچرخیده و شروع به کار نخواهد کرد. قفل در می‌تواند ایراد مکانیکی یا الکتریکی داشته باشد. قفل در را برای هرگونه ایراد بازرسی نمایید. اگر قفل در آسیب دیده یا به درستی چفت نشود، آن را تعویض نمایید. برای تشخیص ایراد الکتریکی قفل در، به نمودار سیم کشی دستگاه‌تان نگاهی انداخته و از یک مولتی‌متر برای تست اتصال جریان هر یک از کلیدهلی چفت در استفاده کنید. اگر یکی از کلیدها اتصال جریان نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت 5: تسمه پمپ آب

برخی مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی، مجهز به تسمه پمپ آب هستند. اگر تسمه پمپ پاره شده یا از کار افتاده باشد، دستگاه آب را تخلیه نخواهد کرد. تسمه را بررسی کرده و در صورت وجود ایراد کارکرد بیش از حدی، آن را تعویض نمایید.


اما یکی از اصلی ترین دلایل بروز این علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ در دستگاه های لباسشویی خرابی پمپ تخلیه است، خرابی پمپ تخلیه لباسشویی آاگ هم مانند خرابی برد کار تخصصی است و حتما باید برای رفع آن با نمایندگی تعمیر لباسشویی آاگ تماس بگیرید.


- تله شاری یا coin trap

برخی ماشین‌های لباسشویی دارای کوین ترپ (تله شاری) برای به دام انداختن اشیای خارجی هستند تا وارد سیستم تخلیه آب نشود. کوین ترپ باید به صورت دوره‌ای بررسی شده و تمیز گردد. اگر خرده آشغال‌ها داخل کوین ترپ انباشته شوند، آن را مسدود نموده و عملیات  عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی آاگ  به درستی انجام نخواهد شد. اگر تخلیه به درستی انجام نشده یا آب کلاً تخلیه نمی‌گردد و دستگاه دارای کوین ترپ است، کوین را باز نموده و آن را کاملا تمیز نمایید.

 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.همکاران ما همه وقت در خدمات شما هستند.


علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ ، در کوتاه‌ترین زمان در محل انجام می شود و نیازی به حمل و نقل لباسشویی تا محل تعمیرگاه و صرف زمان و هزینه وجود ندارد.

برای دریافت خدمات تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی آاگ، کافی است تا هم ‌اکنون با شماره 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

کارشناسان فنی نمایندگی آاگ ، در اسرع وقت برای عیب یابی تخلیه نشدن آب  ماشین لباسشویی  آاگ به محل شما مراجعه می کنند تا ماشین لباسشویی  آاگ را در کمترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین هزینه تعمیرمی نمایند.

 

 

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ