نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ

ممکن است شما هم با این مشکل مواجعه بشوید، روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ یک مورد بسیار ناراحت کننده است  که باعث می شود شما نتوانید ظرفها را به موقع بشورید. ممکن یک روز وقتی می خواهید ظرف ها را بشورید،متوجه میشوید که ظرفشویی روشن نمی شود.از خودتان می پرسید که چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟ دلیل و یا علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی چه چیزی می باشد؟ نگران نباشید ما نمایندگی آاگ شرکت آریان با ارائه این مقاله، به معرفی و بررسی هر یک از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ و همینطور مراحل رفع آنها می پردازید.

اگر با وجود این اطلاعات ظرفشویی شما روشن نشد وبا نمایندگی آاگ شرکت آریان و تکنسین های با تجربه ما تماس بگیرید تا در رفع این مشکل به شما کمک کنند.

در این قسمت روشن نشدن ظرفشویی آاگ ممکن است دلایل متعددی داشته باشد که در این بین، برخی از این دلایل رایج‌تر و شایع‌ترهستند. با وجود اشکال در میکروسویچ درب، خرابی تایمر یا برد کنترل، کار نکردن کلید‌های انتخاب، خرابی رله‌ی استارت موتور، وجود اشکال در فیوز حرارتی و موتور محرک برخی از شایع‌ترین عللی هستند که سبب روشن نشدن ظرفشویی آاگ می‌شوند.

با وجود کیفیت بالای ماشین‌های ظرفشویی آاگ، بروز مشکل در این محصولات نیز غیرممکن بوده و در این بین نیز یک سری مشکل هستنند که به نسبت سایر مشکلات بیش‌تر در این ماشین ظرفشویی‌ها بروز می‌کنند. این مشکلات عبارت اند از:

1-روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ  و یا صفحه نمایش

2-چلو نرفتن برنامه تنظیم شده وگیر کردن دریکی از  مراحل

3-خوب شسته نشدن ظروف

4-عدم تخلیه آب

5-عدم گرم شدن آب

6-نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی آاگ

7-خرابی صفحه نمایش یا تایمر

8-باز یا بسته نشدن درب و آبریزش از درب

9-شکستگی قفسه‌ها

10- مشاهده پیام خطا و ارور

11-خرابی لاستیک دور درب

12- عدم ورود آب به ماشین ظرف شویی آاگ

13-صدای زیاد ماشین ظرف شویی آاگ

البته مشکلات دیگری نیز وجود دارد که به مرور زمان آنها را برای شما بررسی کرده و راه کارهای تعمیر آنها را برای شما بیان می کنیم.
در ادامه ما فهرستی از قطعاتی که در روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ  دخالت دارند، معرفی می کنیم:

1-قفل در یا کلید قفل در

علت روشن نشدن  ماشین ظرفشویی آاگ ممکن است مشکل از قفل در یا کلید قفل در باشد. مجموعه قفل در برای بسته نگه داشتن در در زمان شستشو به کار می رود تا آب به بیرون نشت نکند. همچنین این مجموعه کلید قفل در را هماهنگ می کند تا به کنترل های ماشین ظرفشویی برق رسانی کند. اگر در نتواند به درستی بسته شود و در نتیجه کلید قفل در را فعال نکند، و یا اگر کلیدها خود خراب باشند و به کنترل ها برق نرسانند، در نتیجه علت روشن نشدن   ماشین ظرفشویی آاگ می باشد.برای اطمینان از صحت کارکرد قفل درب و سوئیچ های آن که معمولا دو عدد می باشند، لازم است آنها را باز نموده و بررسی کنید. مجموعه قفل درب بطور معمول در بالای درب دستگاه و پشت پنل کنترلی قرار دارد. برای بازررسی و صحت از وجود جریان برق در سوئیچ ها که نیازمند اتصال مولتی متر به پایانه های سوئیچ قفل درب می باشد، آنها را از دستگاه جدا نموده و چک کنید.

2-تایمر یا کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی آاگ

قدم بعدی چک کردن تایمر یا کنترل الکترونیکی دستگاه است. معمولا اولین مرحله از هر سیکل شست و شویی تخلیه آب باقیمانده ای ست که ممکن است در کف دستگاه برجای مانده باشد. در صورتی که صدای پمپ تخلیه را در این هنگام نمی شنوید، پس دلیل مشکل روشن نشدن  ماشین ظرفشویی آاگ می توند تایمر یا کنترل الکترونیکی باشد .

در مدلهایی که از تایمر دستی استفاده می شود، تایمر در جهت تامین برق موتور پمپ، شیر ورودی آب، مدار هیتر و موتور پمپ تخلیه بصورت ترتیب عملکردی در سیکل عمل می نماید. تایمر از یک سری پایانه های الکتریکی (اتصالات) و موتور کوچکی استفاده می کند که همگی در محفظه تایمر قرار دارند.

در مدلهای دارای کنترل الکترونیکی، بورد مدار اصلی وظیفه انجام عملکرد مشابه را بعهده دارد. با استفاده از ریزپردازنده و رله های الکتریکی اینکار انجام می شود. معمولا هم تایمرهای دستی و هم کنترل های الکترونیکی در پشت پنل کنترل در بالای درب قرار می گیرند. لازم است که اتصالات تایمر را بر حسب دفترچه راهنمای دستگاه بوسیله مولتی متر آزمایش نمایید، تا از صحت کارکرد آن مطمئن شوید.

3-سوئیچ انتخابی (سلکتور) ماشین ظرفشویی

سوئیچ انتخابی یا سلکتور در ماشین های ظرفشویی  آاگ جهت انتخاب حالت های متفاوت برای سیکل های شست و شو استفاده می شود. در صورتی که سوئیچ معیوب باشد و یا دکمه های آن کاملا بیرون نیایند و گیر داشته باشند، ممکن اسن دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی  آاگ باشد. قبل از اینکه به باز کردن جایی بپردازید، مطمئن شوید که دکمه ها آزادند و گیر نکردند و تحت فشار نیستند. پایانه های سلکتور را طبق راهنمای دستگاه و با استفاده از مولتی متر آزمایش کنید. معمولا سلکتور بر روی کنترل پنل قرار گرفته و برای دستیابی به آن لازم است که صفحه داخلی درب را باز کنید. قبل از هر اقدامی کشیدن دستگاه از برق را فراموش نکنید.

4-رله استارت موتور ظرفشویی

برخی از ماشین های ظرفشویی از رله استارت بر روی موتور پمپ اصلی استفاده می کنند. رله استارت برای تامین برق سیم پیچ استارت موتور تا زمانیکه موتور به کار بیوفتد، استفاده می شود. در صورتیکه ماشین ظرفشویی  آاگ شما روشن نمی شود، اما از رسیدن برق از مدار کنترلی به موتور مطمئن هستید، ممکن است اشکال کار از رله استارت موتور باشد که معیوب است. معمولا رله را در کنار موتور نصب می کنند. برای اطمینان از صحت کارکرد آن، بر طبق نمودارهای سیم پیچی و دفترچه راهنمای محصول، اتصالات رله را با مولتی متر آزمایش نمایید.

5-فیوز حرارتی

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی آاگ  که از کنترل های الکترونیکی استفاده می کنند، برای محافظت از برد کنترل دستگاه از فیوزهای حرارتی استفاده می شود. این فیوزها که معمولا در قسمت بالای مجموعه برد مدار قرار می گیرند، با اتصال دو سیم به مجموعه متصل می شوند. هنگامی که فیوز حرارتی عمل نمی کند، برد کنترلی برق لازم را دریافت نکرده وعلت روشن نشدن  ماشین ظرفشویی  آاگ این می باشد . برای دسترسی به فیوز ابتدا برق را از دستگاه قطع نموده و سپس صفحه محافظ داخلی درب را باز نمایید. پس از قطع ارتباط سیم های فیوز بوسیله مولتی متر از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل نمایید.

6-موتور محرک ماشین ظرفشویی آاگ

موتور محرک ماشین ظرفشویی آاگ وظیفه گردش آب در دستگاه برای شستن ظروف را برعهده دارد. نیروی محرکه یا همان برق موتور محرک توسط تایمر یا کنترل الکترونیکی و در همکاری با رله استارت تامین می گردد. در صورتی که پس از ارسال نیروی برق از طرف رله استارت به موتور، دستگاه ظرفشویی شما همچنان روشن نمی شود، ممکن است ایراد از موتور محرک بوده و موتور معیوب باشد.

سیم پیچ های موتور را با استفاده از مولتی متر آزمایش نمایید و از خراب نبودن آنان مطمئن شوید. همچنین ممکن است صدای بلند و گوش خراشی از موتور به گوشتان بخورد، که حاکی از قفل شدگی موتور و معیوب بودن آن می باشد و نیازمند تعمیر و یا تعویض است که باید توسط تکنسین های متخصص انجام گیرد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه ماشین ظرف‌شویی را برای رفع علت روشن نشدن ظرفشویی

در هرصورت برای حل هر مشکلی، راه هایی وجود دارد شما می‌توانید ماشین ظرف‌شویی خود را به تنظیمات کارخانه بر گردانید. با خاموش کردن دستگاه و جدا کردن آن، دوباره آن را مجددا روشن کنید.پس از 30 دقیقه صبر کنید در آن را ببندید. بعد از مدتی، یک چرخه شستشوی جدید را انتخاب کنید و آن را برای شروع شستشو آماده کنید. گاهی اوقات، بسته به نام تجاری ماشین ظرف‌شویی شما یک برنامه تنظیمات کارخانه متفاوت وجود دارد. در هرصورت اگر این کار نیز باعث رفع روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ شما نشد حتما با نمانیدگی آاگ (شرکت آریان ) تماس بگیرید.

 


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

کلیه خدمات AEG آاگ با قطعات اورجینال و با فاکتور رسمی انجام می شود .

برای رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558تماس بگیرید.

برای برطرف کرن علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ با ما تماس بگیرید.


در صورتی که مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ شما رفع نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل بگیرید و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده  کنید.

 
علت روشن نشدن  ماشین ظرفشویی آاگ