نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

علت نشت آب ماشین لباسشویی آاگ

علت نشت آب ماشین لباسشویی آاگ ممکن است دلایل زیادی داشته باشد،مشکلاتی همچون شکستن و یا ازجا درآمدن لوله خرطومی ،پارگی در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و یا در لاستیگ دیگ شستشو اتفاق افتاده باشد.


پس از کارکردن با لباسشویی و در وسط کار میبینید که آب از ماشین لباسشویی خارج می شود که این نشت آب از ماشین لباسشویی آاگ می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. زیرا خرج و یا تجمیع آب در زیر لباسشویی و یا در اطراف آن سبب ایجاد بوی ناخوشایند و ناتمام ماندن کار شستشو لباس ها و همچنین ایجاد لکه بر روی سرامیک‌های زیر لباسشویی می شود.


باید قبل ازهمه چیز از نشت آب از زیر ماشین لباسشویی آاگ خود مطمئن شوید. برای اینکار دستگاه را روشن نموده و یک سیکل شست و شو را انتخاب نمایید. سپس به دقت به قسمت های پشتی و زیر دستگاه نگاه کنید. همچنین اطراف درب و محفظه جاپودری را بررسی نمایید. ممکن است بلافاصله متوجه ناحیه نشت آب نشوید اما در صورتی که پس از مدتی، آب دوباره جمع شد، آنگاه می توانید بدنبال راهکار های رفع این مشکل باشید.

علت نشت آب از ماشین لباسشویی آاگ :

شیلنگ تخلیه

هنگامی که نشت آب از ماشین لباسشویی آاگ فقط در زمان چرخش دیگ لباسشویی رخ می دهد، احتمالاً مشکل از شیلنگ تخلیه می باشد.

-اتصالات شیلنگ باید بررسی شود تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل شود.

-اتصالات شیلنگ تخلیه باید بررسی شود که ترک خورده یا آسیب دیده نباشند.

-شیلنگ تخلیه باید برای وجود هر گونه جسم خارجی مسدود کننده بررسی شود.

-متصل بودن شیلنگ تخلیه به ماشین لباسشویی آاگ باید بررسی شود. شیلنگ تخلیه نباید هیچ گونه ترک و یا نشتی داشته باشد. اگر چنین مواردی وجود داشته باشد، باید آن قسمت بریده شود و مجدداً شیلنگ گیره زده شود. البته ممکن است ترجیح دهید یک شیلنگ جدید بخرید.

-در صورتی که دستگاه ماشین لباسشویی  آاگ خود را به تازگی خریداری کرده اید و مشکل تخلیه دارد و آب از آن چکه می کند، ممکن است دلیل آن اشتباهی در نصب دستگاه باشد. معمولا بخش دریچه تخلیه که شیلنگ تخلیه باید به آن متصل شود، توسط کارخانه مسدود می گردد. لذا از باز بودن آن در هنگام نصب دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

*شیلنگ ورودی آب دستگاه

ممکن است علت آبریزش ماشین لباسشویی آاگ اشکال در شیلنگ ورودی آب باشد.

-شیلنگ های متصل به پشت دستگاه که به دو شیر آب سرد و گرم متصل اند باید برای هرگونه نشتی و پارگی بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض گردند.

-شیلنگ های ورودی آب باید به دقت بررسی شوند که به درستی در محل خود قرارگرفته باشند و هیچ گونه نقصی نداشته باشند. البته نباید بیش از حد محکم بسته شوند.

-هر زمانی که این شیلنگ ها برداشته می شوند و مجدداً در جای خود قرار می گیرند، باید برای آن ها از یک واشر لاستیکی جدید استفاده شود. اگر از واشر لاستیکی جدید استفاده نشود ممکن است علت نشت آب لباسشویی آاگ  از این واشرها باشد.

-توصیه می شود برای جلوگیری از مشکلات آتی شیلنگ های آب، از نوع پلیمری یا شیلنگ های با پوشش فلزی استفاده نمایید که نسبت به نوع پلاستیکی دوام بیشتری دارند.

*دریچه شیر ورودی آب

علت آب دادن ماشین لباسشویی آاگ می تواند به دریچه شیر ورودی آب مربوط باشد. لذا باید وجود هر گونه نشتی در آن را به دقت بررسی نمود. ممکن است:

-دچار زنگ زدگی شده باشد.

-مواد معدنی در شیر وجود داشته باشد.

-دریچه شیر معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

*استفاده بیش از حد از مواد شوینده

اگر سختی آب شما زیاد است و از نرم کننده آب استفاده می کنید، ممکن است مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی  آاگ شما در نتیجه استفاده بیش از حد از این مواد باشد.

هنگامی که از آب گرم و غیر سخت استفاده می‌ کنید، مقدار مواد شوینده‌ای که برای تمیز کردن لازم است، نسبت به استفاده از آب سخت و سرد، به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

اما وقتی که مقدار آب و کف صابون زیاد باشد، پراکنده شده و ممکن است از لباسشویی آاگ به بیرون نشت پیدا کنند. سرریز شدن و نشت کف صابون از لباسشویی می تواند با کاهش مقدار استفاده از مواد شوینده حل شود.

*جاپودری

اگر مدام با مشکل نشتی آب از لباسشویی آاگ  مواجه هستید، ممکن است مشکل از جاپودری شما باشد. نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی آاگ مشکل رایجی است. مایع سفید کننده لباس یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است و می تواند به مرور زمان در اثر استفاده زیاد باعث شود قطعات پلاستیکی جاپودری ترک بخورند و یا حتی بشکنند که در این صورت سبب خروج آب از جاپودری شده و برای رفع مشکل باید جایگزین شوند.

استفاده از مقادیر زیاد مایع سفید کننده می تواند باعث ایجاد سوراخ و خوردگی اجزای فولادی ماشین لباسشویی نیز شود. لذا به میزان استفاده از مایع سفیدکننده دقت نمایید.

همچنین ممکن است که فشار آب ورودی به محفظه جاپودری بالا باشد که در این صورت باید فشار آب ورودی به دستگاه را از منبع شیر کم کرد.

*لاستیک دور درب (لباسشویی درب از جلو)

نشت آب از درب ماشین لباسشویی آاگ، در لباسشویی های درب از جلو و غالبا در اطراف لاستیک دور درب، امری بسیار رایج است. زیرا اغلب مواد زائد فرآیند شستشو (مانند مو، کرک لباس ها و…) در این قسمت جمع می شوند. با گذشت زمان، این ناخالصی ها به حدی می رسند که درب لباسشویی به درستی بسته نمی شود و در نتیجه آب از اطراف آن به بیرون نفوذ می کند. برای اینکه به چنین مشکلی برنخورید باید همیشه لاستیک دور درب لباسشویی را به دقت تمیز نمایید.

همچنین لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ  ممکن است به مرور زمان فرسوده، سوراخ و یا پاره شود و در حین کار، آب از لباسشویی به بیرون نشت پیدا کند. در نتیجه حتماً باید تعویض شود.

علاوه بر لاستیک دور درب، امکان دارد که نشتی موجود بدلیل معیوب بودن قفل درب دستگاه باشد. در این موارد با تعویض مجموعه قفل درب امکان رفع مشکل موجود دارد.

*پمپ تخلیه

پمپ تخلیه بر روی پولی خود یک لاستیک دارد که به دلیل پوسیدگی می‌تواند باعث آبریزش ماشین لباسشویی آاگ شود. بسیار از پمپ ها سوراخی دارند که اجازه می دهد آب از آن به صورت قطره قطره بیرون برود؛ اما اگر مقدار زیاد یا حتی کمی آب در اطراف پمپ تخلیه دیده شود، ممکن است علت نشت آب از ماشین لباسشویی آاگ، همین مسئله باشد؛ بنابراین پمپ تخلیه باید تعمیر و یا تعویض شود.

دیگ ماشین لباسشویی آاگ

وقتی که ماشین لباسشویی آاگ شما تراز نباشد، به مرور زمان به دلیل حرکت های اضافی زیاد این عدم تراز بودن باعث ایجاد سوراخ یا شکاف فرسایشی در ماشین لباسشویی و نشت آب از آن می شود. برای رفع این مشکل نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی دارید و معمولا هزینه نسبتا زیادی را به همراه خواهد داشت.

*بلبرینگ و کاسه نمد

اگرعلت نشتی آب لباسشویی  آاگ از قسمت بلبرینگ و کاسه نمد دستگاه شما باشد، این مشکل به دلیل عدم تراز بودن و یا استفاده نادرست از ماشین لباسشویی مانند حجم لباس بیشتر از ظرفیت دستگاه به وجود می آید. از آن جا که این مشکل کاملاً تخصصی می باشد، حتماً باید توسط تکنسین متخصص تعمیر شود.

 


برای تست نشتی ماشین لباس‌شویی آاگ می‌توانید آب دستگاه را کاملاً خشک نموده و مثل همیشه دستگاه را برای شستشو روشن کنید. سپس قسمت زیرین و پشتی دستگاه را بازرسی کنید.

 

در صورتی که هیچ یک از موارد بالا در رفع مشکل نشت آب از لباسشویی آاگ شما موثر نبودند، زمان آن رسیده تا با تماس با نمایندگی آاگ ، ما شما را در رفع این مشکل یاری کنیم.


وقتی که هر کدام از قطعات لباسشویی آاگ شما دچار مشکل شده باشد، کافی است تا با نمایندگی مجاز لباسشویی آاگ  تماس بگیرید.

شماره های تماس با ما 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 در خدمت شما هموطنان می باشیم.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید
.

 

علت نشت آب ماشین لباسشویی آاگ