021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

انواع قطعات ظرفشویی آاگ

قطعات ماشین ظرفشویی  کدامند؟

در ابتدا قبل از کار کردن با ظرفشویی باید قطعات آن را بشناسیم . زیرا آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی  به شما کمک می کند تا با عملکرد و کار آنها آشنا شوید تا در صورت بروز مشکل به راحتی بتوانید منبع خرابی قطعات را پیدا کنید و درصورت برطرف نشدن مشکل بتوانید اطلاعات درست در اختیار تعمیرکار قرار دهید.

دسته بندی قطعات ماشین ظرفشویی ااگ :

اگر بخواهیم بگوییم قطعات ماشین ظرفشویی آاگ به سه دسته تقسیم می شوند.

دسته اول قطعات کنترل کننده دستگاه که این قطعات کنترل عملکرد ماشین ظرفشویی را بر عهده دارند.

دسته دوم قطعات مصرف کننده که با اتصال به برق کار خود را شروع و عمل شستشو را انجام می دهد.

دسته سوم قطعات انتقال دهنده که ما بین دو قطعه دیگر قرار دارد که انتقال پیام از کنترل کننده ها به مصرف کننده ها برعهده دارند.

از نام هر دسته مشخص می باشد که هریک از قطعات کارایی ها مشخصی در دستگاه بر عهده دارد.


1-برد الکتریکی:

در واقع عملکرد دستگاه و قطعات آن در دوره ی شستشو، به عهده ی برد است. برد ممکن است در اثر اتصالی دچار سوختگی گردد.بنابراین در صورت خرابی برد و قطعات دستگاه و یا دیدن ارورهای مخصوص هر قطعه را به کاربر نشان می دهد.

2-سوئیچ فولوتر:

یکی دیگر از قطعات سوئیچ فولوتر ظرفشویی که در کف آن قرار دارد. در صورتی که دستگاه به هر علتی آب ریزی پیدا کند، آب به کف سینی رسیده و شناور یونولیتی را به بالا هدایت می کند و بعد از آن  میکروسوئیچ عمل کرده و به برد فرمان آب ریزی می دهد .

تخلیه دستگاه مدام در حال کار کردن قرار می گیرد پس قطعات باید هماهنگ با هم به صورت صحیح کار کنند.

3-درخت سیم کشی : 

 این قطعه فرامین برد را به تمام اجزای ماشین انتقال می دهد و بالعکس.

4-تایمر:

برای شستشوباید زمان را تعیین کنید پس این کار را تایمر یا زمان سنج زمان مشخص شده برای کارکرد دستگاه را انجام می دهد.

5-سنسور:

دمای آب را حس کرده و به برد انتقال می دهد تا فرمان قطع المنت صادر شود. این قطعه در دیواره چاهک نصب شده و در صورت خرابی و یا قطع شدن سوکت سنسور برد Error را به ما نشان می دهد.

6-هیتر لوله ای و ترموستات:

وظیفه ی گرم کردن آب را توسط المنت کف بر عهده دارد.این هم یکی دیگر از قطعات ظرفشویی می باشد که در صورت سرویس ظرفشویی آن را نیز باید بررسی کرد.

7-المنت کف:

 آب عبوری از داخل پمپ شستشو را گرم می کند.

8-شیر برقی شیلنگ دار:

وظیفه این قطعه از اجزای ظرفشویی ، آب ورودی به داخل دستگاه را کنترل می کند. عمل شیر برقی به وسیله ی قطع و وصل جریان الکتریکی که توسط هیدروستارت انجام می شود .

این شیر برقی از قطعاتی شامل: خروجی آب، هسته فلزی متحرک، ممبران، سیم پیچ مقاومت، صافی آب ورودی، اتصال آب ورودی، بدنه شیر برقی، لاستیک فشار شکن، فنر، لاستیک سر هسته.

9-هیدروستات:

هیدروستات وظیفه دارد که سطح آب را در دیگ ظرفشویی را کنترل کرده و از اضافه شدن آب و سرریز کردن آن جلوگیری می کند. این قطعه به صورت دو قلو (دو عدد کنار هم ) در ماشین ظرفشویی نصب شده است.

کارهیدروستارت در سه دوره ی زمانی در دستگاه  : زمانی که دیگ ماشین ظرفشویی خالی است، دیگ در حال پر شدن است، دیگ پر شده باشد.

10-کیت تنظیم کننده ی قفسه:

در واقع این قطعه تنظیم کننده به قفسه ی ظروف متصل می شود برای تغییر ارتفاع قفسه استفاده می شود.

11-موتور شستشوی : 

موتور، وظیفه پاشیدن پر فشار محلول شستشو بر روی ظروف بر عهده ی موتور شستشو می باشد.  مهمترین قطعه دستگاه است که در طول زمان دچار تغییرات قابل توجهی شده است.

12-پمپ تخلیه:

عملکرد این قطعه برای خروج محلول شستشو وارد عمل می شود. در واقع این پمپ مستقیما به کاسه ی شستشو متصل است و آب ماشین را تخلیه می کند.در هنگام خرابی موتور دستگاه آب گیری می کند ولی بعد از آب گیری هیچ عملیاتی انجام نمی دهد.

13-فیلتر یا صافی:

وقتی که  محلول شستشو مواد غذایی را از روی ظروف شسته به سمت پمپ شستشو می برد. فیلتر در بین راه محلول شستشو و پمپ تخلیه قرار دارد. وظیفه محلول شستشو را تمیز کرده بعد به سمت پمپ روانه کند.

در واقع دو نوع فیلتر وجود دارند: فیلتر در کف دیگ واقع شده و فیلتر لوله ای که در مرکز فیلتر کف قرار گرفته و به داخل فیلتر کف قفل می شود.

14-دستگیره درب:

وجود دستگیره درب باعث خاموش و روشن شدن دستگاه را در هنگام باز و بسته بودن در انجام می دهد.

15-غلطک قفسه ظروف و محورها:

وظیفه این قطعه از قطعات ماشین ظرفشویی چسبیدن به قفسه ی ظروف است تا قفسه ها به راحتی به سمت داخل و خارج بچرخند. این غلطک ها باید دائم بررسی کنیم  که دچار صدمه ی فیزیکی نشده باشند. در صورت صدمه، این قطعه باید با جایگزینی اصل و اورجینال مناسب دستگاه تعویض شود.

16-مخزن مایع:

این قطعه از دو قسمت مخزن مایع جلا دهنده و جا پودری تشکیل شده است.

باید متذکر شویم اطلاعات در مورد انواع قطعات کمک می کند که شما در صورت بروز مشکل بهتر برای رفع عیب اقدام کنید ومجبور به پرداخت هزینه اضافی برای تعمیر ظرفشویی آاگ نشوید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
انواع قطعات ظرفشویی آاگ , قطعات ظرفشویی ااگ , معرفی قطعات ظرفشویی AEG


انواع قطعات ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب