021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

جت پمپ ظرفشویی آاگ

جت پمپ ظرفشویی

باید بگوییم که این قطعه یک قطعه جدید در ماشین های ظرفشویی است که با هدف کنترل آب ورودی و بهبود عملکرد در این دستگاه تعبیه شده است. جت پمپ  یکی از چندین قطعه ماشین ظرفشویی است که خرابی آن، تاثیرات بسیاری بر روند کاری دستگاه خواهد گذاشت.

در واقع این وسیله قطعه ای  است که مخصوص شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی است که کیفیت شست و شو را بالا می برد، و اینکه دستگاه انرژی کمتری هم استفاده می کند. امروزه با وجود تکنولوژی این قطعه وظیفه کنترل آب ورودی را دارد، با کنترل و تنظیم فشار آب و همچنین چرخش آب، موجب کاهش انرژی نیز می شد.


به طور خلاصه بگوییم که جت پمپ قطعه ای که در کنار دیگر قطعات به عملکرد هرچه بهتر ماشین کمک می کند ، تکنولوژی جت پمپ که وظیفه کنترل آب ورودی را دارد ، مجموعه ای کامل و کارآمد برای شستشوی ظروف است که کارکرد ماشین را کامل و با کیفیت و با مصرف انرژی کمتر به انجام می رساند.

علت های خرابی این قطعه :
خرابی جت پمپ ظرفشویی آاگ ( پمپ شستشو) به یکی از عوامل زیر مربوط می باشد :

1- شکستگی پروانه

2- سوختگی کامل سیم پیچ

3- نیم سوز شدن سیم پیچ

4- قفل شدگی جت

5- عمل کردن محافظ گرمایی داخلی جت پمپ

هنگامی که ماشین ظرفشویی از حرکت ایستاد و یا شروع به کار نکند یا مشکلی در شستن با کیفیت ظرف ها وجود داشته باشد ، امکان دارد چند دلیل برای این مشکل وجود داشته باشد ، وقتی که نازل یا جت پمپ ظرفشویی  کثیف باشد ، آب با شدت مناسبی وارد دستگاه نمی شود ، بنابراین شستشو می تواند بی اثر باشد .


در بعضی از موارد مشکلات ماشین ظرفشویی آاگ ممکن است که مربوط به این قطعه  باشد.

نحوه تعمیر آن :

برای تعویض این قطعه اول از همه باید در موتور دایرکت پرچ موتور را از قسمت پرچ جدا کنید و لاله پرچ جدا شده را از داخل هسته بیرون بیاورید. بعداز آن باید پوسته موتور را جدا کنید و بلبرینگ ها را از جا دربیاورید.

در صورتی که پوسته دچار زنگ زدگی شده باشد، محل پوسیده را سمباده زده و با اسپری رنگ نقره ایی رنگ کنید. در آخر، یک بلبرینگ جدید که در بالایی دارد را جایگزین بلبرینگ آسیب دیده کنید و به این ترتیب، مشکل دستگاه را برطرف می کنند.

این کار نیاز به مهارت بالایی داشته و توصیه می شود که به هیچ عنوان توسط افراد ناشی و مبتدی انجام نگردد.

مزیت و عیب جت پمپ:
امروزه در برخی از مدل های جدید ظرفشویی برندهای معروف جت پمپ و هیتر آب با هم یکی شده اند ، مزیت این یکی شدن این است که گرم کردن را با سرعت بالاتری انجام می دهد و همچنین باعث کاهش انرژی می شود ، ولی عیب آن در زمان خرابی این قطعه می باشد که اگر هر بخشی خراب شود باید تمام قطعات تعویض گردد .

پس به طور خلاصه در مورد عیب این قطعه می توان گفت که :

عملکرد جت پمپ در ظرفشویی در حقیقت آبرسانی به آب فشان ها در داخل دستگاه میباشد. اگر این قطعه دارای ایراد باشد در نتیجه ظروف به خوبی شسته نمیشوند. در صورتی که جت پمپ خراب بشود می توان گفت که در بیشتر مواقع باید تعویض شود. برای تعمیرات این قطعه در ماشین ظرفشویی، باید قطعات داخلی آن به نیز مانند بلبرینگ، پروانه و سیم پیچ بررسی شود.

در صورت مواجعه با این مشکل خرابی جت پمپ ظرفشویی آاگ با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
جت پمپ ظرفشویی آاگ , خرابی جت پمپ ظرفشویی ااگ , تعمیر جت پمپ ظرفشویی AEG , نحوه تعویض جت پمپ ظرفشویی آاگ , قیمت جت پمپ ظرفشویی آی گ


جت پمپ ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب