نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

طریقه نصب لاستیک ها و لرزه گیرها برای رفع لرزش لباسشویی


شما بایستی جهت تراز نمودن ماشین لباس شویی خود، از ابزار تراز استفاده نمودهباشید ، برای این کار ابزار را بر روی دستگاه گذاشته و پایه ها را تا جایی تنظیم کنید که ماشین لباس شویی به طور کاملا تراز گردد. در صورت در اختیار نداشتن ابزار تراز، یک تکه تخته سه لایه نیز می تواند به شما در این کار کمک کند.

برای رفع لرزش لباسشویی آاگ استفاده از لاستیک های مخصوص رفع لرزش لباسشویی است.

این گونه لاستیک ها از خود ردی به جا نگذاشته و می توانید برای پایه های وسایل دیگر مثل کابینت ها نیز از آنها استفاده کنید.

 مراحل نصب لاستیک های رفع لرزش لباسشویی آاگ زیر را انجام دهید:

-ابتدا ماشین لباسشویی را بلند کرده و محل قرار گیری لاستیک ها را بر روی زمین مشخص کنید

-لاستیک ها قرار است با چسب به زمین محکم شوند، پس از قبل محل قرار گیری لاستیک ها را به خوبی تمیز کرده تا کاملا به زمین محکم شوند.

-لاستیک ها را به زمین چسبانده و برای چند دقیقه محکم فشار دهید تا خوب بچسبند.

-لباسشویی را بلند کرده و پایه های آن را در فرورفتگی لاستیک ها قرار دهید.

این پایه‌های تنظیم در ماشین لباسشویی برای تراز کردن استفاده می شوند. بعضی مدل‌ها دارای چهار پایه قابل تنظیم و بعضی دارای دو پایه قابل تنظیم در جلو و دو پایه ثابت در عقب هستند. اگر ماشین لباسشویی‌تان می‌لرزد در‌واقع اولین کاری که باید بکنید این است که از تراز بودن کل ماشین مطمئن شویدکه میتوان با نصب لاستیک ها و لرزه گیرهابرای رفع لرزش لباسشویی آاگ این کار انجام بدهیم.

بعضی پایه‌های دارای مهره‌ی هستند که بعد از تراز باید آن‌ها را سفت کرد. همچنین پایه‌ها دارای لاستیک مخصوصی هستند که به کف زمین توسط نیروی اصطکاک می‌چسبد که این لاستیک باید در وضعیت خوبی باشند به طور کلی باید وزن لباسشویی روی هر 4 تا پایه باشد و لنگی نداشته باشد. اگر پایه‌ها یا لاستیک خراب شده‌اند باید تعویض شوند.

به همین سادگی با انجام این چند حرکت می توانیدبرای رفع لرزش های لباسشویی آاگ خلاص می شوید.


انواع لرزه گیرها برای رفع لرزش لباسشویی  آاگ :

*لرزه‌گیر لباسشویی پایه ثابت

این لرزه گیرها مستقیما زیر پایه‌های فابریک لباسشویی آاگ قرار می‌گیرند که به هیچ گونه تغییری نیاز ندارند.

*لرزه‌گیر لباسشویی پایه پیچ دار

این مدل لرزه گیرها دارای پیچ M8 و M10 هستند که لازم است پایه‌های ماشین لباسشویی باز شده و بعد از بستن این لرزه‌گیرها ارتفاع لباسشویی را تنظیم کرد.

*لرزه‌گیر ورق جاذب لرزش لباسشویی

این ورق‌ها از لاستیک با ضریب دمپینگ (damping) بالا ساخته می‌شود که برای نصب آن باید پایه‌های اصلی ماشین لباسشویی باز شده و ماشین مستقیما روی این ورق‌ها قرار بگیرد.

باید گفت که این نوع لرزه گیرها برای رفع لرزش ماشین لباسشویی آاگ در انواع و شکل های مختلفی وجود دارند که عملکرد همه آنها جلوگیری از لرزش لباسشویی می باشد.


*عدم تراز بودن ماشین لباس شویی از دلایل رایج لرزیدن و یا تکان خوردن ماشین لباس شویی آاگ

در بعضی از مواقع در مرحله های برنامه های شست و شو سبب تکان و لرزش دستگاه شده اما تراز نبودن دستگاه نیز به این لرزش ها دامن زده و آن ها را افزایش خواهد داد.


*تنظیم صحیح پایه های دستگاه ماشین های لباس شویی و قابلیت تنظیم آنها با سطح زمین

در واقع دو پایه جلویی لباس شویی ها دارای مکانیزم تراز بندی به همراه یک قفل بوده تا بعد از تنظیم شدن دیگر امکان حرکت برای آن ها نداشته باشد. بایستی زمانی که هر پایه به ارتفاع مناسب رسید قفل شده تا دیگر هیچ گونه حرکت اضافی نداشته باشد.تنظیم ارتفاع پایه های عقبی نیز احتمالا همچون پایه های جلویی بوده و یا این که خود به صورت جداگانه تنظیم خواهند شد. در صورتی که خود آن ها تنظیم شده، بایستی دستگاه را به طرف پایه های جلو خم نموده تا امکان جابه جایی پایه های عقبی وجود داشته و بعد دستگاه را مجدد روی زمین گذاشته تا به طور اتوماتیک پایه ها تنظیم گردند.


مشکلات فنی که باعث لرزش لباسشویی آاگ  میشوند:
1-وزنه های بالانس : در ماشین لباسشویی ها وزنه هایی در جهت بالانس قرار داده شده اند. اگر این وزنه ها به دلایلی جدا شوند باعث ایجاد لرزش خواهند شد.
2-قطعات مخزن : اگر قطعات مخزن ماشین لباسشویی به دلایلی خراب شوند این موضوع میتواند باعث ایجاد لرزش شود.
3-بلبرینگ مخزن : یکی از قطعاتی است که در صورت اسیب دیدن میتواند باعث بروز لرزش در ماشین لباسشویی شود.
4-خراب شدن قطعه ی فولی : در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام فولی یا فلکه ی ابکش وجود دارد که خراب شدن ان میتواند باعث ایجاد لرزش شود.
5-خراب شدن قطعه ی تاخو : در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام تاخو وجود دارد که خراب شدن ان باعث عدم تنظیم جریان برق ورودی به سیستم میشود که عمیتواند عامل لرزش باشد.
در صورتی که لرزش لباسشویی آاگ شما با اقدامات بالا برطرف نشود با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد.


 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


 

برچسب ها :
طریقه نصب لاستیک های رفع لرزش لباسشویی آاگ , لرزه گیرها برای رفع لرزش لباسشویی آ ی گ , پد لرزه گیر برای رفع لباسشویی AEG , عدم تراز بودندر ایجاد لرزش ماشین لباسشویی آاگ


 طریقه نصب لاستیک ها و لرزه گیرها برای  رفع لرزش لباسشویی


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب