نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

نحوه نصب ماشین ظرفشویی آاگ

بعداز خرید ظرفشویی آاگ در داخل جعبه آن دفترچه راهنمایی که شرکت سازنده ظرفشویی در آن قرار داده است را برداشته و بعد از مطالعه اقدام به نصب ماشین ظرفشویی آاگ کنید .

نکته : بهتر است مراحل نصب ماشین ظرفشویی آاگ را به نمایندگی آن شرکت بسپارید .زیرا ممکن است هنگام نصب توسط شخص خودتان به ظرفشویی صدمه وارد کنید .

بعداز خرید ظرفشویی نوبت به مرحله ی اول برای نصب ماشین ظرفشویی آاگ ،انتخاب مکانی مناسب در داخل آشپزخانه برای نصب و راه اندازی ماشین ظرف‌شویی آاگ است.باید جایی نزدیک سینک برای قرار دادن ماشین ظرفشویی انتخاب شود تا با لوله های آب و فاضلاب دسترسی راحت داشته باشد. فاصله ی استانداردی که برای نصب ماشین ظرفشویی آاگ باید رعایت شود یک فاصله ی حداکثر 3 متری است.


وقتی که شما ماشین ظرفشویی در مجاورت کابینت ها نصب می کنید باید  فاصله ی 5 سانتی متری از کابینت ها را رعایت کنید.اگر کابینت های مجاور ماشین ظرفشویی از جنس چوب باشد یا هر وسیله ی چوبی دیگری که در نزدیکی ماشین ظرف‌شویی نصب می شود است باید به وسیله ی پوششی مناسب مثل درزگیر ها یا رنگ ضد آب کاملاً پوشیده شود تا از خراب شدن و باد کردن بر اثر آب پیش گیری شود.


در این جا یکی از نکات مهم به هنگام نصب ماشین ظرفشویی آاگ رعایت اصول ایمنی مربوط به  برق کشی دستگاه است. به این منظور ابتدا باید فیوز ساختمان باز شود. از اشتباهاتی که معمولاً افراد به هنگام نصب لوازم خانگی از جمله ماشین ظرف‌شویی مرتکب می شوند استفاده از سیم های سیار یا سه راهی برای اتصال برق آن است.باید برای ماشین ظرفشویی پریز مخصوص به آن را تعبیه کرد.


نکته دیگری که باید در مورد پریز ماشین ظرفشویی مدنظر قرار داد داشتن اتصالات و سیم کشی زمینی مطابق با استاندارد های مربوط به برق کشی است. ازویژگی هایی که پریز ماشین ظرفشویی باید داشته باشد سیم کشی مربوط به آن دو سیمه بوده و فیوز آن نیز 15 آمپر یا دارای تاخیر زمانی باشد؛ ولی نکاتی که در مورد دو شاخه ی آن باید مد نظر قرار داد رعایت فاصله ی  1٫2 متری از ماشین ظرفشویی است. دوشاخه طوری تعبیه شود که به آسانی به دستگاه متصل گردد. در این مرحله مهم است که رعایت استانداردهای مربوط به سیم کشی های زمینی و به کار بستن قوانین ISO 3864 صورت بگیرد.


1-محل نگهداری ماشین ظرفشویی

وقتی که مرحله ی انتخاب محل ظرفشویی و سیم کشی های مربوطه به پایان رسید نوبت به مرحله ی نصب و قرار دادن ماشین ظرفشویی در محل خود است. قبل از قرار دادن ماشین ظرفشویی در جایش لازم است از یک سری مسائل اطمینان یابید. باید ارتفاع ماشین ظرف‌شویی اندازه گیری شود. تا مناسب بودن مکان و تناسب ارتفاع ماشین ظرفشویی و ارتفاع کابینت برای شما روشن گردد. ارتفاع ماشین ظرف‌شویی با ارتفاع کابینت باید متناسب باشد لازم است که ارتفاع کابینت حداقل 85 سانتی متر باشد. اگر ارتفاع کابینت از میزان استاندارد آن یعنی 85 سانتی متر کمتر بود با باز کردن دو پیچ و برداشتن صفحه ی فوقانی مشکل حل می شود.

 

مسائل دیگر که قبل از قرار دادن ماشین ظرفشویی باید مورد بررسی قرار داد چک کردن شلنگ تخلیه داخل کابینت است. چرا که ممکن است شلنگ ها کشیده شده باشد یا در هم گره خورده باشد.

2-تراز کردن ماشین ظرفشویی آاگ

وقتی که ماشین ظرفشویی در جایش نصب شد و تعادلش تنظیم گردید نوبت به مرحله ی نصب و اتصال شیلنگ تخلیه ی آب کثیف ماشین ظرف‌شویی به شبکه ی فاضلاب ساختمان است. در  ابتدا لازم است از قبل لوله و اتصالات مناسب برای اتصال به شبکه ی فاضلاب از فروشگاه ها و بازار لوازم خانگی یدکی تهیه گردد. بعد از تهیه لوله و اتصالات مربوطه می توان به دو طریق شلنگ تخلیه ی ماشین ظرف‌شویی را به شبکه ی فاضلاب متصل کرد.


روش اول می توان شلنگ تخلیه را در زیر سینک ، قسمت S شکل آن به فاضلاب متصل کرد و در روش دوم می توان شلنگ تخلیه را به لوله ی شاقولی وصل نمود. در هر کدام از این اتصالات رعایت نکاتی ضروری است. قبل از اتصال شلنگ به شبکه فاضلاب لازم است لوله های فاضلاب و شلنگ متصل به ماشین ظرف‌شویی بررسی گردد تا اینکه هیچ گونه گرفتگی نداشته باشد. برای اتصال محکم شلنگ به لوله ی تخلیه می توان از رابط های پلاستیک استفاده نمود.

3-نصب اتصالات آب رسانی

در ادامه ی انجام  نصب ماشین های ظرفشویی آاگ اتصالات آب رسانی به ماشین ظرفشویی صورت خواهد گرفت.

درصورتی که دمای آب بالا باشد طبق دستورالعمل ها اگر از 65 در جه سانتی گراد بیشتر باشد از متصل کرد آن به ماشین ظرف‌شویی خودداری شود. چرا که آسیب جدی به سیستم ماشین ظرف‌شویی وارد خواهد شد. در صورت مشاهده این مورد لازم است که برای آب رسانی به ماشین ظرف‌شویی از شیر آب سرد استفاده شود. ناگفته نماند که برخی از ماشین های ظرفشویی خود به سیستم آب گرم و سرد مجهز هستند و فقط کافی است به آب سرد متصل شوند.


4-چک آپ ماشین ظرفشویی

هنگامی که باز و بسته کردن در ماشین ظرفشویی روان صورت نگیرد یک جای کار مشکل دارد برای رفع مشکل موقعیت مکان ماشین ظرف‌شویی مورد بررسی قرار گیرد وقتی که در به سمت راست تمایل دارد نشان از تراز نبودن ماشین ظرف‌شویی دارد برای متعادل کردن دستگاه لازم است پیچ انتهای دستگاه که در سمت چپ قرار دارد برخلاف عقربه های ساعت بچرخد و تا متعادل شدن دستگاه و راحت باز و بسته شدن دستگاه چرخانده شود.


در صورت خرید لوازم خانگی از جمله ظرفشویی آاگ برای نصب ماشین ظرفشویی آاگ با نمایندگی ما تماس بگیرید. ما در اولین فرصت اقدام به نصب و راه اندازی ظرفشویی شما میکنیم.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
نحوه نصب ظرفشویی آاگ ,شرایط نصب ماشین ظرفشویی آ ی گ , مراحل کامل نصب ماشین ظرفشویی AEG , راهنمای نصب ماشین ظرفشویی آاگ


نحوه نصب ماشین ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب