021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی آاگ

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی چیست؟

یکی از مشکلات که ممکن است برای دستگاه شما پیش بیاید وجود کف در آن است که بهتراست قبل آسیب رساندن به دیگر قطعات آن را برطرف کنید تا از هزینه های سنگین جلوگیری شود .

ابتدا در ماشین‌های ظرف‌شویی آاگ از قرص‌ها و مایع شست‌وشو مناسب و استاندارد استفاده کنید . این مواد باعث ایجاد کف و حباب می شوند و فرایند شست‌وشوی ظروف را به‌خوبی انجام می‌دهند.

و این جریان آب، گرما و حرکت آب نیز این کف‌ها را بیشتر کرده و باعث می‌شود که به تمام قسمت‌های ظروف برخورد کرده و آن‌ها را تمیز کند.

حال در برخی موارد دستگاه نمی‌تواند تمام این کف‌ها و حباب‌های ایجاد شده را از بین ببرد. بنابراین بعد از اتمام فرایند شست‌وشو، مقداری زیادی کف در داخل ظرف‌شویی می‌ماند. در این شرایط شما می‌توانید با توجه به علت ماندن کف  این مشکل را حل کنید.

هرماشین ظرف‌شویی بین 7 تا 12 سال عمر دارد؛ اما طبق آمار از هر 5 ماشین ظرف‌شویی یکی از آن‌ها خراب می‌شود.

علت باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی AEG :

-ریختن مواد شوینده نامناسب و پر‌بودن مخزن آن

-بسته بودن پمپ تخلیه

-خرابی دریچه ورودی آب

-عدم تنظیم برنامه انتخابی با اندازه مایع

-خراب بودن پمپ گردش آب

مشکلات ماندن کف در ماشین ظرفشویی ااگ :

- شما در بعضی مواقع از پودر دستی لباسشویی و یا مایع ظرفشویی برای ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات به جای پودر ظرفشویی استفاده می کنید .

–در دستگاه از مواد شوینده بیش از اندازه استفاده شده است .

– در هنگام پر کردن مخزن مایع جلادهنده مایع سر ریز شده است در این حالت از برنامه تخلیه استفاده کرده برنامه را مجدد اجرا کنید.

1-زیاد پر شدن مخزن :

بعضی مواقع مقدار زیادی مایع درون مخزن ظرف‌شویی می ریزید. در این شرایط دستگاه نمی‌تواند در سیکل موردنظر تمام این مایع و کف‌ها را خارج کند و مقداری از آن در دستگاه می‌ماند. و این خود دلیل ماندن کف  است .بنابراین برای خارج کردن کف‌ها، از برنامه تخلیه استفاده کرده و در موارد بعدی سعی کنید مخزن را بیش از اندازه پر نکنید.

نکته مهم : بعضی از دستگاه‌ها دارای دستورالعمل‌های خاصی هستند. به‌طور مثال شما باید در برخی از حالت‌های شست‌وشو از مایع یا قرص بیشتری استفاده کنید.

در برنامه NORMAL  برخی ماشین‌های ظرف‌شویی، به یک عدد قرص کامل نیاز داریم . با این حال برنامه‌هایی مانند ECO  و QUICK  به قرص و مایع شوینده کمتری نیاز دارند همانند در این برنامه‌ها از نصف قرص استفاده می‌شود.

2-استفاده از مواد شوینده نامناسب :

امکان دارد که شما به‌ طور تصادفی و اشتباه  از یک مایع شست‌وشو دیگر استفاده کنید. در واقع به‌جای مواد شوینده مخصوص از مایع ظرف‌شویی دستی استفاده کرده‌ باشید. در این شرایط ممکن است دستگاه نتواند کف را از درون خود خارج کند. برای همین این کار را به‌هیچ‌ وجه تکرار نکنید.

برای رفع علت ماندن کفظرفشویی  بهتر است که مقداری نمک خوراکی بر روی کف‌های وجود در دستگاه بریزید؛ در محفظه موردنظر از قرص‌ها و مواد شوینده مخصوص ظرف‌شویی استفاده کرده و دستگاه را روشن کنید تا کف‌ها از بین بروند.

3-مشکل دریچه ورودی آب :

در چنین شرایطی ممکن است که دریچه ورودی آب مشکل داشته باشد و آب کافی به‌منظور آب‌کشی و شست‌وشوی ظرف‌ها، در اختیار دستگاه قرار نگرفته و در نهایت مقدار زیادی کف باقی بماند.

شیر ورودی آب اغلب در قسمت پایین و سمت راست ماشین ظرف‌شویی قرار دارد؛ با این حال می‌توانید برای همین  محل دقیق آن را از روی دفترچه راهنما پیدا کنید. با بررسی این دریچه اطمینان پیدا کنید که مسدود نشده و یا دچار نشتی نیست.

در صورت خرابی باید شیر ورودی را تعویض کنید. با این حال، اگر دستگاه به‌صورت عادی کار نمی‌کند، وقت آن است که با متخصص تماس بگیرید.

روش تمیز کردن کف مانده ظرف‌شویی ااگ :

اگر به دلایل ذکر شده در بالا درون دستگاه شما کف و حباب زیادی جمع شده است می‌توانید از روش زیر برای تمیز کردن آن استفاده کنید:

-در ابتدا دستگاه را خاموش کنید.

هنگامی که در ظرف‌شویی ، ظرف قرار دارد باید تمام آن را تخلیه کنید. این کار باعث می‌شود تا فرایند تمیز کردن راحت‌تر انجام شود.

در صورتی که میزان کف و آب بسیار زیاد است، می‌توانید از یک ظرف گود برای تخلیه آن استفاده کنید. اگر آب درون آن گرم است . بنابراین مقداری یخ بریزید تا اندازه امکان آب و کف را از ماشین ظرف‌شویی خارج کنید.

با استفاده از حوله و کف‌های درون ظرف‌شویی را تمیز کنید و درصورتی‌که این کف به بدنه و زمین منتقل شده است؛ خوب آن‌ها را با دستمال خشک، از بین ببرید.

-در مرحله بعد می‌توانید بدون آنکه از قرص استفاده کنید،چرخه شست‌وشو را انجام دهید تا دستگاه کف‌های اضافه را از بین برده و از آن خارج کند. البته دمای آب باید سرد باشد؛ زیرا آب گرم، میزان کف را تشدید می‌کند.

-می توانید فرایند از بین بردن کف‌ ظرفشویی آاگ را سریع‌تر انجام دهید. برای این کار یک لایه نمک روی کف‌ها بریزید؛ چرخه شست و شو را اجرا کنید و بگذارید چند دقیقه کار کند. نمک باعث از بین بردن کف‌ها می‌شود.

-شما می‌توانید در کنار نمک از یخ نیز استفاده کنید. یخ‌های مکعبی در کنار نمک خوراکی می‌توانند به سرعت کف‌ها را از بین ببرند؛ آب داغ به افزایش کف‌ها کمک می‌کند؛ اما آب سرد می‌تواند آن را کنترل کرده و از بین ببرد.

-در آخر استفاده از سرکه است؛ یک دوم فنجان سرکه سفید را در ماشین ظرف‌شویی ریخته و سیکل شست‌وشو را اجرا کنید تا کف‌های اضافی از بین برود.

اگر در هرصورت به دلیل ماندن کف در ماشین ظرفشویی آاگ به مشکل برخود کردید با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 در خدمت شما عزیزان می باشیم.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.برچسب ها :
علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی آاگ , دلیل ماندن کف در ماشین ظرفشویی ااگ , علت باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی AEG


علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب