021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ

علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی چیست؟

در بیشتر ماشین های ظرفشویی جنس بدنه از استیل است این باور که استیل خراب نمیشود غلط است.در واقع این فلز در بین دیگر فلزات از مقاومت بهتری برخوردار است.

جنس داخل ماشین ظرفشویی آاگ از استیل می باشد و این یک تصور غلط رایج است که جنس استیل به هیچ عنوان زنگ نمی زند. در واقع جنس استیل لایه های محافظتی روی آن را پوشانده است و این لایه ها مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارند. با این حال ، این لایه می تواند آسیب ببینند برای همین نیاز به مراقبت مناسب دارند.

این لایه می تواند در اثر برخورد اجسام نوک تیز مانند چاقوها ، وسایل آشپزی و حتی بسته بندی نامناسب آسیب ببیند. همچنین ، رسوب آب و غذا می تواند به پوشش های محافظ آسیب برساند که منجر به خوردگی موضعی و یا مواد شیمیایی باعث سوراخ شدن کف و بدنه ماشین می شود .

عوامل زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ :

-آهن در آب

اگر یک لکه قهوه ای مایل به قرمز به طور مرتب داخلی ماشین ظرفشویی خود میبینید، دلیل وجود آهن در منبع آب است. در برخی مناطق در ایران ، آب محلی به طور طبیعی حاوی اکسید آهن است که در طی چرخه شستشو در دستگاه رسوب می کند. منبع دیگر آهن موجود در آب شما می تواند زنگ زدگی لوله های قدیمی گالوانیزه باشد.

-سبد داخلی زنگ زده

ممکن است که به مرور زمان سطح داخلی ماشین ظرفشویی شما زنگ بزند، ولی قفسه ها می توانند پس از چند سال استفاده دچار این مشکل شوند. هنگامی که قفسه ها، محافظ لاستیکی خود را از دست می دهند ، فلز زیر آن در معرض آب قرار گرفته و زنگ زده می شود.

برخی اوقات شما می توانید زنگ زدگی را ببینید ، یا ممکن است تاول هایی را در قسمت بدنه ببینید. در زیر تاول ها تکه هایی از زنگ زدگی وجود دارد.

یکی از راه های جلوگیری از این کار بارگیری ظروف خود به روش صحیح است. ظروف نوک تیز باعث آسیب رساند به لایه پلاستیکی سبد شده و منجر به رسیدن آب به فلز زیر آن می شود و زنگ زدگی  به وجود می آید.

-لکه های زنگ در وسایل فلزی

*وسایل فلزی مانند کارد و چنگال و حتی قابلمه ها می توانند بعد از شستن در ماشین ظرفشویی زنگ زده شوند. چاقوها ، چنگالها و سایر کارد های فلزی ضد زنگ ممکن است زنگ زده گی روی سطح آنها ایجاد شوند.

*کارد و چنگال ، پس از قرار گرفتن طولانی در معرض آب سخت که تصفیه نشده یا فیلتر نشده و همچنین دوز بیش از اندازه مواد شوینده شیمیایی باعث آسیب به سطح و روکش آن ها می شوند. هر نوع غذای اسیدی یا شور می تواند احتمال خوردگی را افزایش دهد.

-یکی دیگر از عوامل سوراخ شدن کف ، نمک ماشین ظرفشویی آاگ خورنده است. ضمن ریختن نمک داخل ماشین، معمولا دانه های نمک روی کف آن می ریزند.اگر شما دو هفته از ماشین استفاده نکنید این دانه های نمک فرصت پیدا می کنند که کف ماشین را سوراخ کنند.

*دانه های نمک خورنده هستند و سر ریز شدن آب حین پر کردن مخزن نمک منجر به مرطوب شدن دانه ها می شود که این امر باعث تسهیل این فرآیند خوردگی می شود.

-علت اینکه استیل داخلی دچار زنگ زدگی پیدا می کند چیست ؟

می توان گفت که مواردی که باعث آسیب شود کلریدهای خاصی هستند که در مواد غذایی و مواد شیمیایی تمیزکننده وجود دارد. یون های کلر لایه را تجزیه می کنند و باعث می شوند که فلز داخلی در معرض خطر قرار گیرد و احتمال تشکیل زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی را افزایش می دهد.

بنابراین ضروری است که اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده تمیز کننده ای که استفاده می کنید مناسب است و از مقدار مناسب استفاده می کنید.

چرا استیل کف ماشین ظرفشویی آاگ سوراخ شد؟

در صورتی که  زنگ زدگی در همان مراحل اول برطرف نشود به مرور، و در زمان خیلی کوتاه باعث خوردگی آن قسمت شده و کاملا سوراخ می شود. نمک و مایع جلادهنده به هیچ عنوان نباید مستقیم روی بدنه استیل قرار بگیرند.

تعمیر کاران متخصص طی بررسی های خود از ماشین ظرفشویی های مشتریان که منجر به سوراخ شدن ایجاد این مشکل وعیب  شده است فهمیدند که در تمام این موارد مصرف کننده هنگام اضافه کردن مایع جلادهنده و یا نمک از قیف مخصوص استفاده نمیکنند و رد مایع جلادهنده کنار لبه مخرن آن و همچنین دانه های نمک کف ماشین ظرفشویی مانده و چون این مواد بسیار واکنش های اسیدی دارند باعث زنگ زدگی و خوردگی کف استیل  ظرفشویی آاگ می شوند.

جلوگیری سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ:

برای جلوگیری از خرابی و ایراد شدن در کف ظرفشویی  حتما بر روی ورودی آب ماشین ظرفشویی یک فیلتر تصفیه نصب کنید، از مواد شوینده به اندازه کافی استفاده کنید نه بیشتر، به هیچ عنوان مایع جلادهنده و نمک ماشین ظرفشویی را روی بدنه داخلی ماشین ظرفشویی نریزید و هر گاه لکه ای از زنگ زدگی سطحی پیدا کردید فورا آن را با مواد شستشو مناسب پاک کنید .

دلایل دیگر زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ :

-وجود خورده های غذاهای باقی مانده در روی ظروف که داخل محفظه رسوب می کند.

-بودن جسم تیز و یا سخت داخل دستگاه .

-عدم استفاده از قیف هنگام ریختن مایع جلادهنده یا نمک داخل دستگاه است.

از آنجایی که قسمت های زنگ زده سخت می باشند احتمال دارد که به ظروف آسیب بزنند و روی آنها خش بیندازد. پس از طرفی برخی زنگ زدگی ها باعث پوسیدگی شده و به راحتی جدا می شوند و در جریان آب دستگاه قرار می گیرند و لکه هایی را روی ظروف به جای می گذارند.

زمانی که از تکه های زنگ زده کمی جدا می شود داخل لوله های خروجی و یا قسمت های مختلف دستگاه رسوب کرده که این رسوبات سبب کم شدن کار مفید ماشین ظرفشویی می شود و ممکن است در  کارایی آن بی نظمی به وجود آورد. این عوامل می تواند باعث زنگ زدگی داخل ماشین ظرفشویی و سوراخ شدن محفظه داخلی بشود.

در واقع این زنگ زدگی می تواند به سلامت افراد نیز آسیب بزند . البته این مشکل موقعی که دندانه های سبد زنگ می زنند باعث تیز شدن که می تواند پوست را زخمی کند و همراه با درد و عفونت باشد.

نمایندگی ااگ :

درصورت لزوم با نمایندگی آاگ برای برطرف کردن زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558  می باشد.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ , سوراخ شدن کف ظرفشویی ااگ , چه اشتباهاتی منجر به سواخ شدن ظرفشویی AEG


علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب