021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

تست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ )

خازن های استارت در بسیاری از لوازم خانگی وجو دارند و برای سلامت آنهااز راه های  مانند  تست خازن  ماشین لباسشویی، یخچال و کولر گازی آاگ استفاده می شود.

 اگر ماشین لباسشویی شما هنگام شروع به کار، لگن دیگ فقط تکان میخورد و توان چرخش ندارد و یا موتور یخچال و کولر گازی شما شروع به کار نمی کند، بایدبرای سالم بودن خازن ، تست خازن ماشین لباسشویی آاگ  را انجام  بدهیم .

تست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ ) : توجه داشته باشید که اگر خازن هرگونه تغییر شکلی دهد ( باد کردن خازن ) ( یا روغن زدن ) باید خازن تعویض شود.

خازن ها وسایلی هستند که بار الکتریکی را برای راه اندازی یک موتور ذخیره می کنند. برای باز کردن دستگاه خود و پیدا کردن خازن از پیچ گوشتی استفاده کنید. قبل از اینکه خازن را پیدا کنید اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما خاموش است و دو شاخه از پریز جدا شده.

از دستکش کاملا عایق و یک پیچ گوشتی با دسته ای عایق استفاده کنید.اطمینان حاصل کنید که دسته شکستگی و یا ترک نداشته باشد، این عایق باعث جلوگیری از عبور برق از طریق فلز به دست شما می شود. هنگام کار با برق، و تست خازن لوارم خانگی آاگ با احتیاط عمل کنید. شوک برق می تواند باعث آسیب جدی یا مرگ شود.

دستگیره و قسمت عایق پیچ گوشتی را نگه دارید تا هیچ بخشی از دست شما روی فلز نباشد. محور پیچ گوشتی را در ترمینال مثبت قرار دهید. وسط پیچ گوشتی را پایین بیاورید تا پایه + را لمس کند. سپس نوک پیچ گوشتی را به ترمینال منفی – برای یک لحظه اتصال دهید هنگام نگه داشتن تماس با ترمینال مثبت، پیچ گوشتی را شیب دهید، بنابراین با ترمینال منفی تماس بگیرد. هنگامی که اتصال برقرار می کنید، یک پاپ کوچک را می بینید و یک جرقه بر روی نوک پیچ گوشتی می بینید. نگران نباش این تخلیه خازن (دشارژ) به طور کامل است. یکی دو بار این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید کاملا برق ذخیره شده از خازن تخلیه شده است. 

توجه : در کولر گازی بعضی خازن ها 3 پایه دارند. که باید وسط پیچ گوشتی را روی پایه مشترک com و بعد یکی یکی 2 پایه دیگر را تخلیه ( دشارژ ) کرد.

قدم دوم : اتصال به مولتی متر

تست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ ) توسط بیزر مولتی متر : هیچ‌ کدام از پایه ها به هم و یا به بدنه نباید راه بدهد.( در حالت بیزر صدای بوق ندهد اگر صدای بوق داد خراب است).

با استفاده از سنجش ظرفیت خازن روی مولتی متر ظرفیت آن را بسنجید

میزان ظرفیت خازن برحسب فاراد F تنها توسط خازن سنج یا مولتیمترهایی که آپشن اندازه گیری خازن دارند و LCR متر ها امکان پذیر است.

محدوده خازن را قبل از تست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ )  مشخص کنید.

کاملترین و بهترین روش استفاده از اهم متر در حالت اهم سنج می‌باشد:

مولتی متر را روی حالت اهم قرار داده و نگه دارید، به اعداد روی نمایشگر توجه کنید، باید با گذشت زمان این مقاومت بیشتر شود. این بدان معناست که خازن توانایی شارژ شدن را دارد و در حال شارژ شدن می باشد.به این ترتیب می توان از سالم بودن خازن با استفاده از تست خازن( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ )اطمینان حاصل کرد.


برای این کار باید کمپرسور را به منبع مستقیم برق اتصال دهید و سلامت آن را تست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آاگ )کنید. البته این روش باید ظرف مدت چند ثانیه انجام شود و فورا برق قطع شود. در صورت سالم بودن کمپرسور، به راحتی کار خواهد کرد. البته باید از یک خازن 8 میکرو فارادی برای این تست انجام شود.

 

برای تست خازن لباسشویی ااگ باید در ابتدا، ظاهر آن را بررسی کنید تا هر گونه بادکردن، روغن زدن و … در آن وجود نداشته باشد، در صورتی که هر یک از این موارد را مشاهده کردید باید خازن را تعویض نمایید.

اگر خازن لباسشویی یا یخچالتان از نظر ظاهری سالم باشد، میتوانید با استفاده از یک مولتی متر آن را تست خازن لباسشویی یا یخچال آاگ کنید، برای اینکار مراحل زیر را طی کنید.

برای خرید قطعات اصل لوازم خانگی آاگ با ما تماس بگیرید.

نمایندگی آاگ در هر حال آماده خدمات رسانی به شما خریداران لوازم خانگی آاگ در مورد تعمیر لوازم خانگی آاگ ازجمله تعمیر وتست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ )می باشد.

برای تماس با ما شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 را برای دریافت خدمات بگیرید.

 

برچسب ها :
تست خازن (لباسشویی، یخچال ،کولر گازی آ ا گ) , آموزش تست خازن (لباسشویی، یخچال ،کولر گازی آ ی گ ), خرابی تست خازن (لباسشویی، یخچال ،کولر گازیaeg)


تست خازن ( لباسشویی ، یخچال و کولر گازی آ اگ )


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب