021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت برفک زدن یخچال فریزر آاگ

علت برفک زدن یخچال فریزر آاگ بسیار ساده است. هوای خنک داخل یخچال فریزرمی بایست همواره در داخل اجزای مختلف یخچال  فریزربه گردش درآمده و جریان داشته باشد. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال فریزر وارد می شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان، برفک به وجود می آید.

علت برفک یخچال فریزر آاگ به سه دلیل ممکن است تشکیل شود:

1-اولین اگر محل نصب یخچال فریزر آاگ مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال آاگ یا فریزرآاگ مقدار زیادی از رطوبت محیط وارد دستگاه شده و به برفک زدن یخچال فریزر منتهی می شود. بنابراین، اگر سماور و اجاق گاز شما در کنار یخچال فریزرتان قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال و یا آنها باشید.

2-دومین علت برفک زدن  یخچال فریزر آاگ که صورت می گیرد، خرابی لاستیک دور درب است. اگر لاستیک در قسمتی دچار شل شدگی، پارگی یاسایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به داخل دستگاه باشد، احتمال برفک زدن بالا خواهد بود.

3-سومی علت برفک در یخچال فریزرآاگ  که دلایل 1 و 2 در آنها صادق نیست، می تواند خرابی ترموستات باشد. در این حالت حتما از تعمیرکار مجرب برای رفع اشکال یخچال خود استفاده کنید، چرا که تعویض و تعمیر ترموستات یخچال حساس بوده و در صورت نداشتن دانش و تجربه کافی، ریسک آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

 

4-قرار دادن مواد غذایی گرم داخل یخچال فریزر

شما باید همیشه این را بدانید که مواد غذایی به صورت گرم داخل یخچال فریزر قرار داده نشود، درضمن مواد غذایی با ظروف در بسته داخل دستگاه قرار گیرند.


5-تعداد دفعات باز شدن درب یخچال فریزر

باید این را در نظر بگیرید که درب یخچال فریزر کمتر باز و بسته شود. چراکه با هر بار باز و بسته شدن درب، مقدار زیادی هوای گرم و رطوبت داخل محفظه شده و باعث ایجاد برفک در یخچال فریزرآاگ می‌شود.

6-تنظیم دمای مناسب

دمای تنظیم شده در یخچال فریزرآاگ به درستی تنظیم نشده است. در صورتی که دمای تنظیم شده بالا باشد و هوای داخل یخچال فریزر گرم باشد در واقع کندانس رخ داده و حاصل ایجاد رطوبت بر روی بدنه داخلی و در نهایت منجر به برفک زدن یخچال فریزر آاگ خواهد شد.


7-ایجاد برفک به علت گردش هوای نامناسب در یخچال فریزر

گردش هوا در داخل یخچال فریزرآاگ موجب میشود تا هوای سرد به همه نقاط یخچال فریزر برسد، در صورتی که با قرار دادن مواد غذایی و ظروف بزرگ در جلوی دریچه های گردش هوا باعث مسدود شدن آنها گردیم هوای داخل یخچال فریزر گرم شده و باعث ایجاد برفک  زدن یخچال فریزر آاگ خواهد شد.


8-کشوی سبزیجات

در یخچال فریزرهای آاگ و ساید بای ساید های جدید بر روی کشوی سبزیجات معمولا کلید و یا دمپری نصب گردیده است که مقدار رطوبت را کنترل مینماید. در صورت قرار دادن سبزیجات تازه در کشوی سبزیجات به علت رطوبت بالای سبزیجات حتما با استفاده از کلید یا دمپر میزان رطوبت وارد شده به کابین را کنترل نمائید تا از ایجاد برفک در یخچال فریزرآاگ جلوگیری نمائید.

 


در صورتی که موارد بالا برای دلیل برفک زدن یخچال فریزر آاگ را امتحان کرده اید و مشکل وجود نداشته باشد ممکن است المنت اواپراتور به مشکل برخورد کرده باشد و یا فن جابه جایی هوا دچار نقص فنی گردیده. یا ترمودیسک و یا تامیر دیفراست آن خراب شده است.

راه حل رفع علت برفک زدن یخچال فریزرآاگ

بسته به محلی که برفک تشکیل شده است، علت تشکیل برفک و یخ زدن داخل یخچال متفاوت بوده و عیب یابی مشکل یخچال متفاوت خواهد بود.

-برفک زدن فریزر: ممکن است برفک در اطراف درب فریزر تشکیل شود. این حالت نشان دهنده این است که درب یخچال فریزر کاملا بسته نشده است. بسته ها یا مواد غذایی که ممکن است مانع از قرارگیری درست واشر درب شوند را دوباره مرتب کنید. مثلا بسته های مواد غذایی که بیش ازحد به هم چسبیده اند، کشویی که بطور کامل بسته نشده است، جایخی های مکعبی که به درستی در جای خود قرار نگرفته اند و غیره.

-ممکن است ایراد از واشر یا بست درب نیز باشد. مطمئن شوید که این بستها سالم بوده و کاملا به درب چسبیده اند. وجود هرگونه پارگی و یا ساییدگی در لاستیک دور درب یخچال فریزر، نشان دهنده زمان تعویض لاستیک دور درب می باشد.

-اگر برفک کم و در همه جا دیده میشود، ممکن است بدلیل دمای خیلی پایین یخچال فریزر باشد. اگر دمای تنظیم شده دستگاه خیلی پایین باشد، دستگاه فرصتی برای از بین بردن رطوبت هوای سرد درون خود نخواهد داشت و قبل از اینکه دستگاه سیکل خنک سازی بعدی را شروع کند، این رطوبت به برفک یخچال تبدیل میشود. مطمئن شوید که دمای فریزر در حدود 0 درجه فارنهایت (18- درجه سانتیگراد) و دمای یخچال در حدود 37 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) تنظیم شده است.

-در صورتیکه برفک یخچال فریزر آاگ در همه جا تشکیل شده و سخت و یخ زده شده است، ممکن است درب یخچال برای مدتی باز گذاشته شده باشد. در این حالت ابتدا، یخ زدگی در منطقه اطراف درب خواهد بود اما درنهایت کل فضای داخل دستگاه را دربرمیگیرد. در اغلب موارد، رفع این مسئله باعث میشود پس از 2 دور یخ زدایی، برفک یخچال از بین رفته و دستگاه به وضعیت عادی بازگردد.

-هنگامی که برفک تنها در قسمت عقبی بخش فریزر جایی که سیم پیچ اواپراتور قرار گرفته، به وجود می آید، از وجود مشکلی در چرخه یخ زدایی خبر می دهد. با توجه به دستگاه، این مشکل میتواند به خاطر خراب شدن هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده باشد. لذا برای عیب یابی دقیقتر باید جزئیات این بخش ها به دقت توسط متخصص فنی بررسی شود

البته به یاد داشته باشید که اگر خانه شما دارای سطح رطوبت بالایی است، هر بار با باز و بسته نمودن درب یخچال فریزر آاگ، مقداری از هوای مرطوب وارد دستگاه شده و موجب تشکیل برفک می گردد. این حالت طبیعی است و در این شرایط، هیتر داخلی دستگاه قادر به ذوب این برفک ها و یخ ها خواهد بود.شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


برای اطلاع از برطرف کردن علت برفک زدن یخچال فریزر آاگ با ما تماس بگیرید.

کلیه خدمات  نمایند گی آاگ با فاکتور رسمی آاگ ارائه میشود .

برای رفع علت برفک زدن یخچال فریزر آاگ با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس یگیرید.

برچسب ها :
علت برفک زدن یخچال فریزر آاگ , دلایل برفک زدن یخچال فریزر ااگ ,راهکارهای برطرف کردن برفک زدن یخچال فریزر AEG


علت برفک زدن یخچال فریزر آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب