021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ

علت روشن نشدن  ماشین ظرفشویی

آیا شما هم با این مشکل مواجعه شده اید. در واقع  روشن نشدن این دستگاه بسیار ناراحت کننده است  که موجب می شود شما نتوانید ظرفها را به موقع بشورید. یک روز وقتی متوجه میشوید که ظرفشویی روشن نمی شود.

دلیل و یا علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی چه چیزی می باشد؟ نگران نباشید ما نمایندگی آاگ شرکت آریان با ارائه این مقاله، به معرفی و بررسی هر یک از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ و همینطور مراحل رفع آنها می پردازید.

اگر با وجود این اطلاعات ظرفشویی شما روشن نشد وبا نمایندگی آاگ شرکت آریان و تکنسین های با تجربه ما تماس بگیرید تا در رفع این مشکل به شما کمک کنند.

دلایل متعددی مانند : ایراد در میکروسویچ درب، خرابی تایمر یا برد کنترل، کار نکردن کلید‌های انتخاب، خرابی رله‌ی استارت موتور، وجود اشکال در فیوز حرارتی و موتور محرک برخی از شایع‌ترین عللی هستند که سبب روشن نشدن ظرفشویی  می‌شوند.

با وجود کیفیت بالای ظرفشویی آاگ، بروز مشکل در این محصولات نیز غیرممکن بوده و در این بین نیز یک سری مشکل هستنند که به نسبت سایر مشکلات بیش‌تر در این ماشین ظرفشویی‌ها بروز می‌کنند.

این مشکلات عبارتند از:

1-روشن نشدن  و یا صفحه نمایش

2-چلو نرفتن برنامه تنظیم شده وگیر کردن دریکی از  مراحل

3-خوب شسته نشدن ظروف

4-عدم تخلیه آب

5-عدم گرم شدن آب

6-نشت آب از زیر 

7-خرابی صفحه نمایش یا تایمر

8-باز یا بسته نشدن درب و آبریزش از درب

9-شکستگی قفسه‌ها

10-مشاهده پیام خطا و ارور

11-خرابی لاستیک دور درب

12-عدم ورود آب دستگاه

13-صدای زیاد آن 

البته مشکلات دیگری نیز وجود دارد که به مرور زمان آنها را برای شما بررسی کرده و راه کارهای تعمیر آنها را برای شما بیان می کنیم.
در ادامه ما فهرستی از قطعاتی که در روشن نشدن ظرفشویی آاگ  دخالت دارند، معرفی می کنیم:

1-قفل درب یا کلید قفل درب :

این دلایل ممکن است مشکل از قفل درب یا کلید قفل در باشد. مجموعه قفل در برای بسته نگه داشتن در در زمان شستشو به کار می رود تا آب به بیرون نشت نکند.

اگر درب نتواند به درستی بسته شود و در نتیجه کلید قفل در را فعال نکند، و یا اگر کلیدها خود خراب باشند و به کنترل ها برق نرسانند، در نتیجه علت روشن نشدن ظرفشویی  می باشد.برای اطمینان از درست کارکردن قفل درب و سوئیچ های آن که دو عدد می باشند، کافی است آنها را باز نموده و بررسی کنید.

مجموعه قفل درب که در بالای درب دستگاه و پشت پنل کنترلی قرار دارد. برای بررسی از وجود جریان برق در سوئیچ ها که نیازمند اتصال مولتی متر به پایانه های سوئیچ قفل درب می باشد، آنها را از دستگاه جدا نموده و چک کنید.

2-تایمر یا کنترل الکترونیکی :

قدم بعدی چک کردن تایمر یا کنترل الکترونیکی دستگاه است. معمولا اولین مرحله از هر سیکل شست و شویی تخلیه آب باقیمانده ای ست که ممکن است در کف دستگاه برجای مانده باشد. در صورتی که صدای پمپ تخلیه را در این هنگام نمی شنوید، پس دلیل مشکل روشن نشدن   می توند تایمر یا کنترل الکترونیکی باشد .

در مدلهایی که از تایمر دستی استفاده می شود، تایمر در جهت تامین برق موتور پمپ، شیر ورودی آب، مدار هیتر و موتور پمپ تخلیه بصورت ترتیب عملکردی در سیکل عمل می نماید. تایمر از یک سری پایانه های الکتریکی (اتصالات) و موتور کوچکی استفاده می کند که همگی در محفظه تایمر قرار دارند.

در مدلهای دارای کنترل الکترونیکی، بورد مدار اصلی وظیفه انجام عملکرد مشابه را بعهده دارد. با استفاده از ریزپردازنده و رله های الکتریکی اینکار انجام می شود.

در حقیقت تایمرهای دستی و هم کنترل های الکترونیکی در پشت پنل کنترل در بالای درب قرار می گیرند. لازم است که اتصالات تایمر را بر حسب دفترچه راهنمای دستگاه بوسیله مولتی متر آزمایش کنید تا از صحت کارکرد آن مطمئن شوید.

3-سوئیچ انتخابی (سلکتور):

سوئیچ انتخابی یا سلکتور در ماشین های ظرفشویی جهت انتخاب حالت های متفاوت برای سیکل های شست و شو استفاده می شود.

در صورتی که سوئیچ معیوب باشد و یا دکمه های آن کاملا بیرون نیایند و گیر داشته باشند، ممکن اسن علت روشن نشدن ظرفشویی  باشد. قبل از اینکه به باز کردن جایی بپردازید، مطمئن شوید که دکمه ها آزادند و گیر نکردند و تحت فشار نیستند.

پایانه های سلکتور را طبق راهنمای دستگاه و با استفاده از مولتی متر آزمایش کنید. معمولا سلکتور بر روی کنترل پنل قرار گرفته و برای دستیابی به آن لازم است که صفحه داخلی درب را باز کنید. قبل از هر اقدامی کشیدن دستگاه از برق را فراموش نکنید.

4-رله استارت موتور :

برخی از ماشین های ظرفشویی از رله استارت بر روی موتور پمپ اصلی استفاده می کنند. رله استارت برای تامین برق سیم پیچ استارت موتور تا زمانیکه موتور به کار بیوفتد، استفاده می شود.

در صورتیکه ماشین ظرفشویی  آاگ شما روشن نمی شود، اما از رسیدن برق از مدار کنترلی به موتور مطمئن هستید، ممکن است اشکال کار از رله استارت موتور باشد که معیوب است. معمولا رله را در کنار موتور نصب می کنند.

برای اطمینان از صحت کارکرد آن، بر طبق نمودارهای سیم پیچی و دفترچه راهنمای محصول، اتصالات رله را با مولتی متر آزمایش نمایید.

5-فیوز حرارتی:

در برخی از مدل های این نوع از دستگاه ها  که از کنترل های الکترونیکی استفاده می کنند، برای محافظت از برد کنترل دستگاه از فیوزهای حرارتی استفاده می شود. این فیوزها که معمولا در قسمت بالای مجموعه برد مدار قرار می گیرند، با اتصال دو سیم به مجموعه متصل می شوند.

هنگامی که فیوز حرارتی عمل نمی کند، برد کنترلی برق لازم را دریافت نکرده و روشن نشدن  ظرفشویی ااگ این می باشد . برای دسترسی به فیوز ابتدا برق را از دستگاه قطع نموده و سپس صفحه محافظ داخلی درب را باز کنید. پس از قطع ارتباط سیم های فیوز بوسیله مولتی متر از صحت کارکرد آن اطمینان پیدا کنید.

6-موتور محرک :

موتور محرک ماشین ظرفشویی آاگ وظیفه گردش آب در دستگاه برای شستن ظروف را برعهده دارد. نیروی محرکه یا همان برق موتور محرک توسط تایمر یا کنترل الکترونیکی و در همکاری با رله استارت تامین می گردد.

در صورتی که پس از ارسال نیروی برق از طرف رله استارت به موتور، دستگاه ظرفشویی شما همچنان روشن نمی شود، ممکن است ایراد از موتور محرک بوده و موتور معیوب باشد.

سیم پیچ های موتور را با استفاده از مولتی متر آزمایش نمایید و از خراب نبودن آنان مطمئن شوید. همچنین ممکن است صدای بلند و گوش خراشی از موتور به گوشتان بخورد، که حاکی از قفل شدگی موتور و معیوب بودن آن می باشد و نیازمند تعمیر و یا تعویض است که باید توسط تکنسین های متخصص انجام گیرد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه ماشین ظرف‌شویی را برای رفع علت روشن نشدن ظرفشویی:

در هرصورت برای حل هر مشکلی، راه هایی وجود دارد شما می‌توانید ماشین ظرف‌شویی خود را به تنظیمات کارخانه بر گردانید. با خاموش کردن دستگاه و جدا کردن آن، دوباره آن را مجددا روشن کنید.

پس از 30 دقیقه صبر کنید در آن را ببندید. بعد از مدتی، یک چرخه شستشوی جدید را انتخاب کنید و آن را برای شروع شستشو آماده کنید. گاهی اوقات، بسته به نام تجاری ماشین ظرف‌شویی شما یک برنامه تنظیمات کارخانه متفاوت وجود دارد.

در هرصورت اگر این کار نیز باعث برطرف کردن روشن نشدن ظرفشویی شما نشد حتما با نمانیدگی آاگ (شرکت آریان ) تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

کلیه خدمات AEG آاگ با قطعات اورجینال و با فاکتور رسمی انجام می شود .

برای رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آاگ با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558تماس بگیرید.

در صورتی که مشکل شما رفع نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل بگیرید و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده  کنید.

  

برچسب ها :
علت روشن نشدن ماشین ظرف شویی آاگ ,تعمیر دلایل روشن نشدن ماشین ظرف شویی ااگ , تعمیر مشکلات روشن نشدن ماشین ظرف شویی AEG


علت روشن نشدن  ماشین ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب