نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ

ماشین لباسشویی یکی از لوازمی ضروری است که در بیشتر خانه ها وجود دارد که بعضی از اوقات دچار ایراداتی می شود که با کمی دقت و استفاده از دفترچه راهنما می توانید این ایرادات را برطرف کنید یکی از این مشکلات سوراخ و پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ  پس از شستشو می باشد. بهتر است قبل از قرار دادن لباس ها در لباسشویی آنها را جدا کنید و اگر جیب یا زیب دارند آنها وارسی کنید.

ما در اینجا برای شما علت ودلایل پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ را توضیح داده ایم . در صورتی که نتوانستید این ایراد را در لباسشویی برطرف کنید با نمایندگی آاگ (شرکت آریان ) تماس بگیرید.

علت پاره شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی آاگ

*چرخش لباسشویی روی دور تند

سرعت چرخش لباسشویی و تعداد دور شست و شوی لباس ها میتواند در آسیب رسیدن به لباس ها نقش داشته باشد. برای شست و شوی لباس های مختلف نیاز به استفاده از برنامه های شست و شوی مختلفی است. مثلا نمیتوان لباس های ضخیم و لباس های ابریشمی نازک را با هم شست، برای شستن لباس های ابریشمی باید سرعت را کمتر از 400 دور در دقیقه قرار دهید و برای شستن لباس های ضخیم میتوانید از 1400 دور در دقیقه هم استفاده کنید. این اطلاعات معمولا در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارند، پس برای شستن لباس های مختلف از برنامه های شست و شوی مختلف کمک بگیرید.

*استفاده از سفید کننده های حاول کلر

استفاده از مواد شوینده دارای کلر میتواند به بافت لباس ها آسیب برساند، در صورت استفاده از شوینده ها و سفید کننده های حاوی کلر اجازه ندهید که پس از شروع شست و شو با آب مخلوط شوند و آنها را در محفظه ای بریزید که در اخر شست و شو اضافه شوند.

*پر کردن بیش از حد لباسشویی

پر کردن بیش از حد لباسشویی علاوه بر اینکه میتواند باعث آسیب به دستگاه لباسشویی شود، به بافت لباس ها هم آسیب میرساند، خصوصا اگر لباس هایی دارای زیپ و زیورآلات را نیز داخل دستگاه بیندازید، ممکن است زیپ یا دکمه لباس ها به هم گیر کنند و باعث پارگی لباس  در ماشین لباسشویی آاگ بشوند. به منظور جلوگیری از این اتفاق، زیپ لباس ها ببندید و لباس های دکمه دار پشت و رو کنید و سپس داخل دستگاه بیاندازید.

*خرابی خشک کن لباسشویی آاگ

عموم دور خشک کن لباسشویی سریعتر از سایر برنامه هاست، اگر خشک کن متعادل نباشد باعث میشود لباس ها به محفظه گیر کنند و پاره شوند و خط هایی مانند سوختگی در آنها به وجود بیاید.

*اجسام لبه دار و تیز

ممکن است اجسام تیز و لبه دار مانند کمربند زیپ و غیره حین شستشو به الیاف پارچه گیر کنند و باعث جر خوردن و نخ کش شدن الیاف پارچه شوند یکی از مواردی که ما در منازل مشتری‌ها خیلی زیاد با آن برخورد کرده‌ایم گیر کردن الیاف لباس‌ها به فنر فلزی زیر سوتین (لباس زیر زنانه) بوده است.

*تنظیمات اشتباه

اگر لباس‌ها با الیف ظریف و نازک را هیچگاه نباید با تنظیمات برنامه‌های خشن، مدت زمان طولانی و  آب خیلی گرم شست این کار باعث می‌شود الیاف آسیب‌دیده و حالت خود را از دست بدهند و حتی شاید باعث پارگی نیز شوند پس همیشه تنظیمات برنامه ماشین لباسشویی را مناسب با جنس لباس‌های آن شستشو انتخاب کنید.

* لبه‌های تیز مخزن ماشین لباسشویی آاگ

داخل مخرن ماشین لباسشویی، 3 یا 4 حمل‌کننده لباس از جنس پلاستیک و فلز قرار دارد تا در حین چرخش، لباس‌ها را جا به جا کنند. آسیب دیدن هر کدام از این حمل‌کننده‌ها و یا جدا شدنشان از جایشان باعث می‌شود لبه‌های تیزی ایجاد و به لباس‌ها آسیب وارد شود. و می تواند یکی از دلیل پاره شدن لباس در لباسشویی آاگ باشد.

* خرابی دستگیره، مهروموم و لاستیک درب ماشین لباسشویی آاگ

اگر مهروموم زیر لاستیک درب آسیب دیده و یا خود لاستیک فرسوده باشد، ممکن است لباس‌ها به پیچ و مهره‌ها گیر کنند و پاره شوند. در این زمینه باید در صورت نیاز پیچ و مهره‌ها یا لاستیک تعویض شوند. همچنین آسیب دیدگی دستگیره درب یا فنر آن، باعث نخ‌کش شدن و درنتیجه یکی از عوامل پاره شدن لباس‌‎ها درلباسشویی آاگ می‌شود.

*تاثیر کم بودن میزان لباس هنگام شستشو در سوراخ شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ

حتی ریختن لباس کم هم می تواند باعث آسیب به لباس ها شود. حجم کم لباس علاوه بر اینکه هنگام شستشو به کمک فنرهای ماشین لباسشویی فشار می‌آورد، تار و پود لباس ها را بر اثر چرخش بیش از حد نابود و موجب پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ می‌شود. بنابراین همیشه باید حد تعادل را در میزان لباس‌های ماشین لباسشویی رعایت کرد.

اگر شما مجبور به باهم قرار دادن لباس‌ها درماشین لباسشویی آاگ شدید سعی کنید لباس‌های ظریف را داخل توری‌های مخصوص بپوشانید و در لباسشویی آاگ قرار دهید.

 از دلایل پارگی لباس ها در لباسشویی آاگ، بارگذاری بیش از حد لباسشویی است این کار نه تنها بر سطح تمیز کردن لباس ها تاثیر می گذارد،بلکه باعث می شود که که لباس های زیپ دار و دکمه دار با لباس های دیگر گیر کند و پاره شوند.

 برای جلوگیری از پاره شدن لباس در لباسشویی آاگ، جدا سازی لباس های دارای دکمه و زیپ با لباس های ظریف است.هرگز لباس های شیک و ظریف را با شلوار جین و لباس های زیپ دار داخل لباسشویی نگذارید.

نکاتی برای جلوگیری از پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ

برای پاره نشدن لباس‌ها هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید نکاتی را رعایت کرد، مانند:

-در لباسشویی از سفید کننده و شوینده به حد کافی استفاده کنید.

-در مرحله دوم آبکشی یک لیوان سرکه سفید داخل محفظه بریزید تا باقی مانده شوینده از لباس پاک شده و مانع پوسیدگی لباس به مرور زمان شود.

-ماشین لباسشویی را هرگز کمتر و یا بیشتر از حد مجاز پر نکنید.

-ماشین لباسشویی را بیشتر از دو بار در طول روز روشن نکنید.

-همیشه چرخه ملایم را انتخاب کنید.

-هرگز پودر را مابین لباس‌ها نریزید. ریختن پودر ما بین لباس‌ها در دیگ مانع تقسیم مساوی پودر بین لباس‌ها شده و باعث تمیز نشدن و یا ایجاد پوسیدگی در لباس و یا باقی ماندن پودر در بین لباس‌ها می‌شود.

-متناسب با جنسیت لباس و میزان کثیفی آن درجه دمای آب شستشو را انتخاب کنید.

-ماشین لباسشویی را هر از چند گاهی با محلول جوش شیرین و سرکه سفید ضدعفونی کنید تا باکتریایی نشود.

-داخل دیگ ماشین لباسشویی را با چراغ قوه چک کنید ممکن است گیر کردن جسم نوک تیز داخل دیگ موجب پارگی لباس‌ می‌شود.

 

برای جلوگیری از سوراخ شدن لباس در لباسشویی آاگ چه کاری باید انجام دهیم؟
یکی از بهترین کار هایی که شما می توانید برای جلوگیری از پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ انجام بدهید این است که قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی البته جدا سازی لباس های دارای دکمه و زیپ با لباس های ظریف را انجام بدهید.هرگز لباس های شیک و ظریف را با شلوار جین و لباس های زیپ دار داخل لباسشویی قرار ندهید. و این نکته را هم در نظر بگیرید که پارچه های توری و ابریشمی را هر گز با لباس های دارای زیپ و پولک و لباس هایی که می دانید جنس خشن هستند در لباسشویی قرار ندهید.
اگر شما مجبور به باهم قرار دادن لباس ها در لباسشویی شدید سعی کنید لباس های ظریف را در کیسه ای قرار داده  و بعد در لباسشویی قرار دهید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


برای دریافت ازاطلاعات بیشتر با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ , دلیل پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آی گ ,عوامل پاره شدن لباس در ماشین لباسشوییAAEG


علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب