نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ

یکی از عوامل  علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی آاگ مشکلاتی است که در هنگام شستشوی ظروف به وجود می‌آید.وقتی که شما یک ماشین ظرفشویی خریداری میکنید انتظار دارید که ظروف شما تمیز و پاکیزه شسته شود در حالی که شما نیز باید در نگهداری از ظرفشویی تلاش کنید .زیرا ممکن است عواملی در تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی AEG در ماشین ظرفشویی شما پدیدار شود که این امر باعث از کار افتادن دستگاه و هزینه اضافی برای شما می شود.

به این صورت که پس از اتمام شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی آاگ ، اگر لکه‌های چربی و غذا روی ظرفها مشاهده کردیدبدانید که ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.


در واقع از دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی آاگ :

-بازوهای اسپری کننده آب خوب کار نمی کنند

-فیلتر ها مسدود شده اند

-هیدروستات یا شناور عملکرد درستی ندارند

-از شوینده نامناسبی استفاده می شود

-نحوه نادرست چینش ظروف در ماشین ظرف شویی

اکنون ما با علت تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ آشنا شدیم حالا ما راه های برطرف کردن آن را برای شما توضیح می دهیم.

 

دلایل تمیز نشستن ظرف در ظرفشویی آاگ

1. مناسب نبودن مایع شوینده

اولین نکته ای که باید  بررسی  کنید این است که علت کثیف شستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی آاگ ، مناسب نبودن مایع شوینده آن است.

در بعضی از اوقات افراد برای شستن ظروف، از پودر استفاده می‌کنند، درصورتی‌که اصلاً دستگاه ظرف‌شویی شما با پودر ماشین ظرف‌شویی آاگ مناسب نیست و به همین دلیل لکه بر روی ظروف باقی می‌ماند و تمیز شسته نمیشود.

درمواردی  قرصی که برای ماشین ظرفشویی آاگ استفاده می‌کنید، تاریخ مصرفش گذشته و یا حتی تقلبی و نامناسب است.

حتماً در هنگام استفاده از قرص‌های شوینده برای ماشین ظرف شویی آاگ توجه داشته باشید، چون برخی از قرص‌ها نیاز به نمک و مایع جلا دهنده دارند و اگر شما این مواد را برای شستشو استفاده نکنید، سیستم مکانیزم قرص به درستی عمل نکرده و جرم ظروف پاک نمیشود.

منظور از نمک این است که، پودری است که باید در مخزن ماشین ظرف شویی آاگ بریزید تا کار تصفیه آب و شستشوی قسمت رزین ماشین ظرف‌شویی آاگ را انجام دهد.

مایع جلا دهنده نیز موجب براقی و بهتر خشک شدن ظروف می‌شود. اگر شما این دو مواد را در شستشو ظروف استفاده نکنید، باعث می شود که کیفیت شستشوی ظروف پایین می‌آید.

 برخی از قرص‌های شستشو به‌صورت ژله‌ای نیز می‌باشند نیاز به نمک و مایع جلا دهنده ندارند و تنها کافی است که شما قرص شستشو ظروف را در داخل مخزن ماشین ظرف‌شویی قرار دهید تا ظروف تمیز شسته شوند.


2. کثیف بودن فیلترها

اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی2 فیلتر اصلی دارند که یکی از آن‌ها برای جمع‌کردن آشغال‌های بزرگ و دیگری برای جمع‌کردن آشغال ای ریز و کوچک است. اگر هرکدام از این فیلترها با آشغال‌های ظروف، مسدود و کثیف شوند؛ یکی دیگر از علت تمیز نشستن ظروف در ظرف‌شویی آاگ  است که نمی‌تواند آب را به خوبی و روانی تخلیه کند و در نتیجه ظروف کثیف باقی می‌مانند.

در کف دستگاه ماشین ظرف‌شویی آاگ یک فیلتر وجود دارد که شما می‌توانید آن را خارج و با آب و مسواک تمیز بشویید. اگر فیلترهای بعضی از دستگاه‌های ماشین ظرف‌شویی تحت‌فشار قرار بگیرند، به‌راحتی شکسته می‌شوند. بنابراین در زمان شستشو و تمیز کردن، مراقب باشید.

برای تمیز کردن آن کافیست آن را در آورده و بعد از خشک شدن، با کمک جاروبرقی تمام آشغال های درون آن را دربیاورید.


3. اختلال در عملکرد سیستم گردش آب

سومین علت کثیف شستن ظروف در ظرف‌شویی آاگ می‌شود، اختلال در عملکرد سیستم گردش آب است.

اگر سیستم گردش آب یعنی قسمت پمپ اصلی دستگاه، پمپ تخلیه دستگاه، پمپ گردش آب دستگاه و موتور دستگاه درست عمل نکند؛ باعث می‌شود که آب با فشار مناسب روی ظروف ریخته نشود و درنتیجه شستشو درست انجام نمی‌شود و ظروف کثیف باقی می‌مانند.

شما می‌توانید قسمت بازوهای اسپری کننده آب در ماشین ظرف‌شویی آاگ را بررسی و با استفاده از جاروبرقی و سوزن، حفره‌های موجود در آن را تمیز کنید. البته در برخی از مواقع، شکستگی این بازوهای اسپری کننده آب یکی از عوامل تمیز نشتن ظروف در ماشین ظرف‌شویی آاگ می‌شود.

4. نحوه نادرست چینش ظروف در ماشین ظرف شویی

در هنگام چیدن ظروف در دستگاه ماشین ظرف شویی آاگ به نوع چینش ظروف نیز توجه کنید. اگر چینش شما در ماشین به‌گونه‌ای است که ظروف در معرض آب قرار نمی‌گیرند، 2تا از ظروف را روی‌هم قرار داده‌اید، بشقاب‌ها را بدون فاصله کنار هم گذاشته‌اید و یا برخی از ظرف‌ها را برعکس قرار داده‌اید، در این صورت مایع شستشو در بین ظرف‌ها نفوذ نمی‌کند و شستشویی نیز انجام نمی‌شود. این هم یکی دیگر از دلایل تمیز نشتن ظروف در ظرفشویی آاگ است.

5. کثیف بودن مخازن دستگاه ماشین ظرف شویی آاگ

مخازن دستگاه ماشین ظرف‌شویی آاگ به‌مرورزمان و پس از استفاده مکرر، بدنه‌اش جرم می‌گیرد. اگر مخزن ذخیره آب در دستگاه جرم بگیرد باعث می‌شود که پره‌ها و فشانه های پاشش آب درست عمل نکند. زمانی که در حفره‌های ورودی آب جرم جمع بشود و ورودی این حفره‌ها گرفته شود، موجب می‌شود که گردش آب در ماشین صورت نگیرد و آب به روی ظروف کثیف ریخته نمی‌شود و عمل شستشو انجام نمی‌شود و این یکی از عوامل  تمیز نشستن ظروف  در ظرفشویی آاگ می باشد.


6.گرم نشدن آب ظرفشویی

علت‌ دیگر تمیز نشستن ظرفشویی آاگ، گرم نشدن آب درون دستگاه است.

هنگامی که ترموستات ماشین ظرفشویی آاگ به درستی عمل نکند، یا اینکه ترموفیوز دستگاه سوخته باشد.

آب ماشین ظرفشویی آاگ  به خوبی گرم نمی‌شود و لکه‌های غذا از روی ظروف پاک نمی­شوند.

همچنین گرم نشدن آب می‌تواند به دلیل بروز مشکل در المنت، برد یا تایمر ماشین ظرفشویی آاگ رخ داده باشد.


7.مشکل در پمپ یا شیلنگ تخلیه

در صورتی که پمپ تخلیه از کار افتاده باشد، یا این‌که شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد.

آب درون ماشین ظرفشویی آاگ به خوبی تخلیه نمی‌شود و بر روی ظروف لکه‌های چربی یا پودر مشاهده می‌شود.یکی دیگر از دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ است.


8-مشکل در قسمت جا پودری

هنگامی که قسمت جا پودری دچار مشکل شده باشد، پودر به همراه آب وارد ماشین ظرفشویی نخواهد شد.یکی دیگر از دلایل تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی آاگ می باشد.در این صورت جاپودری دستگاه باید تعویض گردد و از جا پودری جدید جهت عملکرد مطلوب ماشین ظرفشویی استفاده شود.


9-پروانه شستشو

این قطعه ، پروانه شستشو یک تیغه پلاستیکی کوچک است که آب را از میان بازوهای شستشو پیش می‌برد. اگر پروانه شکسته باشد یا برخی از تیغه‌های آن جدا شده باشند، شاید نتواند نیروی کافی را برای آب ایجاد کند تا از میان بازوهای شستشو عبور نماید. و این نیز علت کثیف شستن ظروف در ظرفشویی آاگ می باشد.در بیشتر مدل‌ها، می‌توانید پروانه را جدا از سیستم پمپ و موتور تعویض کنید. مدل دستگاه‌تان را جستجو کنید تا اطمینان یابید که پروانه قابل تعویض است. اگر پروانه به صورت مجزا نتواند تعویض گردد، مجبورید کل سیستم پمپ و موتور را تعویض کنید.


10. سیستم بازوی شستشوی مرکزی

یکی از دلایل و انواع علت تمیز نبودن ماشین ظرفشویی آاگ اختلال در عملکرد سیستم بازوی شستشوی مرکزی است. بازوی شستشوی مرکزی، آب را به سمت ظروف قفسه بالایی هدایت می کند. در صورتی  آب به درستی نتواند از بازوی شستشوی مرکزی جریان یابد، ظروف قفسه بالایی به درستی تمیز نخواهند شد. با مرور زمان، ذرات کوچک غذا می توانند در سوراخ های ریز بازوی شستشو به دام افتند. هنگامی که ظروف‌تان کثیف بیرون می‌آید، احتمالاً بازوی شستشو مسدود شده است. برای رفع انسداد بازوی شستشو، آن را باز نموده و هرگونه خرده آشغال‌ها را از سوراخ‌ها خارج کنید. اگر شدت انسداد زیاد باشد، آن را تعویض نمایید. به علاوه، اطمینان پیدا کنید که بازوی شستشویی مرکزی با نازل سیستم آب دستگاه به خوبی چفت شده باشد.

11. سیستم بازوی شستشوی پایینی

در این قسمت بازوی شستشوی پایینی، آب را به سمت ظروف قفسه پایینی هدایت می‌کند. اگر آب به درستی نتواند از بازوی شستشوی پایینی جریان یابد، ظروف قفسه پایینی به درستی تمیز نخواهند شد. با مرور زمان، ذرات کوچک غذا می‌توانند در سوراخ‌های ریز بازوی شستشو به دام افتند. اگر ظروف‌تان کثیف بیرون می‌آید، احتمالاً بازوی شستشو مسدود شده است. برای رفع انسداد بازوی شستشو، آن را باز نموده و هرگونه خرده آشغال‌ها را از سوراخ‌ها خارج کنید. اگر شدت انسداد زیاد باشد، آن را تعویض نمایید.

12. سیستم بازوی شستشوی بالایی

در واقع بازوی شستشوی بالایی، آب را به سمت ظروف قفسه بالایی هدایت می‌کند. اگر آب به درستی نتواند از بازوی شستشوی بالایی جریان یابد، ظروف قفسه بالایی به درستی تمیز نخواهند شد. با مرور زمان، ذرات کوچک غذا می‌توانند در سوراخ‌های ریز بازوی شستشو به دام افتند. اگر ظروف‌تان کثیف بیرون می‌آید، و ممکن است که بازوی شستشو مسدود شده باشد. برای رفع انسداد بازوی شستشو، آن را باز نموده و هرگونه خرده آشغال ها را از سوراخ ها خارج کنید. اگر شدت انسداد زیاد باشد، آن را تعویض نمایید.


13-از دیگر دلایل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی آاگ خرابی واشر تخلیه است. چراکه فشار کم آب در بازوهای اسپری می تواند مقصر باشد.

محل قرار گیری واشر تخلیه درست بالاتر از پروانه گردش در قسمت زیر وان ماشین ظرفشویی، محفظه تخلیه مدور قرار دارد که واشر در اطراف این محفظه قرار دارد. حتماً واشر چک کنید تا هیچ زباله ای در آن نباشد. اگر واشر ماشین ظرفشویی شما خراب است ، ناحیه را تمیز کرده و یک واشر جدید جایگزین بکنید. راه‌حل‌های اصلی برای شستشوی تمیز ظروف

1- ما برای شستشوی تمیز ظروف در ماشین ظرف‌شویی آاگ این است که فیلتر دستگاه ماشین ظرف‌شویی آاگ را مرتب و بعد از هر 4 و یا 5 باری که در ماشین ظرف می‌شویید، تمیز کنید.

2-اینکه حتماً برای سلامت ماندن و دوام عمر دستگاه ظرف شویی آاگ سعی کنید که ظروف را با دستمال کرینکس پاک کرده و آشغال‌های ظروف را تمیز کنید و سپس در داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

3- ماهی یک‌بار از جرم‌گیرهای مخصوص ماشین ظرف شویی آاگ استفاده کنید و داخل ماشین را کاملاً تمیز کنید و جرم‌های فیلترها و مخازن دستگاه را کاملاً پاک‌ کنید.

4-سالی یک‌بار از یک کارشناس و یا تکنیسین دستگاه‌های برقی بخواهید که تمام قطعات ماشین ظرف‌شویی آاگ شما را چک کند و قسمت‌های پمپ دستگاه را بررسی کرده و همچنین دستگاه را مخزن شوری کرده و سرویس کامل را انجام دهد.

5- حتماً شوینده‌ها را از یک فروشگاه معتبر و یا شرکت تهیه کنید تا تقلبی نباشد و به ماشین ظرف‌شویی شما ضرر برساند.


هرموقع که ماشین ظرفشویی آاگ ظرف ها را تمیز نمیشوید، فقط با شماره تلفن  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 با نمایندگی مجاز ظرفشویی AEG تماس بگیرید.

نمایندگی آاگ در هر موقع شبانه روز آماده کمک برای رفع علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی آاگ می باشد با ما تماس بگیرید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

 

 

برچسب ها :
دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ , علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی آی گ ,عوامل تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی AEG


دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب