021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ

دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی

یکی از عوامل  علت تمیز نشستن مشکلاتی است که در هنگام شستشوی ظروف به وجود می‌آید.وقتی که شما یک ماشین ظرفشویی خریداری میکنید انتظار دارید که ظروف شما تمیز و پاکیزه شسته شود در حالی که شما نیز باید در نگهداری از ظرفشویی تلاش کنید .

در برخی موارد شاید به دلیلی خیلی کوچک مانند انتخاب اشتباه برنامه و یا درست نچیدن ظروف و ... ماشین ظرفشویی ،ظرف ها را به خوبی تمیز نمی کند.

بدین منظور بدون نگرانی با کمک دفترچه راهنما و یا کمک از متخصصین این مشکل را برطرف کنید .

چرا که احتمال دارد عواملی در تمیز نشستن ظروف  در ماشین ظرفشویی شما ایجاد شده است این علت ها باعث از کار افتادن دستگاه و هزینه اضافی برای شما می شود.

به این صورت که پس از اتمام شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی ، اگر لکه‌های چربی و غذا روی ظرفها مشاهده کردیدبدانید که ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.

در واقع از دلایل تمیز نشستن آاگ :

-بازوهای اسپری کننده آب خوب کار نمی کنند

-فیلتر ها بسته شده اند

-هیدروستات یا شناور عملکرد درستی ندارند

-از شوینده نامناسبی استفاده می شود

-نحوه نادرست چینش ظروف در ماشین ظرف شویی

اکنون ما با علت تمیز نبودن ظروف آشنا شدیم حالا ما راه های برطرف کردن آن را برای شما توضیح می دهیم.

دلایل تمیز نشستن ظرف ها

1- مناسب نبودن مایع شوینده

-اولین نکته ای که باید  بررسی  کنید این است که علت کثیف شستن ظروف توسط ماشین به خاطر نامناسب بودن مایع شوینده آن است.در بعضی مواقع برای شستن ظروف، از پودری استفاده می‌کنند که مناسب برای دستگاه نیست و به همین دلیل لکه بر روی ظروف باقی می‌ماند و تمیز شسته نمیشود.

-درمواردی قرصی که برای ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، تاریخ مصرفش گذشته و یا حتی تقلبی و نامناسب است.در زمان استفاده از قرص‌های شوینده برای ظرف شویی توجه داشته باشید.

چراکه برخی از قرص‌ها نیاز به نمک و مایع جلا دهنده دارند و در واقع اگر از مواد را برای شستشو استفاده نکنید، سیستم مکانیزم قرص به درستی عمل نکرده و جرم ظروف پاک نمیشود.

-منظور از نمک این است که، پودری است که باید در مخزن ماشین بریزید تا کار تصفیه آب و شستشوی قسمت رزین دستگاه را انجام دهد.

- استفاده از مایع جلا دهنده نیز موجب براقی و بهتر خشک شدن ظروف می‌شود. حالا شما این دو مواد را اگردر شستشو ظروف استفاده نکنید، باعث می شود که کیفیت شستشوی ظروف پایین می‌آید.

- برخی از قرص‌های شستشو به‌صورت ژله‌ای بوده که نیاز به نمک و مایع جلا دهنده ندارند و فقط کافی است که شما قرص شستشو ظروف را در داخل مخزن ماشین ظرف‌شویی قرار بدهید تا ظروف تمیز شسته شوند.

2- کثیف بودن فیلترها

می توان گفت که ماشین‌های ظرف‌شویی دارای  2 فیلتر اصلی بوده که یکی از آن‌ها برای جمع‌کردن آشغال‌های بزرگ و دیگری برای جمع‌کردن آشغال ای ریز و کوچک است.

اگر هرکدام از این فیلترها با آشغال‌های ظروف، بسته و کثیف شوند. می تواند از موارد تمیز نشستن ظروف   باشد که نمی‌تواند آب را به خوبی و روانی تخلیه کند و در نتیجه ظروف کثیف باقی می‌مانند.

در کف دستگاه ماشین ظرف‌شویی آاگ یک فیلتر وجود دارد که شما می‌توانید آن را خارج و با آب و مسواک تمیز بشویید. اگر فیلترهای بعضی از دستگاه‌های ماشین ظرف‌شویی تحت‌فشار قرار بگیرند، به‌راحتی شکسته می‌شوند. بنابراین در زمان شستشو و تمیز کردن، مراقب باشید.

برای تمیز کردن آن لازم است آن را در آورده و بعد از خشک شدن، با کمک جاروبرقی تمام آشغال های درون آن را دربیاورید.

3-اختلال در عملکرد سیستم گردش آب

سومین علت کثیف شستن ظروف می‌شود، اختلال در عملکرد سیستم گردش آب است. درصورتی که سیستم گردش آب یعنی قسمت پمپ اصلی دستگاه، پمپ تخلیه دستگاه، پمپ گردش آب دستگاه و موتور دستگاه درست عمل نکند، سبب می‌شود که آب با فشار مناسب روی ظروف ریخته نشود  و شستشو درست انجام نمی‌شود و ظروف کثیف باقی می‌مانند.

بنابراین در صورتی که فشار پاشش آب کم شد و اندازه آب در دستگاه کافی نبود باید بازوهای آبپاش یا بازوهای شستشو را بررسی کنید و نازل ها یا سوراخ های آنان را بازرسی کرد.

شما می‌توانید قسمت بازوهای اسپری کننده آب در ماشین را بررسی و با استفاده از جاروبرقی و سوزن، حفره‌های موجود در آن را تمیز کنید.البته در برخی از مواقع، شکستگی این بازوهای اسپری کننده آب یکی از دلایل تمیز نشتن ظروف می‌شود.

4-نحوه نادرست چینش ظروف در ماشین ظرف شویی

در هنگام چیدن ظروف در دستگاه ماشین ظرف شویی آاگ به نوع چینش ظروف نیز توجه کنید. اگر چینش شما در ماشین به‌گونه‌ای است که ظروف در معرض آب قرار نمی‌گیرند، 2 تا از ظروف را روی‌هم قرار داده‌اید، بشقاب‌ها را بدون فاصله کنار هم گذاشته‌اید و یا برخی از ظرف‌ها را برعکس قرار داده‌اید.

در این صورت مایع شستشو در بین ظرف‌ها نفوذ نمی‌کند و شستشویی نیز انجام نمی‌شود. این هم یکی دیگر از دلایل تمیز نشتن ظروف است.

5- کثیف بودن مخازن دستگاه

مخازن دستگاه ماشین به‌مرورزمان و پس از استفاده فراوان، بدنه‌اش جرم می‌گیرد. حالا اگرمخزن ذخیره آب در دستگاه جرم بگیرد باعث می‌شود که پره‌ها و فشانه های پاشش آب درست عمل نکند.

زمانی که در حفره‌های ورودی آب جرم جمع بشود و ورودی این حفره‌ها گرفته شود، موجب می‌شود که گردش آب در ماشین صورت نگیرد و آب به روی ظروف کثیف ریخته نمی‌شود و عمل شستشو انجام نمی‌شود و این یکی از تمیز نشستن ظروف می باشد.

6-گرم نشدن آب ظرفشویی

علت‌ دیگر تمیز نشستن گرم نشدن آب درون دستگاه است.موقعی که ترموستات ظرفشویی به درستی عمل نکند، یا اینکه ترموفیوز دستگاه سوخته باشد.آب به خوبی گرم نمی‌شود و لکه‌های غذا از روی ظروف پاک نشده و این امر موجب گرم نشدن آب می‌تواند به دلیل بروز مشکل در المنت، برد یا تایمر ماشین ظرفشویی رخ داده باشد.

7-مشکل در پمپ یا شیلنگ تخلیه

در صورتی که پمپ تخلیه از کار افتاده باشد، یا این‌که شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد.آب درون ظرفشویی به خوبی تخلیه نمی‌شود و بر روی ظروف لکه‌های چربی یا پودر مشاهده می‌شود.یکی دیگر از دلایل تمیز نبودن  است.

8- خرابی در قسمت جا پودری

اگر به هر دلیلی قسمت جا پودری دچار مشکل شده باشد، پودر به همراه آب وارد ماشین ظرفشویی نخواهد شد.یکی دیگر از دلایل تمیز نبودن ظروف می باشد.در این صورت جاپودری دستگاه باید تعویض گردد و از جا پودری جدید جهت عملکرد مطلوب ماشین ظرفشویی استفاده شود.
9-پروانه شستشو  پروانه شستشو یک تیغه پلاستیکی کوچک بوده که آب را از میان بازوهای شستشو پیش می‌برد.

اگر پروانه شکسته باشد یا برخی از تیغه‌های آن جدا شده باشند، شاید نمی تواند نیروی کافی را برای آب به وجود بیاورد تا آب از میان بازوهای شستشو عبور کند. و این نیز علت کثیف شستن می باشد.مدل دستگاه‌تان را جستجو کنید تا اطمینان پیدا کنید که پروانه قابل تعویض است.

اگر به دلیلی که در قسمت بالا در مقاله گفته شده ظروف در ظرفشویی آاگ ، ظروف را تمیز نمی کند با ما در شرکت آریان در تهران تماس بگیرید.

10-سیستم بازوی شستشوی

علت تمیز نشستن ظرفشویی می تواند گرفتگی و انسداد نازل ها یا سوراخ های روی بازوهای آبپاش دستگاه باشد.

اگر بازوهای آبپاش به درستی کار نکنند و توسط رسوبات آب، خرده ریزه های مواد غذایی و غیره مسدود شوند، امکان پاشش آب به ظروف را نداشته و درنتیجه دلیل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی و تمیز نشدن آنها خواهند شد.

بنابراین اگر فشار پاشش آب کاهش یابد و میزان آب موجود در دستگاه کافی نباشد، باید بازوهای آبپاش یا بازوهای شستشو را بررسی نمود و نازل ها یا سوراخ های آنان را بازرسی کرد.

در صورت لزوم، برای خارج کردن بازوها و شستشو و تمیز کردن آنان به کمک جارو برقی و سوزن، می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

12-از دیگر دلایل تمیز نشدن ظرف ها خرابی واشر تخلیه است. چراکه فشار کم آب در بازوهای اسپری می تواند مقصر باشد.

محل قرار گیری واشر تخلیه درست بالاتر از پروانه گردش در قسمت زیر وان ماشین ظرفشویی، محفظه تخلیه مدور قرار دارد که واشر در اطراف این محفظه قرار دارد. باید واشر را چک کنید تا هیچ زباله ای در آن نباشد.

اگر واشر ماشین ظرفشویی شما خراب است ، ناحیه را تمیز کرده و یک واشر جدید جایگزین بکنید.

 راه‌حل‌های اصلی برای شستشوی تمیز ظروف

1- ما برای شستشوی تمیز ظروف در ماشین این است که فیلتر دستگاه ظرف‌شویی را مرتب و بعد از هر 4 و یا 5 باری که در ماشین ظرف می‌شویید، تمیز کنید.

2-اینکه برای سلامت ماندن و دوام عمر دستگاه سعی کنید که ظروف را با دستمال کرینکس پاک کرده و آشغال‌های ظروف را تمیز کنید و سپس در داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

3- ماهی یک‌بار از جرم‌گیرهای مخصوص ماشین ظرف شویی آاگ استفاده کنید و داخل ماشین را تمیز کنید و جرم‌های فیلترها و مخازن دستگاه را پاک‌ کنید.

4-سالی یک‌بار از یک کارشناس و یا تکنیسین دستگاه‌های برقی بخواهید که تمام قطعات ماشین ظرف‌شویی آاگ شما را چک کند و قسمت‌های پمپ دستگاه را بررسی کرده و همچنین دستگاه را مخزن شوری کرده و سرویس کامل را انجام دهد.

5-باید شوینده‌ها را از یک فروشگاه معتبر و یا شرکت تهیه کنید تا تقلبی نباشد و به ماشین ظرف‌شویی شما ضرر برساند.

هرموقع که ماشین ظرفشویی آاگ ظرف ها را تمیز نمیشوید، فقط با شماره تلفن  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 با نمایندگی مجاز ظرفشویی AEG تماس بگیرید.

نمایندگی آاگ در هر موقع شبانه روز آماده کمک برای رفع علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی آاگ می باشد با ما تماس بگیرید.
شرکت آریان نماینده رسمی (
AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ , علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی ااگ ,عوامل تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی AEG


دلایل تمیز نبودن ظروف در ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب