021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ

بوی بد ماشین ظرفشویی چگونه از بین می رود؟

یکی از مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود می آید بوی بد در داخل ظرفشویی است که خیلی ناراحت کننده می باشد. برای رفع بوی بد ظرفشویی اقدامات زیر را انجام دهید و در صورت از بین نرفتن بوی بد با نمانیدگی آاگ تماس بگیرید تا با ارسال تکنسین های با تجربه و مهار این مشکل را برطرف کنند .

ما در این قسمت راهکار و ترفند برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی به شما توضیح می دهیم:

1- نظافت فیلتر تخلیه آب

در مراحل اول برای رفع این بو تمیز کردن فیلتر تخلیه آب می‌باشد. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی دارای فیلتر تخلیه آب هستند تا ذرات غذا مسیر تخلیه آب را نبندند. مهمترین عامل بوی بد می‌تواند کثیف بودن فیلتر تخلیه آب باشد.

*فیلتر تخلیه آب قرار گرفته در کف ماشین ظرفشویی آاگ را خارج کنید.

*فیلتر تخلیه را با آب ولرم و صابون بشویید. از یک قلم‌مو برای تمیز کردن تمامی گوشه و کنار فیلتر استفاده کنید.

*اطمینا پیدا کنید که مسیر تخلیه آزاد است و در صورت لزوم مسیر را از ته مانده غذاها تمیز کنید. از یک اسفنج نیز کمک بگیرید تا محفظه فیلتر را نیز نظافت کنید و سپس فیلتر را در سر جای خود قرار دهید.

2-نظافت بازوی شستشو

در صورتی که بازوی شستشو با ذرات غذا بسته شده باشد، کیفیت و قدرت  تمیز کردن دستگاه کم می شود. در واقع بوی بدی نیز از دستگاه استشمام می شود.

*بازوهای شستشوی تحتانی و فوقانی را جدا کنید.

*با قلم‌مو و فشار آب ولرم تمامی ذرات غذای باقی‌مانده را نظافت کنید.

*آب را دوباره با فشار به سمت سوراخ‌ها بگیرید تا از تمیز و آزاد بودن آن‌ها اطمینان یابید.

*هر دو بازو را با مراحل گفته شده بشویید و سپس در جای خود نصب نمایید.

3-نظافت فضای داخلی ظرفشویی

وقتی که ازدستگاه استفده می کنید به مرور زمان چربی و پسماندها بر روی دیواره‌های ماشین ظرفشویی جمع می‌شوند. با یک شستشوی ساده می‌توان اقدام به زدودن و رفع بوی بد ماشین ظرفشویی ااگ کرد و از شر این بوی بد خلاص شد.

*قفسه‌های بالایی و پایینی را خارج کنید و با آب داغ بشویید.

*دیواره‌های داخلی را با یک اسفنج خیس شده با آب ولرم و صابون کامل و به دقت بشویید.

*درز بندی درب را نیز به دقت تمیز کنید تا پسماند غذا و کپک در آنجا نباشد.

4-رفع بوی بد ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین

البته باید بگوییم این دو ماده یعنی جوش شیرین و سرکه یک ترکیب فوق‌العاده و قوی برای از بردن بوهای نامناسب هستند و این مواد طبیعی و بی ضرر و بدون هیچ ماده شیمیایی هستند. می‌توانید از هر دو برای نظافت و رفع بوی بد دستگاه استفاده کنید.

*دستگاه را از ظروف خالی کنید.

*یک فنجان سرکه را در کاسه‌ای ریخته و در قفسه بالایی بگذارید.

*ماشین ظرفشویی را با تنظیمات داغ‌ترین دمای آب روشن کنید. اسید موجود در سرکه تمامی چربی‌ها و پسماندهای موجود در فضای داخل دستگاه را خواهند زدود و بوی مطبوعی ایجاد خواهد شد.

*بعد از اتمام چرخه شسشتو کاسه را بردارید.

*یک فنجان جوش شیرین را در سطح کف دستگاه پخش کنید.

*چرخه با مدت زمان کم و داغ‌ترین حالت دمای آب ظرفشویی را فعال کنید تا جوش شیرین به خوبی در آب محلول شود. آنگاه بوی بد ریشه کن شده و بوی مطبوعی باقی خواهد ماند.

5-بازرسی شیلنگ تخلیه

در پایان اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید و بوی بد هم‌چنان به قوت خود باقی بود یا بوی بد سریعاً دوباره بازگشت، ممکن است که مشکل از شیلنگ تخلیه است. اگر ببینید که بعد از هر بار شستشو کمی آب در کف دستگاه باقی می‌ماند. این مشکل قابل حل است.

*دستگاه را از دیوار دور کنید تا بتوانید شیلنگ تخلیه را بررسی کنید.

*مطمئن شوید که شیلنگ خم نشده یا تا نخورده باشد که مانع جریان خروجی آب شود و آب در کف دستگاه بماند.

*اگر می‌بینید که آب خروجی از سینک به سمت ماشین ظرفشویی سرازیر می‌شود، شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ را کمی بالاتر برده و در مکان جدید تثبیتش کنید تا این مشکل حل شود.

6-واشر درب را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید. 

در بعضی از اوقات به مرور زمان مقداری از چربی ظروف لابلای واشر درب ماشین ظرفشویی  جمع می‌شود.

شما حتما هر چند وقت یکبار مطمئن شوید که لاستیک تمیز است و یا آن را تمیز کنید در بیشتر مدل‌ها واشر به راحتی جدا می‌شود و شما می‌توانید آن را کاملا تمیز کنید.

شاید در جدارهای درب دستگاه رطوبت جمع شود بنابراین باید شسته شود.سینی‌های ظرف‌شویی دستگاه خود را پاک‌ کنید. شاید بوی نامطبوع از آن‌ها باشد.

7- با یک دستمال داخل ظرفشویی را تمیز کنید

باید بدانید که به مرور زمان چربی و چرک بر بدنه داخلی دستگاه نشسته و موجب ایجاد بوی نامطبوعی در داخل ماشین ظرفشویی می شود. لذا با دستمال کشیدن و تمیز کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی می توانید باعث رفع بوی بد ظرفشویی  شوید.

-سینی های مخصوص چینش ظورف را از طبقه بالا و پایین خارج کرده و در داخل سینک ظرفشویی زیر آب گرم بشویید.

-بدنه داخلی دستگاه را بوسیله اسفنج و یا دستمال نظافتی که با آب گرم نم داده شده تمیز نمایید.

-اطراف درب و مخصوصا لاستیک دور درب را حتما تمیز نمایید. این نقطه مکان مناسبی جهت جمع شدن ذرات غذا و کپک زدن آنها و بوجود آمدن انواع قارچ و میکروب می باشد.

8-داخل ظرفشویی بازوهای قرار دارد که باید تمیز شوند

در صورتی که مجرای بازوهای آبپاش با ذرات و تکه های غذا گرفته شود، قابلیت دستگاه در تمیز کردن ظروف به شدت کاهش می یابد. این باقیمانده های غذا همچنین منجر به بوی بد داخل ماشین ظرفشویی آاگ می شوند.

9-بازوهای آبپاش بالا و پایین را جدا کنید.

-بازوی آبپاش را درون سینک تمیز نمایید. با استفاده از دستمال پنبه ای یا نخی ذرات غذا را از منافذ خارج کنید.

-برای اطمینان از مسدود نبودن بازوهای آبپاش، یک بار با عبور جریان آب از داخل آن، آزاد بودن بازو را آزمایش کنید.

-اینکار را برای هردو بازوی آبپاش انجام داده و سپس آنها را در جای خود نصب نمایید.این کار باعث رفع بوی بد ظرفشویی می شود .

در هر صورت در هنگام استفاده از دستگاه باید این را در نظر داشته باشید که هر 3 ماه یک بار باید از جرم‌گیرهای ماشین ظرفشویی استفاده کنید و بعد از ریختن جرم گیر بگذارید کامل یک شستشو بدون ظروف انجام شود این کار برای نگهداری ماشین ظرفشویی  ضروری می‌باشد.

شما می توانید از خدمات نمایندگی آاگ در صورت بروز هر گونه مشکل در ماشین ظرفشویی آاگ بهره مند شوید ما بهترین تعمیرکاران و تکنسین های مهار و با تجربه را برای رفع مشکلات در اختیار داریم .با ما تماس بگیرید .
شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد .
برای همین با شماره های ما تماس بگیرید
.

برچسب ها :
ر فع بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ , بهترین راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی ااگ , نحوه برطرف کردن بوی ناخوشاینده ماشین ظرفشویی AEG , ترفندهای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ , علت بوی بد ماشین ظرفشویی آ ی گ , بو گیری و رفع بوی بد ماشی ظرفشویی aeg


رفع بوی بد ماشین ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب