021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ

دلایل قفل و یا بسته نشدن درب ظرفشویی چیست؟

قسمت های مختلفی در ماشین ظرفشویی آاگ یا دیگر مدل های ظرفشویی  است که دچارعیب و نقص می‌شوند که این باعث می‌شود مشکل در باز و بسته شدن درب به‌ وجود بیاید. مواقعی  که درب کج شده یا به جای گیر کرده باشد.

در واقع ایراد بسته نشدن درب یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای ماشین ظرفشویی اتفاق بیوفتد.چرا که ممکن است هر قسمتی از درب ماشین ظرفشویی خمیده یا شکسته شده یا در آن مشکلی پیدا کرده باشد و این امر باعث می شود که درب ماشین ظرفشویی شما به درستی بسته یا چفت نمیشود.

قبل از هر کاری با دقت به قسمت های مختلف درب دستگاه نگاه کنید و تمام بخش ها را بررسی کرده تا بتوانید ایراد را پیدا کنید ، و از این طریق عیب مورد نظر را برطرف کنید.در صورتی  باز نشدن درب ممکن است که دستگاه اصلا روشن نشود.چرا که اگر درب ماشین ظرفشویی باز باشد، آب وارد دستگاه نمی شود و در نتیجه هیچ وقت به مرحله ی شستشو نمی رود.
در صورتی که هر قسمتی از درب خمیده یا شکسته شده، یا مشکلی پیدا کرده باشد،یکی از مشکلات بسته نشدن درب خواهد بود. بخش های زیر قسمت هایی از ظرفشویی هستند که در کمک به درست بسته شدن درب بیشتر ماشین های ظرفشویی نقش دارند.البته باید در صورت برطرف نشدن مشکل حتما با مراکز تعمیر دستگاه تماس بگیرید.

عوامل زیر در مسبب بسته نشدن درب ظرفشویی موثر هستند:

1-قفل درب

در صورتی که برای  باز کردن درب ماشین ظرفشویی  آاگ با مشکل رو‌به‌رو شده‌اید در واقع مشکل از قفل آن است. با انجام دادن چند روش ساده می‌توانید  مشکل به وجود آمده را پیدا کنید:

-اطمینان پیدا کنید که درب به شکل صحیح بر روی چفت قرار می‌گیرد.

حتما چفت باید درون میکرو‌سوئیچ قرار گیرد.اگر قرار نگرفت به احتمال زیاد باید مشکل از خود قفل باشد. در این صورت  برای تعویض به قفلی جدید نیاز پیدا خواهید کرد.

وقتی که چفت درب ماشین ظرفشویی آاگ ،فرسوده شده باشد دستگاه به کار نمی‌افتد. چفت درب ماشین ظرفشویی دو کارایی دارد. چفت قفل، درب را محکم می کشد و  آن را بسته نگه می دارد و هیچ آبی از آن نشت نمی کند. چفت قفل همچنین کلید را به سمت قفل ایمن می کشد تا از بسته شدن درب خود اطمینان یابد. اگر چفت قفل ماشین هماهنگ نباشد، چفت را جابه جا کنید و سعی کنید درب را ببندید. چفت درب ماشین ممکن است مشکلات الکتریکی یا مکانیکی داشته باشد، چفت را عیب یابی کنید تا اطمینان پیدا کنید. چفت در برای  روشن شدن دستگاه، با میکرو‌سوئیچ در ارتباط است.

2-لولا

در واقع داشتن لولاهایی سالم برای کارکردن ماشین ظرفشویی آاگ مهم است، به‌دلیل خراب بودن لولا درب ماشین ظرفشویی آاگ درست باز و بسته نمی شود .لولا های درب ماشین ظرفشویی آاگ بر روی چهارچوب پایینی ماشین می چرخد. این لولا ها درب ماشین ظرفشویی را باز نگه می دارند و اجازه می دهند تا درب آن باز و بسته شود. اگر لولا های ماشین ظرفشویی آاگ خمیده یا شل شده باشند درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. اگر خمیدگی یا ایرادی در لولا ها مشاهده کرده اید، بدانید که یکی از علل قفل نشدن درب ظرفشویی AEG لولا های درب ماشین است که بایدآن را تعویض کنید.

-درب را تا جای امکان باز کنید، بدین شکل خواهید توانست لولا‌ها را برای شناسایی هرگونه آسیب دیدگی کاملاً بررسی کنید.

3-لاستیک دور درب

وقتی که درزگیر درب ماشین ظرفشویی آاگ ، لاستیکی است که دور درب ماشین ظرفشویی کشیده شده است. این درزگیر بر روی درب ماشین ظرفشویی آاگ می باشد تا هنگام کار کردن ماشین، آبی از آن نشت نکند. اگر این لاستیک پاره، فرسوده، جابه جا یا صدمه دیده باشد، باید تعویض شود چرا که درزگیر می تواند دلیل بسته نشدن درب شود.

4-فنر درب دستگاه

در ظرفشویی فنرها برای کمک به بسته شدن درب به کار رفته اند. اگر فنر درب ماشین معیوب باشد، ممکن است یکی از علت های قفل نشدن درب باشد. بررسی کنید که فنرهای درب ماشین سالم هستند، مشکلی ندارند و به درستی عمل می کنند. فنر درب ماشین ممکن است شل شده باشد. در این صورت، آن را در جای خود برگردانید. اگر فنر ماشین ظرفشویی شکسته شده است، آن را با فنری نو تعویض کنید.

5-بست درب ظرفشویی

بست درب دستگاه بر روی چهارچوب دستگاه قرار دارد. این قسمتی است که وقتی درب ماشین ظرفشویی بسته می شود چفت قفل درب دستگاه در آن چفت می شود. بررسی کنید تا مطمئن شوید که بست درب هماهنگی لازم را داشته باشد. اگر هماهنگ نیست، چفت درب ماشین ظرفشویی نمی تواند در آن چفت شود و دلیل قفل نشدن درب می شود. اگر بست درب صدمه دیده یا شکسته شده باشد، آن را تعویض کنید.

6-گیر کردن درب به قفسه  :

برای چک کردن هر قسمتی بر روی درب ، اول اطمینان پیدا کنید که ظروف درون قفسه ها از قفسه به سمت جلو بیرون نزده باشد. در صورتی که ظروف به یک دیگر چسبیده و انبوه باشند، این امر بسته نشدن درب خواهد بود. ظروف درون ماشین ظرفشویی آاگ را دوباره مرتب کنید تا مانع بسته شدن درب آن نشوند.

7-خراب شدن چفت درب ماشین ظرفشویی

خراب شدن چفت درب ماشین ظرفشویی که روی چهارچوب دستگاه می باشد، می تواند یک علت های قفل نشدن درب ظرفشویی باشد. نبودن هماهنگی ما بین بست ها و قرار نگرفتن صحیح آن ها سبب می گردد که در زمان قفل کردن درب ظرفشویی با مشکل مواجه بشویم. در صورتی که چفت درب ظرفشویی به صحیح روی هم هماهنگ نشد، از تعمیرکار با تجربه بخواهید تا برای تنظیم و تعمیر بست ماشین ظرفشویی اقدام کند.

**نکته مهم :  در بازار مدل های مختلفی از ماشین های ظرفشویی با طراحی های متفاوتی از درب های آن  وجود دارد. برخی از درب های ماشین های ظرفشویی از فنر، قرقره، سیم کششی، چفت ها، قفل ها، کابل ها، حلقه زنجیر و دیگر قطعات کمک کننده به بسته یا چفت شدن درب ماشین ظرفشویی استفاده می کنند و درصورت خرابی هر یک از این قطعات درب ماشین ظرفشویی بسته نمی شود و باید تعویض شوند.

برای مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس با ما 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد ما در اولین فرصت برای رفع علت بسته نشدن درب ظرفشویی اقدام می کنیم.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ , مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی ااگ , علل قفل نشدن درب ظرفشویی aeg , چفت نشدن درب ظرفشویی آاگ , خرابی درب ظرفشویی آ ی گ


علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب