نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ

قسمت های مختلفی در ماشین ظرفشویی آاگ یا دیگر مدل های ظرفشویی  است که دچارعیب و نقص می‌شوند که این باعث می‌شود مشکل در باز و بسته شدن درب به‌ وجود بیاید. مواقعی  که درب کج شده یا به جای گیر کرده باشد.


در واقع علت بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ  یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای ماشین ظرفشویی اتفاق بیوفتد. بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ  باعث می شود که دستگاه اصلا روشن نشود. زیرا اگر درب ماشین ظرفشویی باز باشد، آب وارد دستگاه نمی شود و در نتیجه هیچ وقت به مرحله ی شستشو نمی رود.


در صورتی که هر قسمتی از درب ماشین ظرفشویی آاگ خمیده یا شکسته شده، یا مشکلی پیدا کرده باشد،یکی از مشکلات بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ خواهد بود. بخش های زیر قسمت هایی از ظرفشویی هستند که در کمک به درست بسته شدن درب بیشتر ماشین های ظرفشویی نقش دارند.

عوامل زیر در علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ موثر هستند:

1-قفل درب

در صورتی که برای  باز کردن درب ماشین ظرفشویی  آاگ با مشکل رو‌به‌رو شده‌اید در واقع مشکل از قفل آن است. با انجام دادن چند روش ساده می‌توانید  مشکل به وجود آمده را پیدا کنید:

-اطمینان پیدا کنید که درب به شکل صحیح بر روی چفت قرار می‌گیرد.

حتما چفت باید درون میکرو‌سوئیچ قرار گیرد.اگر قرار نگرفت به احتمال زیاد باید مشکل از خود قفل باشد. در این صورت  برای تعویض به قفلی جدید نیاز پیدا خواهید کرد.

وقتی که چفت درب ماشین ظرفشویی آاگ ،فرسوده شده باشد دستگاه به کار نمی‌افتد. چفت درب ماشین ظرفشویی دو کارایی دارد. چفت قفل، درب را محکم می کشد و  آن را بسته نگه می دارد و هیچ آبی از آن نشت نمی کند. چفت قفل همچنین کلید را به سمت قفل ایمن می کشد تا ماشین ظرفشویی آاگ از بسته شدن درب خود اطمینان یابد. اگر چفت قفل ماشین هماهنگ نباشد، چفت را جابه جا کنید و سعی کنید درب را ببندید. چفت درب ماشین ممکن است مشکلات الکتریکی یا مکانیکی داشته باشد، چفت را عیب یابی کنید تا اطمینان پیدا کنید. چفت در برای  روشن شدن دستگاه، با میکرو‌سوئیچ در ارتباط است.

 

2-لولا

در واقع داشتن لولاهایی سالم برای کارکردن ماشین ظرفشویی آاگ مهم است، به‌دلیل خراب بودن لولا درب ماشین ظرفشویی آاگ درست باز و بسته نمی شود .لولا های درب ماشین ظرفشویی آاگ بر روی چهارچوب پایینی ماشین می چرخد. این لولا ها درب ماشین ظرفشویی را باز نگه می دارند و اجازه می دهند تا درب آن باز و بسته شود. اگر لولا های ماشین ظرفشویی آاگ خمیده یا شل شده باشند درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. اگر خمیدگی یا ایرادی در لولا ها مشاهده کرده اید، بدانید که یکی از علل قفل نشدن درب ظرفشویی AEG لولا های درب ماشین است که بایدآن را تعویض کنید.

-درب را تا جای امکان باز کنید، بدین شکل خواهید توانست لولا‌ها را برای شناسایی هرگونه آسیب دیدگی کاملاً بررسی کنید.

3-لاستیک دور درب

وقتی که درزگیر درب ماشین ظرفشویی آاگ ، لاستیکی است که دور درب ماشین ظرفشویی کشیده شده است. این درزگیر بر روی درب ماشین ظرفشویی آاگ می باشد تا هنگام کار کردن ماشین، آبی از آن نشت نکند. اگر این لاستیک پاره، فرسوده، جابه جا یا صدمه دیده باشد، باید تعویض شود چرا که درزگیر می تواند دلیل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ شود.

 

4-فنر درب ماشین ظرفشویی آاگ

درماشین ظرفشویی آاگ فنرها برای کمک به بسته شدن درب به کار رفته اند. اگر فنر درب ماشین معیوب باشد، ممکن است یکی از علت های قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ باشد. بررسی کنید که فنرهای درب ماشین سالم هستند، مشکلی ندارند و به درستی عمل می کنند. فنر درب ماشین ممکن است شل شده باشد. در این صورت، آن را در جای خود برگردانید. اگر فنر ماشین ظرفشویی شکسته شده است، آن را با فنری نو تعویض کنید.

 

5-بست درب ظرفشویی آاگ

بست درب ماشین ظرفشویی بر روی چهارچوب دستگاه قرار دارد. این قسمتی است که وقتی درب ماشین ظرفشویی بسته می شود چفت قفل درب دستگاه در آن چفت می شود. بررسی کنید تا مطمئن شوید که بست درب هماهنگی لازم را داشته باشد. اگر هماهنگ نیست، چفت درب ماشین ظرفشویی نمی تواند در آن چفت شود و علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ می شود. اگر بست درب صدمه دیده یا شکسته شده باشد، آن را تعویض کنید.

6-گیر کردن درب به قفسه ظرفشویی آاگ
 برای چک کردن هر قسمتی بر روی درب ماشین ظرفشویی آاگ، اول اطمینان پیدا کنید که ظروف درون قفسه ها از قفسه به سمت جلو بیرون نزده باشد. در صورتی که ظروف به یک دیگر چسبیده و انبوه باشند، این امر علت بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی آاگ خواهد بود. ظروف درون ماشین ظرفشویی آاگ را دوباره مرتب کنید تا مانع بسته شدن درب آن نشوند.


**نکته مهم :  در بازار مدل های مختلفی از ماشین های ظرفشویی با طراحی های متفاوتی از درب های آن  وجود دارد. برخی از درب های ماشین های ظرفشویی از فنر، قرقره، سیم کششی، چفت ها، قفل ها، کابل ها، حلقه زنجیر و دیگر قطعات کمک کننده به بسته یا چفت شدن درب ماشین ظرفشویی استفاده می کنند و درصورت خرابی هر یک از این قطعات درب ماشین ظرفشویی بسته نمی شود و باید تعویض شوند.

برای مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس با ما 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد ما در اولین فرصت برای رفع علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ اقدام می کنیم.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


 

 

 

 

 

 

برچسب ها :
علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ , مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی آ ی گ , علل قفل نشدن درب ظرفشویی aeg , چفت نشدن درب ظرفشویی آاگ , خرابی درب ظرفشویی آ ی گ


علت بسته نشدن درب ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب