021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت خراب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی ،لاستیک دور درب لباسشویی است، اصلی ترین کاربرد این قطعه پوشاندن فضای خالی بین بدنه ماشین لباسشویی و دیگ شستشو ماشین لباسشویی است. از اجزای مهم به نظر ساده ماشین لباسشویی لاستیک دور درب است که بیشترین باکتری ها و جرم ها در این قسمت جای می گیرند و در صورت پاک نکردن باعث ایجاد مشکلاتی می شوند .

علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی چیست؟

1-یکی ازمهمترین دلایل بسته نشدن درب لباسشویی در بیشتر مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی پاره شدن قسمتی یا خرابی لاستیک دور درب  می باشد. پاره گی لاستیک یا خراب شدن این لاستیک به خاطر طول عمر بالای دستگاه و در برخی مواقع کج شدن و همانطور بسته شدن درب می باشد. این امر یکی از علت های خرابی لاستیک می باشد.

2- کیفیت بد لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ

محل قرار گرفتن لاستیک دور درب لباسشویی:

در واقع لاستیک دور درب لباسشویی از نشتی آب ماشین لباسشویی در حال کار کرد جلوگیری می کند ، همچنین از شکسته شدن شیشه درب هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و تکان های آن جلوگیری می کند ، در واقع مرزی بین دیگ و شیشه نیز هست.

وظایف لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ااگ :

1- ایجاد فاصله میان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی است تا در زمان کار ماشین لباسشویی به دلیل سرعت‌ بالای دیگ و چرخش آن باعث ایجاد صدای نامتناسب نشود.

2- جلوگیری از نشتی آب به خارج از دستگاه.

3- جلوگیری از شکسته شدن شیشه به خاطر تکان های دستگاه.

4-آب‌بندی کردن محیط داخل و خارج ماشین لباسشویی.

5-کمک به عملکرد نرم و بی‌صدای ماشین لباسشویی.

این قطعه در لباسویی چند نوع است .

به طور کلی سه نوع ازلاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ وجود دارد :

1- لاستیک دور درب ساده

این نوع لاستیک ساده و معمولی است و شیاری بر روی آن وجود ندارد ، از مزیت این لاستیک این که تعویض و تعمیر این لاستیک از لاستیک های دیگر آسان تر است .

2- لاستیک دور درب تک سوراخ

در این لاستیک یک شیار برای گردش آب تعبیه شده است ، که برای شستشوی لباس ، یک سیستم شستشوی گردشی برای این نوع لاستیک دور درب تعبیه شده است که به این صورت که لاستیک با یک شلنگ به محفظه جاپودری متصل است و در حین کار کردن ماشین لباسشویی از این سوراخ آب بر روی لباس ها می ریزد .

3- لاستیک دور درب چراغ دار

در نوع سوم ،روی لاستیک دو شیار قرار دارد . که این لاستیک  دور درب از جدید ترین و گرانقیمت ترین لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی می باشد ، یکی از سوراخ ها برای سیستم گردش آب است و دومین سوراخ برای لامپ ماشین لباسشویی تعبیه شده است . اندازه این لاستیک نیز از سایر لاستیک های دور درب بزرگتر است.

از مشکلات لاستیک دور درب  می توان به :

1- سیاه شدن لاستیک

برای رفع این این مشکل هر بار پس از اتمام کار ماشین لباسشویی باید برای دو ساعت درب ماشین لباسشویی را باز بگذاریم و لاستیک دور درب را با دستمال خشک کنیم ، لاستیک دور درب به دلیل وجود رطوبت سیاه میشود و اسیب می بیند .

2- لاستیک لباسشویی به آبکش می گیرد و صدا می دهد

دلیل از بین رفتن این قطعه استفاده نکردن از جرم گیر برای تمیز کردن لاستیک اتفاق می‌افتد.

3- پاره شدن لاستیک دور  در صورتی که با این مشکل مواجه شویم

چاره ای جز تعویض لاستیک نداریم زیرا پاره شدن لاستیک هر چند سطحی و کم باشد باعث نشتی آب در حال شستشوی البسه می شود.

4- کپک زدن لاستیک

برای بر طرف کردن این ایراد لاستیک دور درب از مواد شیمیایی و پاک کننده استفاده کنید درصورتی که به  مواد نیز آلرژی دارید بهترین جایگزین استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه و لیموترش است ، این روش بی ضرر و مقرون به صرفه است . برای این کار محلول لیمو ترش و سرکه و اب تهیه کنید و آنرا به وسیله اسفنج نرم یا اسپری کردن به دور درب پاک کنید و مدتی برای از بین رفتن باکتری ها صبر کنید سپس با پارچه ای نرم لاستیک دور درب لباسشویی را پاک کنید و آن را خشک کنید

روش عوض کردن لاستیک دور درب لباسشویی aeg عبارتند از:

تعویض لاستیک درب  لباسشویی  از جمله اقداماتی است که اگر توسط خود استفاده کننده از لباسشویی با دقت و ظرافت همچنین به وسیله ی ابزارآلات مناسب صورت بگیرد کار چندان دشواری نیست.

1-برق لباسشویی را قطع کنید.

2-درب بالایی ماشین لباسشویی را که به ‌وسیله دوپیچ در عقب ماشین لباسشویی محکم شده باز کنید.

3- پیچ‌ های پشت پنل جلویی را به وسیله پیچ ‌گوشتی بازکنید.

4- جاپودری را بیرون بکشید.

5- تمامی کابل های ارتباطی به برد را به نحوی که به برد آسیب وارد نشود جدا کرده و کنار بگذارید.

6-درب پایینی که در بدنه جلویی برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه ‌شده را کاملاً باز کرده و تمامی پیچ‌ هایی را که به چشم می‌ خورد باز کنید.

7-بعد از باز کردن تمامی پیچ های بدنه جلویی در مراحل آموزش تعویض لاستیک دور درب لباسشویی، باید لاستیک را جدا کنید.

8- پیچ میکرو سوییچ درب را باز کنید و کابل متصل به آن را جدا کرده تا قاب جلویی کاملاً خارج شود.

9- سیم و فنر را باز کرده و لاستیک دور درب را جدا نمایید.

10-لاستیک جدید را جایگزین کرده و مراحل بالا را به صورت برعکس انجام دهید.

باید به اطلاع شما هموطنان عزیز برسانیم که نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ علاوه بر تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی آاگ خدمات تخصصی در زمینه ی تعمیر و تعویض سایر قطعات(مکانیکی- الکترونیکی) ارائه می دهد.

برای برطرف کردن خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ ,تعویض خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ااگ , قیمت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی aeg , هزینه تعمیر خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ


علت خراب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب