نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی آاگ

 هنگام شستشوی ظروف، مشکلاتی مانند خوب خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ به وجود می‌آید؛ که سبب باقی ماندن لکه‌های آب بر روی ظروف می‌شود.

اگر نتوانید علت خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ را پیدا کنید، ظرف‌ها همیشه بعد از شستشو خیس باقی می‌مانند.و بعد از انجام شستشوی ظروف، مجبورید مجدداً آن‌ها را با دستمال تمیز خشک کنید.


دربیشترمواقع هنگام شستشوی ظروف، مشکلاتی مانند خوب خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ به وجود می‌آید. که سبب باقی ماندن لکه‌های آب بر روی ظروف می‌شود.

در صورتی که نتوانید علت خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ را پیدا کنید، ظرف‌ها همیشه بعد از شستشو خیس باقی می‌مانند و مجبور هستید بعد از انجام شستشوی ظروف، مجدداً آن‌ها را با دستمال تمیز خشک کنید.

البته در برخی موارد و دلیل علت خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ مربوط به مشکل در المنت و خالی بودن مخزن جلادهنده است .علت خشک نکردن ظرفشویی آاگ شامل: خرابی دریچه هوا ، خرابی موتور فن دریچه هوا ، خرابی المنت ، خرابی ترموستات ، کم بودن مایع جلادهنده ، نامنظم بودن چیدمان ظروف ، تنظیمات نادرست برنامه شستشو می باشد.

این امر بسیار زمان گیر است و سبب به هدر رفتن تایم زیادی می‌شود.

دلیل خشک نکردن  ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ

وقتی که به  مشکل خیس ماندن ظروف پس از شستشو، باید علت خشک نکردن ظرفشویی آاگ را پیدا کنید.

علت خشک نکردن ظرفشویی آاگ  در صورتی که ظروف بعد از شستشو خشک نشوند ممکن است یکی از علت های باشد.

-مایع جلا دهنده به اندازه درون ماشین ظرفشویی آاگ ریخته نشده است، یا این که مایع جلا دهنده به کل درون دستگاه وجود ندارد.

-ظروف به طور نامرتب در سبد ظرفشویی آاگ چیده شده‌اند و مطابق راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ قرار نگرفته‌اند، تا عمل شستشو و خشک کردن به طور دقیق انجام بپذیرد.

-  برنامه شستشو دستگاه به درستی تنظیم نشده است، به عنوان مثال در تنظیمات QuicK و PreWash ظروف به طور کامل خشک نمی‌شود.

-ظروف زودتر از به اتمام رسیدن فرآیند شستشو از درون دستگاه خارج شده‌اند.

-کارکرد قطعات داخلی دستگاه مانند المنت دستگاه با مشکل مواجه شده است و عمل خشک کردن ظروف به درستی صورت نمی‌پذیرد.

در صورتی که خوب خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ به دلیل خوب چیده نشدن ظروف، خوب تنظیم نشدن برنامه شستشو یا اتمام مایع جلا دهنده اتفاق افتاده باشد،

به راحتی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید و مجدداً از ماشین ظرفشویی آاگ  استفاده کنید.

 اگر خرابی قطعات دستگاه موجب خشک نشدن ظروف در ظرفشویی آاگ بعد از شستشو باشد، به هیچ عنوان دستگاه را باز نکنید وخود دست به تعمیرات  نزنید.

زیرا ممکن است به سایر قسمت‌های ماشین ظرفشویی آسیب جدی وارد کنید و عملکرد دستگاه با مشکل مواجه شود.

دلایل خشک نکردن ظرفشویی آاگ  بسیار زیاد است و لطفا در صورت نداشتن تخصص به دستگاه دست نزنید.

1-المنت گرمایی ماشین ظرفشویی

وقتی که المنت خراب باشد باعث میشود که ظرف ها خوب خشک نشوند . برای اینکه المنت را تست کنید ،در قدم اول  در ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید ، در قدم دوم اتصال آن را از طریق یک مولتی متر کنترل کنید .در قدم سوم ترمینال های المنت گرمایی درزیر مخزن (لگن شستو شو)قرار دارد و با برداشتن پنل پایینی قابل دسترس است. شما میتوانید وضعیت سیم ها و ترمینالهای که مدار الکتریکی با آن بسته میشود را کنترل کنید و اگر لازم بود تعویضشان نمایید.

2-ترموستاتی که محدودیت دما ظرفشویی آاگ را کنترل می کند

دومین مورد ترموستات یا همان دماسنج مثل یک دستگاه ایمنی عمل میکند و باعث می شود ماشین ظرفشویی بیش از حد داغ نشود . در صورت خرابی دماسنج و قبل از اینکه بخواهد ظرفهایتان خشک بشود ، قسمت گرما دهی را خاموش می کند .این ترموستات در پایین مخزن ماشین ظرفشویی پشت پنل پایینی قرار دارد . می توانید برقرای اتصالات آنرا با مولتی متر کنترل کنید.

3-درب مخزن شوینده و آبکشی ظرفشویی آاگ

در اینجا مخزن آبکشی و یا کلاهک شوینده می تواند دلیلی باشد که چرا ماشین ظرفشویی آاگ کامل ظرف ها را خشک نمی کند. بدون چرخه آبکشی ، ظرفها راحت وخوب خشک نمی شود . اول ببینید که محفظه آبکشی خالی نباشد . باید ببینید که دریچه ی آن به خوبی تنظیم باشد وجفت شده باشد.

برای حل این مشکل در ماشین ظرفشویی باید قطعاتی مانند المنت یا هیتر ظرفشویی، روغن چرب مخصوص ظرفشویی ورودی و خروجی هوای گرم ظرفشویی ،ترموستات،فن های تهویه هوا را چک کرده تا عیب دستگاه را پیدا کنیم.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعمیرماشین ظرفشویی آاگ ، با شماره 
33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید و درخواستتان را ثبت کنید، تا در اسرع وقت بتوانید خدمات نمایندگی آاگ  را دریافت نمایید.


 شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات خشک نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ با تعمیرگاه نمایندگی ما تماس حاصل فرمایید.

اگر المنت یا هریک از قطعات ماشین ظرفشویی آاگ  خراب شده باشد شما  می‌توانید این قطعات را با ضمانت قطعه اصلی  از نمایندگی های آاگ دریافت و  تعویض نمایید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ ,علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی آ ی گ , دلایل اصلی خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی AEG , بررسی علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی آاگ


علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب