021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ در حین کار

دلایل خاموش و توقف ماشین لباسشویی در موقع کار کردن :

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دستگاه وسط کار متوقف و یا خاموش شده و با وجود روشن بودن، به کارش ادامه نداده که باعث نگرانی شما می شود. چراغ های لباسشویی روشن بوده ولی عملا کار انجام نمی دهد. بی حرکت و ثابت مانده است.

هنگامی که ماشین لباسشویی متوقف می شود، در این زمان دستگاه خاموش نشده و همچنان روشن باقی می ماند. مشکلاتی که ممکن است بروز نماید می توانند متفاوت باشند.در اولین اقدام ماشین را از برق بکشید .

هنگامی که دستگاه را روشن می کنید هنوز کمی از مرحله شستشو انجام نشده که ناگهان لباسشویی از کار افتاده و با خاموش می شود. بدانید که امکان دارد لباسشویی شما با مشکلات الکتریکی یا مکانیکی روبرو شده است .

دلایل توقف و یا خاموش شدن ناگهانی در حین کار:

از مهمترین دلایل توقف و یا خاموش شدن ناگهانی در حین کار : خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اختلال یا سوختگی شده ، دوشاخه برق ماشین لباسشویی خراب شده ، تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار آسیب‌ دیدگی یا نقص شده است. در حقیقت این 3 عامل مهم از اصلی‌ترین و مهمترین دلایل این مشکل می باشند.

در هرصورت قبل از هر کاری با نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید تا همکاران با تجربه و ماهر ما برای برطرف کردن این مشکلات به شما کمک کنند.


علت توقف ماشین لباسشویی زیاد است پس از انتخاب و آغاز شدن برنامه ی شصست و شوی مورد نظر، ممکن است وجود داشته باشد و این مسئله خود نیز به صورت های مختلفی ممکن است رخ دهد.

در واقع به طور کلی، به وجود آمدن این مشکل و علت توقف فعالیت لباسشویی در هنگام کار، به دو حالت کلی بر می گردد.

1-در یکی از این حالت ها، چند دقیقه پس از شروع فعالیت، از کار می ایستد و دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و یا در میانه ی کار، ناگهان لباسشویی خاموش شده و از کار می افتد.

2-در حالت دیگر، چند دقیقه از پس از آغاز سیکل شستشو، ماشین لباسشویی متوقف می شود و از کار می افتد اما دستگاه روشن می ماند و خاموش نمی شود.

علت توقف و یا خاموش شدن در حین کار شستشو از کار می افتد، علت می تواند یکی از عوامل زیر باشد:
–  درب ماشین لباسشویی:

خرابی و ساییدگی گیره درب دستگاه یا همان میکروسوئیچ  باعث می شود که درب ماشین لباسشویی در حین کار باز نشود و در هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی فعال شده و کار خود را در جهت جلوگیری از باز شدن درب انجام می دهد.

رفع عیب:
برای چک کردن میکروسوئیچ با استفاده از یک مولتی متر سوییچ های درب را چک کنید، اگر ولتاژ در آنها جریان نداشته باشد، به معنای خرابی سیم کشی ها است، و باید سیم کشی های متصل به این قطعه را تعویض نمایید.

– شیر ورودی آب:

هنگامی که در مرحله خیساندن لباس ها، شیر ورودی آب باز شده و به آب اجازه ورود به دیگ لباسشویی را می دهد. در صورتی که  شیر ورودی آب از کار بیوفتد، دستگاه منتظر خواهد ماند تا آب به داخل لباسشویی آاگ وارد شود، که منجر به توقف و خاموش شدن ماشین  خواهد شد.

رفع عیب:
برای اطمینان از خراب بودن شیر ورودی آب، از یک مولتی متر برای تست جریان استفاده کنید. در صورتی که جریان در شیر ورودی آب وجود ندارد، باید آن را تعویض کنید.

– پمپ تخلیه آب:
در مراحل بعدی باید پمپ تخلیه آب را چک کنید و ببینید که مسدود و یا به دلیل فرسوده شدن خراب نشده باشد. پمپ تخلیه می تواند با اشیایی مانند سکه و … مسدود شده باشد.این امر خود یکی از دلایل توقف و یا خاموش شدن  در حین کار می باشد که حتما باید به آن توجه کرد.

رفع عیب :
 با برداشتن اشیا از آن رفع انسداد کنید. در صورت خرابی پمپ تخلیه ، پمپ جدیدی را خریده و با فعلی جایگزین کنید.

– تایمر دستگاه :

در مدل های قدیم ماشین لباسشویی و یا برد الکتریکی در مدل های جدید ماشین لباسشویی آاگ تایمر و یا برد الکتریکی است که به دستگاه دستور می دهند و برای شستشو برنامه ریزی می کنند،هنگام خرابی آن ها، ماشین لباسشویی را از شستشو، باز می دارد و باعث متوقف و خاموش شدن در حین کارمی شود. این خرابی هم به دلیل نوسانات جریان برق و خرابی سایر قطعات ماشین لباسشویی خواهد بود.

رفع عیب:
مدل های امروزی ماشین های لباسشویی آاگ ، تایمر یک قطعه جدا و بصورت یک برد الکترونیکی بوده و با ارسال دستورات مختلف عمل می نماید. این قطعه باید توسط تکنسین تعویض و یا تعمیر شود.

-موتور قفل درب و زبانه درب :

یکی دیگر از علت ها قفل درب است که از مسدود بودن درب دستگاه در حین شستشو اطمینان حاصل می کند. هنگامی که درب لباسشویی بسته می شود، دستگاه می تواند عملیات شستشو را شروع کند. در حالتی که زبانه قفل بخوبی بسته نشود، قفل درب مانع از عملیات لباسشویی می شود. اگر قفل درب خراب باشد، امکان دارد لباسشویی در میانه سیکل شستشو متوقف شود.

رفع عیب:
برای تعیین اینکه قفل درب بصورت الکتریکی کار نمی کند از نقشه راهنمای ماشین لباسشویی آاگ کمک بگیرید و یا بوسیله مولتی متر هر یک از سوئیچ های قفل درب را برای وجود جریان تست نمایید. اگر یکی از سوئیچ ها فاقد جریان باشد، باید آن را تعویض کرد.

-چرخ دنده های ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ:
کار اصلی موتور تایمر حرکت محور تایمر است. چرخ دنده های مجموعه موتور، پلاستیکی بوده و پس از مدت زمانی سائیده شده درست عمل نمی کنند.

رفع عیب: در صورت بروز این مشکل در ﻗﺴﻤﺖ ﻣﻮﺗﻮر و ﺗﺎﯾﻤﺮ باید آنها را بصورت کلی ﺳﺮوﯾﺲ کنید.در واقع در بیشتر مواقع  به اشتباه تایمر را عیب یابی می کنند. برای اینکه از معیوب بودن تایمر مطلع شوید، از نمودار سیم کشی لباسشویی خود کمک گرفته و از یک مولتی متر برای اندازه گیری جریان تایمر دستگاه استفاده کنید.

-خرابی دو شاخه برق ماشین:

 اتصالات دو شاخه برق به دلیل بار زیادی که جریان الکتریکی دارد ممکن است ذوب یا قطع شود. یا محافظ جریانی که از آن استفاده می کردید دچار خرابی شده باشد.

رفع عیب:باید اتصالات ورودی برق و دو شاخه را همیشه چک کنید. ماشین های لباسشویی وارداتی وجود دارند که بر روی آنها سه شاخه نصب است و دارای تبدیل 3 به 2 هستند که این مورد را هم باید مورد بررسی قرار دهید.

-خازن پارازیت گیر لباسشویی سوخته
به غیر از دو شاخه برق این وسیله ، باید خازن پارازیت گیر این وسیله برقی را که در انتهای سیم ورودی برق به صورت خازن نویزگیر نصب شده را هم چک کنید. این خازن هم ممکن است با جریان اضافی برق آسیب دیده باشند.

- خرابی کلید روشن و خاموش :

حتی نوسانات برق میتواند باعث خرابی و قطعی پلاتین های کلید پاور ماشین لباسشویی شود و ماشین حین کار خاموش شود .

در هرصورت ما تعدادی از عوامل توقف و یا خاموش شدن موقع کار یا هر ماشین لباسشویی دیگر را توضیح داده ایم عوامل دیگری نیز می تواند باعث بروز این مشکل در ماشین لباسشویی شود.

توجه مهم : در صورتی که درباره تعمیرات و عملکرد فنی ماشین لباسشویی آاگ سابقه و اطلاعات کافی ندارید، تحت هیچ شرایطی دستگاه خود را باز و بسته و دستکاری نکنید. در هر صورت این کار خطر بروز آسیب جدی به شما یا ماشین لباسشویی تان را به همراه دارد و ممکن است مشکل را از پیش نیز بدتر کند.

برای جلوگیری از متوقف شدن ناگهانی در حین کار باید نکات زیر را رعایت کنید:

1-قبل از روشن کردن لباسشویی باید لباس به اندازه در داخل آن باشد.

2-برنامه مناسب ماشین لباسشویی را با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه انتخاب کنید.

3-همواره باید به صورت منظم فیلتر و پمپ تخلیه را تمیز کنید.

4-از ریختن مواد شوینده زیاد خودداری کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که با تکنسین های متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی آاگ از طریق وب سایت آاگ تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با صرف هزینه منطقی، مشکلات لباسشویی خود را برطرف کنید.

برای برطرف کردن علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی آاگ با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


 

 

برچسب ها :
علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ حین کار , دلیل توقف و یا خاموش شدن لباسشویی ااگ حین کار , علت توقف و یا خاموش شدن ماشین لباسشویی AEG


علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ در حین کار


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب