021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ

دلایل نچرخیدن آب پاش ظرفشویی چیست؟

باید بدانید که ماشین های ظرفشویی شامل بخش های متحرک متعددی است، که از قفسه ها ، پمپ تخلیه ، موتور محفظه ی مواد شوینده و بازو های آب پاش که جریان آب را بر روی ظروف داخل ماشین هدایت می کنند.

استفاده در طول زمان وکارکرد دستگاه ،ممکن است بعضی از این قطعات آسیب دیده و یا فرسوده شده و کارایی خود را از دست بدهند. یکی از نشانه های اینکه بازوها آب پاش به درستی کار نمی کند را می توان از درست تمیز نشستن ظروف فهمید.

علت نچرخیدن بازوهای آب پاش، می توانن گفت که ماشین های ظرفشویی شامل بخش های متحرک متعددی هستند، که از قفسه ها گرفته تا محفظه ی مواد شوینده و بازو های آب پاش که جریان آب را بر روی ظروف داخل ماشین هدایت می کنند. در شرایط بهینه و عادی ، تمام این قطعات به خوبی کار می کنند، اما با گذشت زمان و با استفاده مداوم، فرسوده و خراب می شود و ممکن است مشکلاتی ایجاد کند که منجر به خرابی این قطعه میشود.

دلایل نچرخیدن بازوهای آب پاش:

* باقی ماندن خرده های غذا بر روی بازو های آب پاش:

بیشترین دلیل نچرخیدن آب پاش خرده های غذایی است که در قسمت داخلی عملکرد بازوی آب پاش جمع شده است.پس همیشه مواد غذایی را تمیز کنید تا وارد دستگاه نشود.

رفع عیب:

برای اینکار قفسه ی پایینی را در بیاورید تا به راحتی به بازوی آب پاش دسترسی پیدا کنید. با دست آن را بچرخانید، و اگر آزادانه حرکت نکرد، شما باید تمام قسمت های سختی که بازو را در جای خود نگه داشته است را به وسیله پیچ گوشتی باز کنید.

پس از خارج کردن آن، هر گونه آشغال و خرده غذایی که در اطراف قرار گرفتن بازو جمع شده است را به خوبی تمیز کنید. اگر توانستید با استفاده از یک مسواک، انگشتان خود یا اگر نیاز به کندن مواد چسبیده شده در بازوی آب پاش می باشد با استفاده از یک پیچ گوشتی آن را به خوبی تمیز کنید.

*کثیف شدن فیلتر و پمپ :

عامل دیگری که بازوهای آب پاش ظرفشویی را به حرکت در می آورد فشار آبی هست که از سمت پمپ وارد این قطعه می شود و فیلتر در این مسیر از ورود آشغال ها و ناخااصی ها به داخل ظرفشویی جلوگیری می کند.

در صورتی که خرده غذاها موجب کثیف شدن فیلتر و یا اختلال در کاردکرد پمپ شود، آب با فشار مناسب به بازوها نمی رسد و در نتیجه موجب نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی آاگ می شود.

رفع عیب:

بهتر خرده موادغذایی را از روی فیلتر و پمپ ظرفشویی از بین ببرید تا فشار آب مناسب برای به چرخش درآوردن بازو های آب پاش تامین شود.

* باقی ماندن خرده غذاها روی برج بازو های آب پاش:

در واقع به مرور زمان بازوی آب فشان می تواند خرده های غذا را به خود جذب کند، درصورتی که ماشین ظرفشویی تان دارای برج متصل به بازو آب پاش نیز باشد، همین مشکل می تواند رخ دهد، با این تفاوت که خرده های غذا در زیر برج متصل به آن جمع می شوند.

رفع عیب:

تا جایی که میتوانید با دست آن را بالا بکشید و سپس اجازه دهید به جای خود برگردد، به هر نوع گرفتگی در حرکت یا مانعی در بالا کشیدن برج بازوهای آب پاش دقت لازم را بکنید. اگر حرکت رو به بالای آن صاف و سریع نباشد، شما باید برج متصل به بازو را در بیاورید تا به قسمت های داخلی دسترسی یابید و خرده غذا ها و آشغال های دیگر را از برج و بازو های متصل که موجب نچرخیدن آب پاش ظرفشویی می شود را از بین ببرید.

*لوله ها و اتصالات بازو های آب پاش:

تمام اتصالات بازوهای آب پاش باید محکم باشند.با اینکه بازو های آب پاش فشار لازم برای چرخیدن را مستقیم از پمپ می گیرند ولی با این حال در بعضی مدل ها لوله های متصل به بازو ممکن است در زیر پنل قرار نداشته باشد و با قطعات متحرک برخورد داشته باشد و از به خوبی چرخیدن بازو جلوگیری کند.

لوازم وسایل برقی به مرور زمان خراب و فرسوده می شوند.ماشین ظرفشویی نیز یکی از این وسایل برقی می باشد .یکی از مشکلات دستگاه ، نچرخیدن آب پاش می باشد .

روش تمیز کردن بازوهای آب پاش:

1-درابتدا دستگاه را از برق بکشید.

2-سپس درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و سبدها را بردارید.

3-حالا آبفشان را باز نموده و خارج کنید.

4-اکنون سوراخ های آبپاش را با خلال دندان تمیز کرده و موادی را که در آن گیر کرده است را بیرون بیاورید.

5-در این قسمت می توانید ورودی آب به آبپاش را تمیز کنید و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

6-در آخر کار آبپاش را به همان طریقی که باز کردید دوباره ببندید.

پس به طور خلاصه دلایل نچرخیدن بازوهای آب پاش :

1-وجود خرده غذا در روی بازوهای آب پاش

2-قرار دادن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

3-خرابی پمپ سیرکولاسیون

4-بسته بودن مسیر آب

4-شل بودن بازوی آبپاش در محل خود

5-از بین رفتن تیغه های هلیکوپتری

6-وجود آلودگی در پمپ و فیلترها

در صورتی که موارد بالا به رفع عیب ظرفشویی کمک نکرد حتما با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

برای اطلاع بیشتر با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

  

برچسب ها :
علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ , علت نچرخیدن بازوهای آب پاش ظرفشویی ااگ , نحوه تمیز کردن آب پاش ظرفشویی AEG


علت نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب