نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی آاگ (تعمیر لباسشویی آاگ,تعمیر ظرفشویی ااگ)      نمایندگی آاگ

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ

از عوامل و دلایل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی آاگ ، تراز نبودن ماشین لباسشویی است. در بعضی مواقع  مراحل برنامه های شستشو می توانند سبب تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی شود. درصورتی که لباسشویی تراز نباشد، این لرزش ها و تکان ها افزایش خواهد یافت.

می توان برای تراز کردن ماشین لباسشویی آاگ  با استفاده از ابزار تراز این کار را انجام داد، تراز را روی لباسشویی بگذارید، سپس پایه ها را تا زمانی که لباسشویی کاملاً تراز شود تنظیم کنید.

حال اگر شما ماشین لباسشویی تازه خریداری کرده اید  و دچار لرزش شده است عوامل زیر را بررسی کنید:


1- اصلا نباید لباسها را به صورت نامتوازن در مخزن شستشو قرار دهید. قرار دادن لباسها بصورت گلوله شده در مخزن لباسشویی مناسب نیست.
2-  هنگام قرار دادن  ماشین لباسشویی آاگ در محل نصب ،باید تراز باشد در صورت تراز نبودن اقدام به تنظیم پایه های ماشین برای تراز شدن آن کنید.
3- پیچ ترنسلیت را باز کنید، در اکثر ماشینهای لباسشویی دارای پیچی برای ثابت کردن مخزن در هنگام حمل و نقل هستند کنترل کنید این پیچ باز شده باشد.
4- هرگز بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی آاگ در آن لباس نریزید.
5-  کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس نریزید.
6-  امکان دارد تخلیه آب ماشین لباسشویی آاگ یا کند تخلیه شدن آن  باعث بروز این مشکل شود.

امکان دارد که مشکلات فنی باعث علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ شود . این مشکلات عبارتند از :

1- کمک فنرها

بیشتر ماشین های لباسشویی که درب آنها درقسمت جلو قرار دارد، برای کم کردن حرکت دیگ لباسشویی هنگام چرخیدن ، کمک فنر دارند. کمک فنرها به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده است و برای دسترسی به آن ها باید پنل عقبی یا جلویی را بردارید.

وقتی که کمک فنرها ضعیف شده یا آسیب دیده باشند،این بارهای نامتعادل سبب حرکت ماشین لباسشویی می­شود و یا اینکه دستگاه را لرزه در می آید و  درهنگام فرایند شستشو صدای بلندی تولید می­شود.درصورت برطرف نکردن لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ  ، به سایر اجزا ماشین لباسشویی نیز آسیب می رسد.

در اینجا باید کمک فنرها برای هر گونه علائم شکستگی، نشتی و یا ضعیف شدن قدرت عمل باید توسط تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا عوض شود.

2-فنرهای دیگ

این گونه فنرهای دیگ در ماشین لباسشویی به منظور معلق نگه داشتن دیگ در داخل بدنه لباسشویی و یا ثابت نگه داشتن دیگ به پایه ماشین لباسشویی استفاده می شود. هنگامی که   که ماشین می چرخد این فنرها ، لرزش ها و ارتعاشات سبد شستشو را جذب می کنند.

در برخی اوقات این فنرها آسیب دیده، کش می آیند و یا از هم جد می شوند و باعث ایجاد لرزش و سروصدای زیاد ماشین لباسشویی می شوند. بهتر است توسط تعمیرکاران با تجربه بررسی شده و در صورن نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

3- تسمه کاهش حرکت دیگ


در بعضی از ماشین لباسشویی های که درآنها از بالا باز می شود از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی آن در زمان چرخش استفاده می کنند. چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل شده است. جنس این تسمه ها لاستیکی است و امکان دارد که درزمان  استفاده عادی از دستگاه  بین بزنند. هنگامی که تسمه ها کش پیدا کنند و یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند شود. اگر به صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، فشار زیادی به این تسمه ها وارد می کنید و منجر به خراب شدن آن ها شوید. در نهایت این تسمه ها باید جایگزین شوند  در صورت بروز چنین مشکلی هر 4 تسمه جایگزین شوند.


4- قطعات دیگرلباسشویی 


در واقع ما بعضی از دلایل لرزش وتکان خوردن لباسشویی آاگ را برای شما توضیح دادیم ممکن است علت لرزش لباسشویی مربوط به قطعات دیگری مثل پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ و … نیز باشد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار ماهر و باتجربه ماشین لباسشویی به دقت مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.


5-کف نامناسب

هنگامی که ماشین لباسشویی، به صورت مستقیم و بدون هیچ حایلی روی زمین قرار گرفته است، افزودن یک کفپوش زیر آن می‌تواند به جلوگیری از لرزش کمک کند.

-یک یا دو تخته چوب زیر ماشین لباسشویی قرار دهید تا سطحی با ثبات بیشتر ایجاد شود.


6-قرار گرفتن لباسها در کف مخزن شستشو


می توان گفت که یکی از عوامل اصلی ایجاد لرزش و صدای نامطلوب در ماشین لباسشویی آاگ قرار گرفتن لباس ها در ته مخزن به دلیل نیروی جاذبه میباشد. معمولا برای رفع این مشکل شرکت های مختلف در صدد بالانس کردن لباس ها در مخزن شستشو بوده اند. در این روش با کنترل میزان بار روی موتور اصلی سعی در پخش کردن لباس ها در مخزن شستشو دارند.

اصول این روش به این شکل است که از اختلاف نیروی لازم برای بالا بردن لباس ها در مخزن شستشو با پایین افتادن لباس ها در مخزن استفاده کرده و دور موتور را در لحظه ی کاهش بار روی موتور کم میکنیم. استفاده از این روش باعث پخش شدن لباسها در مخزن شده و از ایجاد لرزش جلوگیری میکند.

ما در مقاله بالا مهمترین قطعاتی که امکان دارد علت لرزش و حرکت ماشین لباسشویی آاگ باشند و یا باعث ایجاد سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی آاگ می شوند را به شما معرفی کردیم . البته دلیل لرزش و تکان ماشین لباسشویی آاگ می تواند قطعات دیگر دستگاه مثل، پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ و … نیز باشد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی آاگ با دقت بررسی و عیب یابی شود.شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد درژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ , بررسی دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی آ ی گ , دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی AEG , علت تکان خوردن لباسشویی آاگ , چرا لباسشویی آ ی گ لرزش و تکان دارد؟


علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

به دنبال چه در سایت ما هستید ؟

به دنبال چه در سایت ما هستید ؟

اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت ما عنوان کنید تا ما پاسخگوی شما عزیزان باشیم و تا آنجا که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم و در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه شما، تکنسین به محل مورد نظر اعزام می­شود.

ادامه مطلب
راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب