021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی چیست؟

البته شایان ذکر است که لرزش زیاد ماشین لباسشویی و سروصدای زیاد آن حتما به دلیل عدم استفاده درست و یا نقص فنی دستگاه می‌باشد. البته با وجود تفاوت برند در ماشین‌های لباسشویی، علت اصلی لرزش زیاد دستگاه مشابه می‌باشد.

از جمله عوامل شایع و مهم که یکی از دلایل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی ، تراز نبودن ماشین لباسشویی است. در بعضی مواقع هنگام استفاده از برنامه شستشو ممکن است باعث تکان خوردن  و لرزش ماشین لباسشویی آاگ شما شود. درصورتی که لباسشویی تراز نباشد، این لرزش ها و تکان ها افزایش خواهد یافت.

می توانید برای تراز کردن ماشین لباسشویی آاگ با استفاده از ابزار تراز این کار را به خوبی انجام دهید.  برای این کار تراز را روی لباسشویی بگذارید سپس پایه ها را تا زمانی که لباسشویی کاملاً تراز شود تنظیم کنید.

حال اگر شما ماشین لباسشویی تازه خریداری کرده اید که بعد از نصب و در هنگام استفاده از آن متوجه لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی آاگ خود می شوید باید عوامل زیر را در مورد آن بررسی کنید.

عوامل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی آاگ :

1- اصلا نباید مخزن لباسشویی را پر از لباس کرد . و قرار دادن لباسها بصورت گلوله شده در مخزن لباسشویی مناسب نیست.باید با ظرفیت و وزن لباسشویی ،لباس در آن قرار بگیرد.

2-  هنگام قرار دادن  ماشین لباسشویی آاگ در محل نصب ،باید تراز باشد در صورت تراز نبودن اقدام به تنظیم پایه های ماشین برای تراز شدن آن کنید.

3- پیچ ترنسلیت را باز کنید، در اکثر ماشینهای لباسشویی دارای پیچی برای ثابت کردن مخزن در هنگام حمل و نقل هستند کنترل کنید این پیچ باز شده باشد.

4- هرگز بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی آاگ در آن لباس نریزید.

5- کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس نریزید

6- امکان دارد تخلیه آب ماشین لباسشویی آاگ یا کند تخلیه شدن آن  باعث بروز این مشکل شود.

مشکلات فنی و لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی آاگ :

1- کمک فنرها

بیشتر ماشین های لباسشویی که درب آنها در قسمت جلو قرار دارد، برای کم کردن حرکت دیگ لباسشویی هنگام چرخیدن ، کمک فنر دارند. کمک فنرها به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده است و برای دسترسی به آن ها باید پنل عقبی یا جلویی را بردارید.

وقتی که کمک فنرها ضعیف شده یا آسیب دیده باشند،این بارهای نامتعادل سبب حرکت ماشین لباسشویی می­شود و یا اینکه دستگاه را لرزه در می آید و  درهنگام فرایند شستشو صدای بلندی تولید می­شود.درصورت برطرف نکردن لرزش ماشین لباسشویی آاگ ، به سایر اجزا ماشین لباسشویی نیز آسیب می رسد.

در اینجا باید کمک فنرها برای هر گونه علائم شکستگی، نشتی و یا ضعیف شدن قدرت عمل باید توسط تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا عوض شود.

2-فنرهای دیگ

این گونه فنرهای دیگ در ماشین لباسشویی به منظور معلق نگه داشتن دیگ در داخل بدنه لباسشویی و یا ثابت نگه داشتن دیگ به پایه ماشین لباسشویی استفاده می شود. هنگامی که   که ماشین می چرخد این فنرها ، لرزش ها و ارتعاشات سبد شستشو را جذب می کنند.

در برخی اوقات این فنرها آسیب دیده، کش می آیند و یا از هم جد می شوند و باعث ایجاد لرزش و سروصدای زیاد ماشین لباسشویی می شوند. بهتر است توسط تعمیرکاران با تجربه بررسی شده و در صورن نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

3- تسمه کاهش حرکت دیگ

در بعضی از ماشین لباسشویی های که درآنها از بالا باز می شود از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی آن در زمان چرخش استفاده می کنند. چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل شده است. جنس این تسمه ها لاستیکی است و امکان دارد که درزمان  استفاده عادی از دستگاه  بین بزنند. هنگامی که تسمه ها کش پیدا کنند و یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش و تکان در لباسشویی آاگ ، و یا حرکت یا صدای ضربه بلند شود.

اگر به صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، فشار زیادی به این تسمه ها وارد می کنید و منجر به خراب شدن آن ها شوید. در نهایت این تسمه ها باید جایگزین شوند  در صورت بروز چنین مشکلی هر 4 تسمه جایگزین شوند.

4- قطعات دیگرلباسشویی 

در واقع ما بعضی از دلایل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی آاگ را برای شما توضیح دادیم ممکن است علت لرزش لباسشویی مربوط به قطعات دیگری مثل پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ و … نیز باشد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار ماهر و باتجربه ماشین لباسشویی به دقت مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.

5-کف نامناسب

هنگامی که ماشین لباسشویی، به صورت مستقیم و بدون هیچ وسیله یا ابزاری روی زمین قرار گرفته است، افزودن یک کفپوش زیر آن می‌تواند به جلوگیری از لرزش  و تکان ماشین لباسشویی آاگ شما  کمک کند.

-یک یا دو تخته چوب زیر ماشین لباسشویی قرار دهید تا سطحی با ثبات بیشتر ایجاد شود.

6-قرار گرفتن لباسها در کف مخزن شستشو

می توان گفت که یکی از عوامل اصلی ایجاد لرزش و صدای نامطلوب در ماشین لباسشویی آاگ قرار گرفتن لباس ها در ته مخزن به دلیل نیروی جاذبه میباشد. معمولا برای رفع این مشکل شرکت های مختلف در صدد بالانس کردن لباس ها در مخزن شستشو بوده اند. در این روش با کنترل میزان بار روی موتور اصلی سعی در پخش کردن لباس ها در مخزن شستشو دارند.

ما در مقاله بالا مهمترین قطعاتی که امکان دارد دلیل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی آاگ باشند و یا باعث ایجاد سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی آاگ می شوند را به شما معرفی کردیم . البته دلیل لرزش و تکان ماشین لباسشویی آاگ می تواند قطعات دیگر دستگاه مثل، پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ و … نیز باشد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی با دقت بررسی و عیب یابی شود.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 
 

برچسب ها :
لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ , بررسی دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی ااگ , دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی AEG , علت تکان خوردن لباسشویی آاگ , چرا لباسشویی آ ی گ لرزش و تکان دارد؟


علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب