نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ

هنگامی که درب ماشین لباسشویی آاگ محکم بسته نشود، آب به بیرون نشت خواهد کرد .خراب شدن و یا باز نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ یکی از مشکلات رایجی است که در رابطه با این دستگاه احتمالا به آن دچار خواهید شد.علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ دلایل متعددی دارد ما در این جا تعدادی از این دلایل را گفته و آنها را بررسی می کنیم .


اولین چیزی که پس از مشاهده این باز نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ  باید آن را بررسی کرد، سلامت قفل درب لباسشویی آاگ یا همان قفل داخلی دستگاه است. این قفل وظیفه دارد که حین کار کردن دستگاه درب را به طور کامل بسته نگه دارد.

ما در این قسمت برای شما دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ را توضیح می دهیم ولی باید این را در نظر بگیرید که در صورت مواجعه شدن با این مشکل حتما با تکنسین های نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید.زیرا ممکن است که این مشکل مربوط به قطعات ماشین لباسشویی باشد.

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ عبارتند از:

1-خراب شدن یا پارگی لاستیک دور درب

2-وارد شدن آسیب فیزیکی به درب

3-خراب شدن میکروسوئیج درب

4-خراب شدن زبانه درب

5-بالا بودن حجم لباس ها

6-شکسته شدن دستگیره درب

7-خراب شدن کلید یا دکمه باز و بسته کردن درب

مواردی که در بالا ذکر شد را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

*یکی از مهمترین دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ و در بیشتر مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی پاره شدن قسمتی یا کل لاستیک دور درب می باشد. پاره شدن لاستیک یا خراب شدن این لاستیک به خاطر طول عمر بالای دستگاه و در بعضی از اوقات کج شدن و بسته شدن درب می باشد. این کار صدمه زیادی را به لاستیک دور درب وارد می کند.

رفع عیب :

سعی کنید هنگام اتمام کار آب دور لاستیک را تمیز کنید . درصورت خرابی یا پاره شدن لاستیک درب با تعمیرکار برای تعویض و تعمیر آن تماس بگیرید.


*عامل بعدی که درعلت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ دخالت دارد، وارد شدن آسیب فیزیکی  به درب ماشین می باشد.در هنگام جابجایی به هر دلیلی به درب دستگاه فشار وارد شود و باعث نامیزان شدن درب میگردد. در این موقع درب ممکن است به درستی بسته نشود.  زیرا آسیب فیزیکی چیزی است که در اغلب شرایط باعث تعویض کلی آن قطعه می شود.


*حالا نوبت به میکروسوئیچ درب که به عنوان قفل وصل کننده درب برای همه شناخته شده است.میکروسوئیچ یک مکانیسم ایمنی است که در ماشین لباسشویی  که دربشان از جلو باز  می شود بکار می رود که از باز شدن درب هنگام لباس شدن جلوگیری میکند. این سیستم شامل زبانه‌ای که روی درب تعبیه شده و مکانیسم قفل که در پشت پنل جلویی قرار دارد، است. مکانیسم قفل شامل یک میکروسویچ و معمولاً یک سیم‌پیچ قفل‌کننده و بازکننده یا یک قفل مغناطیس است. وقتی برنامه شروع به کارمی‌کند، کنترل ماشین لباسشویی (برد یا تایمر) میکروسوئیچ  درب را فعال می‌کند تا از باز شدن درب جلوگیری شود.

رفع عیب :

درصورت خرابی میکروسوئیچ درب  با تعمیرکار نمایندگی آاگ تماس بگیرید.


* قسمت دیگری که برای ماشین لباسشویی تعبیه شده است ،زبانه درب است. که قسمتی از مکانیسم ایمنی است که در ماشین لباسشویی‌های نصب می‌شود. زبانه ی درب برای این است که با سیستم قفل درگیر شود. در صورتی که زبانه درب خراب باشد، نتواند قفل را فعال کند، یا اینکه بعد از تمام شدن برنامه به راحتی باز نشود. جنس این زبانه درب معمولاً از پلاستیک سخت و یا چدن ساخته می‌شود و با استفاده درست و معمولی در هنگام باز کردن درب با زور بشکند.

رفع عیب:
در واقع این زبانه درب با یک یا دو پیچ و یک فنر به درب وصل شده است و به راحتی قابل تعویض است. در صورت بروز ایرادی در زبانه درب ماشین لباسشویی  آن را باید عوض کنید.


*وقتی که شما خانم خانه دار بیش از اندازه و حجم دستگاه، لباس در دیگ ماشین لباسشویی آاگ قرار میدهید. زیاد بودن حجم لباس ها باعث می شود به ماشین بیش از اندازه لازم  فشار وارد گردد. و این هم یکی دیگر از علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ می شود. در ضمن یکی از علت های نچرخیدن لباسشویی زیاد بودن حجم لباس ها می باشد.


رفع عیب: باید سعی کنید که به اندازه لباس در ماشین بریزید و از فشار دادن درب موقع زیادی لباس خودداری کنید.در صورت ایراد با تعمیرکار تماس بگیرید.


*آیا ماشین لباسشویی شما جزو مدل هایی می باشد که دارای دستگیره می باشد؟ اگر دارای دستگیره می باشد، ممکن است دستگیره درب خراب شده باشد یا در اثر فشار دستگیره درب شکسته شده باشد.

رفع عیب :هنگام به وجود آمدن این شرایط باید که کل دستگیره درب تعویض گردد. در بعضی از مواقع هم دستگیره درب با  تعمیرجزیی درست می گردد. این مورد به میزان شکستگی  دستگیره درب ماشین لباسشویی بستگی دارد.


*درصورتی که ماشین لباسشویی شما از آن مدل هایی می باشد که با دکمه پنل باز می شود و  ممکن است که دکمه پنل دستگاه خراب شده باشد. از سالم بودن دکمه پنل دستگاه اطمینان پیدا کنید. اگر دکمه مشکلی ندارد ممکن است برد الکترونیکی دستگاه دچار عیب شده باشد.


شرکت آریان با دارا بودن تکنسین های با تجربه و با به کار گیری بهترین روش ها در جهت تعمیر ماشین لباسشویی و رفع باز نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ و یا سایر لوازم برقی دیگر قادر است در محل لوازم شما را تعمیر نموده و به صورت تضمینی خدمات تعمیر را انجام دهد.

برای تماس با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 با ما تماس بگیرید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.برچسب ها :
علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ , دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی آ ی گ , علل قفل نشدن درب ماشین لباسشویی AEG , بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ


علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب