نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی آاگ (تعمیر لباسشویی آاگ,تعمیر ظرفشویی ااگ)      نمایندگی آاگ

فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ

یکی دیگر از لوازم داخلی لباسشویی ، فیلتر برق در ماشین لباسشویی آاگ به جلوگیری از تداخل و نویزهای الکتریکی که توسط موتور تولید می‌شود، کمک می‌کند. این نویزها از طریق سیم‌ها به دیگر وسایل برقی منتقل می‌شود. در صورت خرابی باعث پریدن فیوز نیز می‌شود.

 

مهمترین مشکل قطعی برق ماشین لباسشویی آاگ خرابی فیلتر برق است (که نویزگیر نیز نام دارد). این دستگاه که در اکثر ماشین لباسشویی‌ها نصب شده است به‌منظور جلوگیری از تداخل مدار دستگاه و انتقال آن به دیگر وسایل الکتریکی طراحی‌شده است.

در صورتی که دستگاه فیوز را پرانده است یا باعث قطع کلید محافظ  متصل به منبع برق شده است علت خرابی  فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ  است.

تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ :

-فیلتر برق

-پیچ‌گوشتی

1 – قطع کردن برق ماشین لباسشویی

برای تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ چون با سیم‌های برق سرکار داریم باید دو شاخه‌ی برق را از پریز درآورده و مطمئن باشید که این کار را درست انجام داده اید.

2 – بیرون آوردن پنل بالایی

برای دسترسی به فیلتر برق داخل ماشین لباسشویی آاگ ابتدا باید پنل بالایی را در آورید. برای این کار پیچ‌هایی که پنل را به بدنه محکم کرده است را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید و سپس پنل را به سمت بیرون بکشید تا از ماشین لباسشویی جدا شود. البته نحوه در آوردن پنل در مدل‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

 3 – کنترل فیلتر برق

اکنون که پنل بالایی را برداشته‌اید می‌توانید فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ را ببینید. چندین علامت وجود دارد که نشان‌دهنده‌ی خراب بودن فیلتر برق است:

- انفجار یا برآمدگی در فیلتر

-علایم سوختگی در فیلتر

-علایم دود کردن یا بودن مایع در ته آن 

در واقع فیلتر برق  ماشین لباسشویی آاگ ممکن است بدون هیچ نشانه‌ای معیوب باشد و این را می‌توان هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و ایراد در کارکرد دیگر لوازم برقی مشاهده کرد.

 4 – تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ

در این جا فیلتربرق ماشین لباسشویی آاگ با پیچ‌هایی در داخل کابینت ماشین لباسشویی وصل شده است و پیچ‌های نگهدارنده در بیرون قرار دارند آن‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا فیلتر آزاد شود.
هنگامی که فیلتر از کابینت آزاد شد تعویض آن با یک فیلتر جدید خیلی آسان است. هر کانکتور الکتریکی که از فیلتر قدیمی باز می‌کنید آن را به فیلتر جدید وصل کنید البته در همان موقعیت فیلتر قدیمی.

می‌توانید قبل از تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ عکسی از اتصالات فیلتر برق تهیه کنید و سپس اتصالات را به فیلتر جدید بر اساس آن وصل کنید.

 5 –اتصال فیلتر برق به کابینت

وقتی همه کانکتورهای الکتریکی به فیلتر جدید منتقل شدند می‌توانید آن را مانند قبل به کابینت ماشین لباسشویی وصل کنید.

بعد از آن پنل بالایی را سرجایش قرار داده و پیچ‌هایش را ببندید.

وقتی که کار تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی aeg تمام شد و حالا می‌توانید با وصل مجدد برق ماشین لباسشویی را اول به صورت آزمایشی تست کنید وحالا ببینید که  در عملکرد دیگر لوازم برق تداخلی ایجاد می‌شود یا نه. بعد از اطمینان از تعمیر ماشین لباسشویی می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر هنوز با تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ ،ایراد ماشین لباسشویی برطرف نشده ت با تعمیرگاه ماشین لباسشویی آاگ تماس بگیرید تا آن‌ها با مراجعه به محل شما بررسی‌ها و تعمیرات لازم را انجام دهند.

 

 

 

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد درژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ , علت خرابی فیلتر برق ماشین لباسشویی آی گ , آموزش تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی aeg , تعویض نویزگیر لبایشویی آاگ


فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ


مقالات دیگر

به دنبال چه در سایت ما هستید ؟

به دنبال چه در سایت ما هستید ؟

اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت ما عنوان کنید تا ما پاسخگوی شما عزیزان باشیم و تا آنجا که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم و در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه شما، تکنسین به محل مورد نظر اعزام می­شود.

ادامه مطلب
راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب