021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ

فیلتر برق ماشین لباسشویی یا همان نویزگیر چیست؟

می توان گفت که یکی دیگر از قطعات داخلی لباسشویی آاگ ،فیلتر برق که به جلوگیری از تداخل و نویزهای الکتریکی که توسط موتور تولید می‌شود، کمک می‌کند. در واقع وجود این نویزها از طریق سیم‌ها به دیگر وسایل برقی منتقل می‌شود.

عملکرد فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ:

در صورت خرابی این قطعه که موجب پریدن فیوز می‌شود.این نویزها توسط سیم هایی به دیگر وسایل برقی راه پیدا می کنند و در واقع این قطعه از انتقال این نویزهای الکتریکی به دیگر وسایل در آن محل جلوگیری می کند.

یکی از مهمترین مشکلات قطعی برق نشانه ی خرابی فیلتر برق است . این دستگاه که در اکثر ماشین لباسشویی‌ها نصب شده است برای جلوگیری از تداخل مدار دستگاه و انتقال آن به دیگر وسایل الکتریکی تعبیه شده است.برای باز کردن فیلتر باید با استفاده از پیچ گوشتی آنها را باز کرد و بعد از آزاد کردن این قطعه از کابینت فیلتر جدید را به جای آن بگذارید.

در هنگامی که دستگاه باعث پریدن فیوز برق شده باشد یا باعث قطع کلید محافظ  متصل به منبع برق شده است می توان گفت که علت خرابی فیلتر برق  است.

محل قرارگیری نویزگیر برق ماشین لباسشویی آاگ :

فیلتر برق یا نویزگیر یک خازن است که یک نیمه هادی داشته که با سیم برق بر روی ماشین لباسشویی نصب میشود.

تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ :

-خرید فیلتر برق جدید

-پیچ‌گوشتی

1-قطع کردن برق ماشین لباسشویی :

برای تعویض فیلتر برق اول بای برق را قطع کنید زیرا که با سیم‌های برق سرکار داریم باید  بعد از آن دو شاخه‌ی برق را از پریز دربیاورید و اطمینان پیدا کنید که این کار را درست انجام داده اید.

2- بیرون آوردن پنل بالایی :

برای دسترسی به فیلتر برق داخل دستگاه ابتدا باید پنل بالایی را در آورید. برای این کار پیچ‌هایی که پنل را به بدنه محکم کرده است را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید و سپس پنل را به سمت بیرون بکشید تا از ماشین لباسشویی جدا شود. البته نحوه در آوردن پنل در مدل‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

3-کنترل فیلتر برق

اکنون که پنل بالایی را برداشته‌اید می‌توانید این قطعه را ببینید.

  نشانه های برای خراب بودن فیلتر برق  لباسشویی وجود دارد:

- انفجار یا برآمدگی در فیلتر

-علایم سوختگی در فیلتر

-علایم دود کردن یا بودن مایع در ته آن 

البته این امر نیز امکان دارد که فیلتر برق بدون هیچ نشانه‌ای خراب شده باشد و این را می‌توان هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و ایراد در کارکرد دیگر لوازم برقی مشاهده کرد.

4- تعویض این قطعه:

در این جا فیلتربرق با پیچ‌هایی در داخل کابینت ماشین لباسشویی وصل شده است و پیچ‌های نگهدارنده در بیرون قرار دارند آن‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا فیلتر آزاد شود.
هنگامی که فیلتر از کابینت آزاد شد تعویض آن با یک فیلتر جدید خیلی آسان است. هر کانکتور الکتریکی که از فیلتر قدیمی باز می‌کنید آن را به فیلتر جدید وصل کنید البته در همان موقعیت فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ قدیمی.

می‌توانید قبل از تعویض فیلتر برقعکسی از اتصالات فیلتر برق تهیه کنید و سپس اتصالات را به فیلتر جدید بر اساس آن وصل کنید.

5-اتصال فیلتر برق به کابینت :

وقتی همه کانکتورهای الکتریکی به فیلتر جدید منتقل شدند می‌توانید آن را مانند قبل به کابینت ماشین لباسشویی وصل کنید.

بعد از آن پنل بالایی را سرجایش قرار داده و پیچ‌هایش را ببندید.

وقتی که کار تعویض فیلتر برق تمام شد و حالا می‌توانید با وصل مجدد برق ماشین لباسشویی را اول به صورت آزمایشی تست کنید وحالا ببینید که  در عملکرد دیگر لوازم برق تداخلی ایجاد می‌شود یا نه. بعد از اطمینان از تعمیر ماشین لباسشویی می‌توانید از آن استفاده کنید.

تست کردن نویزگیر ماشین لباسشویی آاگ:

بعد از اینکه همه روش های تعویض این قطعه به پایان رسید، می توانید برای انجام تست این کارها را انجام بدهید:

-آن را به برق وصل کرده و عملکرد ماشین لباسشویی را نگاه کنید.

-باید اختلال در سایر وسایل برقی را نیز مورد بررسی کنید.

اگر هنوز با تعویض این فیلتر برق ،ایراد ماشین لباسشویی برطرف نشده با تعمیرگاه ماشین لباسشویی آاگ تماس بگیرید تا آن‌ها با مراجعه به محل شما بررسی‌ها و تعمیرات لازم را انجام دهند.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ , علت خرابی فیلتر برق ماشین لباسشویی ااگ , آموزش تعویض فیلتر برق ماشین لباسشویی aeg , تعویض نویزگیر لبایشویی آاگ


فیلتر برق ماشین لباسشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب