نمایندگی آاگ

021-22871888
مشاوره رایگان

تعمیر لباسشویی ااگ - نمایندگی ااگ - خدمات رسمی ااگ      نمایندگی آاگ

علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ

ایرادات و عیب های ظرفشویی متعدد می باشد که یکی از این ایرادات ظرفشویی تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی آاگ می باشد . تشخیص این مشکل کار بسیار آسان است زیرا در ظرفشویی آب در قسمت آبگیر به واضح دیده می شود.


در این جا قبل انجام هرکاری در صورت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی  آاگ پس از پایان عملکرد دستگاه دکمه لغو عملکرد را فشار دهید برخی ماشین ظرفشویی ها در این صورت عملیات تخلیه را انجام میدهند.اگر با این کار مشکل تخلیه نشدن آب ظرفشویی آاگ رفع نشد دلایل زیر را بررسی کرده و در صورت نیاز با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی آاگ

1-مسدود شدن فیلتر ظرفشویی آاگ

از علت های اصلی تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی aeg مسدود شدن فیلتر است. ابتدا سبد پایین تر ماشین ظرفشویی را خارج کنید . سپس فیلتر مرکزی آن را با چرخاندن آن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید. حالا فیلترها را خوب تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات چسبیده است را بشویید. فیلتر مشبک بزرگتر اغلب با باقی مانده چربی و مواد غذایی مسدود می شود. برای رفع انسداد آن ، آب جوش را بر روی آن ریخته و سپس تمیز کنید.

2-بسته بودن لوله تخلیه ظرفشویی

هنگامی که ماشین ظرفشویی آاگ شما پس از اینکه فیلترها را پاک کردید باز هم تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ادامه داشت علت های دیگری نیز وجود دارد.لوله تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ محل خوبی برای بررسی های بعدی می باشد . این لوله در زیر سینک آشپزخانه شما متصل می باشد.ممکن است که قطعه بزرگی از مواد غذایی در این لوله ها باقی بماند اما آبی که از ماشین ظرفشویی تخلیه می شود امکان دارد چربی ها و باقی مانده مواد غذایی که در لوله ها جریان دارد را سرد و جامد کرده و به لوله سفت بچسبد و باعث بسته شدن لوله تخلیه ظرفشویی آاگ  میشود.قبل از درآوردن شلنگ، آن را فشار دهید تا ببینید که آیا می توانید جامدات داخل شلنگ را شکسته و از بین ببرد. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی برنامه ای که داغ ترین درجه دمای آب را دارد اجرا کنید تا بقیه بقایا را بشوید و تمیز کند.

3-خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

اگر به نظر نرسد که علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشوییaeg انسداد آب باشد پس خرابی پمپ تخلیه می تواند علت آن باشد.اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما خراب باشد خبر خوب این است که پمپ های ماشین ظرفشویی ارزان هستند و خبر بد این است که دسترسی به این پمپ ها ممکن است زمان بر باشد

در ماشین ظرفشویی ، پمپ های شستشو و تخلیه بر روی یک ماشین ظرفشویی در بعضی اوقات به مخزن متصل می شوند و همیشه در انتهای ماشین ظرفشویی قرار دارند . شما می توانید با بیرون آوردن پنل در زیر ماشین ظرفشویی به راحتی به پمپ دسترسی پیدا کنید .

وقتی که شما به قسمت زیر ماشین ظرفشویی دسترسی پیدا کردید پمپ تخلیه را میبینید و فقط با چند پیچ و یا قفل ساده به پایه متصل می شود.

4- بررسی بازوی پمپ تخلیه

بازوی تا آب را از طریق شیلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی آاگ تخلیه شود.بازورا حرکت دهید.بازوباد به راحتی حرکت کند.دو فنر متصل به بازوی پمپ تخلیه است چک کنید اگر آن ها آسیب دیده یا گم شده اند باید فنر جایگزین برای آن قرار دهید.

5- سلامت قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه

بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود.

قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه راچک کنید.بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود.بازو توسط دو سیم به قطعه مغناطیسی متصل است ابتدا باید سیم ها را جدا کنید.سپس با دو سیم دیگر که به قطعه متصل میکنید و آن را به برق اتصال میدهید باید بدانید که مشکل از سیم ها است یا از قطعه مغناطیسی.

پس از انجام مرحله بررسی علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی آاگ  دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با برنامه ای کوتاه مدت روشن کنید.درصورت خرابی مجدد با نمایندگی تعمیر ظرفشویی تماس بگیرید.


در صورتی که با انجام کارهای که در بالا گفته شد علت تخلیه  نشدن آب ظرفشویی آاگ هنوز پا بر جا بود ممکن است برد دستگاه و یا در مواقعی موتور دستگاه به مشکل برخورده باشد که در این صورت باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی  آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

 

برچسب ها :
علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ , دلایل تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آ ی گ , تعمیر تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی AEG , رفع مشکل تخلیه نشدن آب ظرفشویی آاگ


علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب