021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ

علت تخلیه نشدن آب ظرفشویی چیست؟

ایرادات و عیب های ظرفشویی متعدد می باشد که یکی از این ایرادات ظرفشویی تخلیه نشدن آب می باشد . تشخیص این مشکل کار بسیار آسان است زیرا در ظرفشویی آب در قسمت آبگیر به واضح دیده می شود.

در این جا قبل انجام هرکاری در صورتی که این قطعه پس از پایان عملکرد دستگاه دکمه لغو عملکرد را فشار دهید برخی ماشین ظرفشویی ها در این صورت عملیات تخلیه را انجام میدهند.اگر با این کار مشکل تخلیه نشدن آب رفع نشد دلایل زیر را بررسی کرده و در صورت نیاز با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی ااگ :

1-مسدود شدن فیلتر

از علت های اصلی تخلیه نشدن آب aeg بسته شدن فیلتر است. ابتدا سبد پایین تر ماشین ظرفشویی را خارج کنید . سپس فیلتر مرکزی آن را با چرخاندن آن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید.

حالا فیلترها را خوب تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات چسبیده است را بشویید. فیلتر مشبک بزرگتر اغلب با باقی مانده چربی و مواد غذایی مسدود می شود. برای رفع انسداد آن ، آب جوش را بر روی آن ریخته و سپس تمیز کنید.

2-بسته بودن لوله تخلیه :

هنگامی که ماشین ظرفشویی آاگ شما پس از اینکه فیلترها را پاک کردید باز هم تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ادامه داشت علت های دیگری نیز وجود دارد.لوله تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ محل خوبی برای بررسی های بعدی می باشد .

این لوله در زیر سینک آشپزخانه شما متصل می باشد.ممکن است که قطعه بزرگی از مواد غذایی در این لوله ها باقی بماند اما آبی که از ماشین ظرفشویی تخلیه می شود امکان دارد چربی ها و باقی مانده مواد غذایی که در لوله ها جریان دارد را سرد و جامد کرده و به لوله سفت بچسبد و باعث بسته شدن لوله تخلیه میشود.

قبل از درآوردن شیلنگ، آن را فشار دهید تا ببینید که آیا می توانید جامدات داخل شلنگ را شکسته و از بین ببرد. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی برنامه ای که داغ ترین درجه دمای آب را دارد اجرا کنید تا بقیه بقایا را بشوید و تمیز کند.

3-خرابی پمپ تخلیه :

اگر به نظر نرسد که  دلیل تخلیه نشدن آب  انسداد آب باشد پس خرابی پمپ تخلیه می تواند علت آن باشد.اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما خراب باشد خبر خوب این است که پمپ های ماشین ظرفشویی ارزان هستند و خبر بد این است که دسترسی به این پمپ ها ممکن است زمان بر باشد

در ماشین ظرفشویی ، پمپ های شستشو و تخلیه بر روی یک ماشین ظرفشویی در بعضی اوقات به مخزن متصل می شوند و همیشه در انتهای ماشین ظرفشویی قرار دارند . شما می توانید با بیرون آوردن پنل در زیر ماشین ظرفشویی به راحتی به پمپ دسترسی پیدا کنید .

وقتی که شما به قسمت زیر ماشین ظرفشویی دسترسی پیدا کردید پمپ تخلیه را میبینید و فقط با چند پیچ و یا قفل ساده به پایه متصل می شود.

4- بررسی بازوی پمپ تخلیه

بازوی تا آب را از طریق شیلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی آاگ تخلیه شود.بازورا حرکت دهید.بازوباد به راحتی حرکت کند.دو فنر متصل به بازوی پمپ تخلیه است چک کنید اگر آن ها آسیب دیده یا گم شده اند باید فنر جایگزین برای آن قرار دهید.

5- سلامت قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه:

بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود.

قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه راچک کنید.بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود.بازو توسط دو سیم به قطعه مغناطیسی متصل است ابتدا باید سیم ها را جدا کنید.سپس با دو سیم دیگر که به قطعه متصل میکنید و آن را به برق اتصال میدهید باید بدانید که مشکل از سیم ها است یا از قطعه مغناطیسی.

6-برد الکترونیکی :

این قطعه وظیفه فرستادن فرمان مراحل انجام عملیات کار به قطعات مختلف ظرفشویی را بر عهده دارد.در صورت وجود ایراد در برد الکترونیکی و خراب بودن آن، می تواند تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی باعث شود.

یکی دیگر قطعاتی که ممکن است باعث این ایراد در ظرفشویی شود خرابی شیر برقی است که مسئول آب ورودی به دستگاه است.پس باید این قطعه را نیز بررسی کنید.

البته در ماشین های ظرفشویی قدیمی می توان گفت که یک علت به وجود آمدن این مشکل پارگی و خارج شدن تسمه در پمپ است.

پس از انجام مرحله بررسی دلایل تخلیه نشدن آب دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با برنامه ای کوتاه مدت روشن کنید.درصورت خرابی مجدد با نمایندگی تعمیر ظرفشویی تماس بگیرید.

برای جلوگیری از تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی چه کار کنیم؟

از مهمترین نکاتی برای تخلیه نشدن آب عبارتند از :

-ظرفشویی تمیز کردن به موقع

-منظم کردن شیلنگ و فیلتر تخلیه

-سرویس دوره ای منظم

-استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

-استفاده نکردن از مواد شوینده نامناسب

-نصب ظرفشویی با کمک نمایندگی در جای مناسب

-خالی نمودن ظروف از مواد غذایی پیش از قرار دادن در ظرفشویی

روش های تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی کدامند؟

-تخلیه کردن به صورت دستی

-تمیز کردن فیلتر دستگاه

-تمیز نمودن شکاف هوا

-تعویض یا تمیز کردن در صورت خرابی شیلنگ تخلیه

-برطرف کردن لوله فاضلاب آشپزخانه

در صورتی که با انجام کارهای که در بالا گفته شد این علت هنوز پا بر جا بود ممکن است برد دستگاه و یا در مواقعی موتور دستگاه به مشکل برخورده باشد که در این صورت باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی  آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ , دلایل تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی ااگ , تعمیر تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی AEG , رفع مشکل تخلیه نشدن آب ظرفشویی آاگ


علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب