021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

 ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

در اینجا باید بدانید که ماشین ظرفشویی دستگاهی است که ظرف‌های کثیف را شسته و تمیز می‌کند. برای اینکه بدانید که ماشین ظرفشویی آاگ چگونه به کار بیفتد باید به صورت دستی ظرف‌ها را در آن چید، مواد شوینده را اضافه کرد، چرخه‌های شستشوی مناسب را تنظیم کرده و آن را روشن کرد.

ماشین ظرفشویی چه نوع دستگاهی است؟

اینطورباید گفت که ماشین ظرفشویی مانند یک جعبه می باشد که آب گرم و صابون را بر روی ظروف پخش می کند، آب های کثیف را تخلیه و سپس ظروف را خشک می کند. این کارها توسط کنترل هایی اداره می شود که ممکن است بسیار ساده یا کاملا پیچیده باشند.

البته باید بدانید که این کنترل ها هستند که به سیستم فرمان می دهند کی آب را بپاشند، چه موقع مواد شوینده را وارد کند، چه طور دوباره آب تمیز را وارد سیستم کند، چه موقع تخلیه و کی به ظروف گرما دهد تا خشک شوند.

پس اول بدانیم که ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند:

1-در وهله اول بعد از نصب ،ظرف ها را طبق دستور العمل دفترچه راهنما ماشین ظرفشویی قرار می دهید .

2-ماشین ظرفشویی را روشن می کنید.

3-در اینجا ماشین آب را اضافه می کند.

4-دستگاه طبق دستور العمل آب را تا دمای مناسب گرم می کند.

5-باز شدن در محفظه حاوی ماده شوینده در زمان مناسب توسط دستگاه باز می شود.

6-بعد از شستشو آب را از طریق پاشنده ها روی ظرفها را تمیز میکند.

7-در این قسمت دستگاه آب کثیف را خارج می کند.

8-آب بیشتری بر ظرفها می پاشد تا آنها را آب بکشد.

9- این کار خروج آب دوباره تکرار می شود.

10-در آخرکار شما گزینه مربوطه را انتخاب میکنید، تا هوای داخل دستگاه گرم می شود و ظرفها خشک شود.

نکاتی در مورد کار کردن ماشین ظرفشویی آاگ :

توصیه ما به شما این است که قبل از استفاده از هر لوازم خانگی، دفترچه‌ی راهنمای موبوطه را مطالعه نمایید زیرا دستورالعمل‌های لازم برای شما نوشته شده و شما را نسبت به قابلیت‌های وسیله آگاه می کند و حتی ممکن است باعث شگفتی‌ شما در مورد این دستگاه شود.

با پیشرفت سریعی که امروزه در ماشین‌های ظرفشویی مشاهده می کینم، برنامه‌های هوشمند با عملکرد های متنوع و خاصی طراحی شده‌اند تا شما بهترین نتیجه را برای شستن ظروف به دست بیاورید.

در استفاده از این دستگاه همیشه سعی کنید تا تکه‌های بزرگ غذا روی ظرفها قبل از گذاشتن آن داخل ظرفشویی برداشته شده باشد. تکه‌های غذا در سیستم فیلتر جمع می‌شود بنابراین هفته‌ای یک بار فیلتر ته مخزن ظرفشویی را برداشته و با آب گرم و یک برس مخصوص شستن بطری‌ها بشوید.

در واقع ماشین ظرفشویی یک ربات است که ظرفهای کثیف را تمیز می کند و آب می کشد. ما فقط باید ظرفها را در آن بچیننم، ماده شوینده را اضافه کنند، تنظیمات صحیح را انجام دهند و آن را روشن کنند.

قبل از روشن کردن ظرفشویی:‌

امروزه دستگاه روبات مانند ماشین ظرفشویی‌ که همه ظرف‌ها را به طور خودکار می‌شوید، ولی تنها مشکلی که وجود دارد تفاوتی بین یک ظرف و یک غذای باقی‌مانده در ظرف را درک نمی‌کند.

مهمترین کار قبل از انجام این است که ظرف‌ها را خالی کنیم. ظرف‌های خالی که با اسکاچ، محتویات داخل آن خالی شده است، بهترین روند را در شستشو دارند. در غیر این صورت، ممکن است غذاهای باقیمانده در ظرف‌ها، در مجرای خروجی ماشین ظرفشویی‌ گیر کنند و عمل تخلیه آب را دچار اختلال کنند.

-ریختن نمک به همراه پودر :

بعداز آن استفاده از پودر ماشین ظرفشویی‌ درست و اضافه کردن میزان کمی نمک به آن است. نمک باعث بهتر شسته شدن و ضدعفونی کردن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی‌ خواهد شد. بعضی از ماشین ظرفشویی‌‌ها حتی بخشی را برای اضافه کردن نمک در نظر گرفته‌اند.

باید بگوییم که همه ماشین ظرفشویی‌‌ها به نمک نیاز ندارند. برای بعضی از آنها، اضافه کردن نمک مضر هم هست. بعضی از انواع ماشین ظرفشویی‌ از سیستم سختی‌گیر آب استفاده می‌کنند که اصلاً نباید به آن نمک اضافه شود.

طرز کار ماشین ظرفشویی آاگ:

در این قسمت ماشین ظرفشویی‌ در هفت مرحله مختلف، عملیات شست ظرف‌ها را انجام می‌دهد. قدم اول :

ماشین ظرفشویی‌ با پر کردن آب در مخزن خود، فعالیت شست و شو را آغاز می‌کند. در مرحله پر کردن مخزن، بهتر است هیچ شیر آب دیگری در خانه باز نباشد و آب نیز فشار خوبی داشته باشد.

قدم دوم:

آب پر شده در مخزن دستگاه حرارت داده می‌شود. آب باید به میزانی گرم بشود که ماده شوینده ماشین ظرفشویی‌ به راحتی در آن حل شود و روی ظرف‌ها پرتاب شود.

قدم سوم:

این دستگاه باید فواره‌های آب را به سمت ظرف‌ها بفرستد. آب به همراه مواد شوینده، به ظرف‌ها پرتاب می‌شود. این پرتاب آب باعث می‌شود چربی‌های موجود روی ظرف‌ها، و قطعات ریز باقی مانده غذا از روی ظرف‌ها کنده شود و آماده شست و شو شوند. در صورتی که ظرف‌ها خیلی کثیف باشند ماشین ظرفشویی نمی تواند آنها تمیز بشورد.

قدم چهارم:

در این قسمت نوبت به خالی کردن آب کثیف است. در این مرحله، ماشین ظرفشویی‌ آبی که از پرتاب به ظرف‌ها ریخته شده است، جمع می‌شود و از لوله تخلیه آب بیرون می‌روند.

قدم پنجم:

در این مرحله پاشیدن اب اضافی به ظرف‌ها برای ابکشی است. آب کاملاً تمیز روی ظرف‌ها ریخته می‌شود تا ماشین ظرفشویی‌ ظرف‌ها کاملاً از مواد شوینده پاک شوند.

قدم ششم :

عملیات ماشین ظرفشویی‌  برای خالی کردن دوباره آب‌های کثیف است. ابی که از روی ظرف‌ها ریخته می‌شود، از طریق لوله‌های تخلیه، بیرون می‌رود تا مرحله آبکشی ظرف‌ها پایان یابد.

قدم هفتم :

در این قسمت ظرفشویی آاگ عملیات خشک کردن ظرف‌ها را شروع می کند. ماشین ظرفشویی‌ به ظرف‌ها حرارت داده می‌شود تا ظرف‌ها کاملاً خشک و تمیز بیرون داده شوند

اگر آب به اندازه کافی گرم نباشد (یعنی کمتر از 140 درجه فارنهایت باشد) یا اگر بیش از حد سخت باشد، معمولا در تمیز کردن مشکلاتی بوجود می آیند. ببینید سختی آب شما چقدر است. همچنین، هنگام استفاده از دستگاه، از مقدار مناسب مواد شوینده استفاده کنید.

توصیه های در مورد کار با ماشین ظرفشویی آاگ :

این ماشین ربات کارکن، ماشین ظرفشویی بیشتر کار را خودش انجام می دهد، ولی ما نیز وظایفی داریم که باید انجام بدهیم. توصیه ها برای استفاده ایمن، موثر وطرز کاربا ماشین ظرفشویی آاگ را برای شما توضیح می دهیم:

-هیچ وقت از مایع ظرفشویی معمولی استفاده نکنید.

-بیش از اندازه ماشین ظرفشویی را بار نکنید. همیشه باید مقداری فضا برای پاشنده ها بگذارید که بتوانند آب را به همه ظروف بپاشند.

-کثیفترین سمت ظروف را رو به پاشنده ها قرار دهید.

-استیل و نقره را با هم در ماشین نگذارید. قرار دادن دو فلز مختلف در مکانی با این همه آب و رطوبت باعث خوردگی فلزات می شود.

-کاسه ها، قاشقها و دیگر ظروف مشابه یکدیگر را از هم جدا نگه دارید تا داخل هم فرو نروند و جلوی برخورد آب با یکدیگر را نگیرند.

-چوب، چدن، چینی ظریف، کریستال یا ظرفهای نقاشی شده با دست را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید. اینگونه اقلام را با دست بشویید.

-ماشین ظرفشویی را در ساعتی از روز که فشار آب بالاست استفاده کنید، مثلا آخر شب. ماشین ظرفشویی زمانی بهتر کار می کند که آب را برای مقاصد دیگر همچون شستن لباس استفاده نمی کنید.

-اگر آب لوله کشی منزل سخت است، ماده شوینده بیشتری استفاده کنید.

-در جایگاه پایین پلاستیک قرار ندهید مخصوصا وقتی که از آب داغ استفاده می کنید چرا که حرارت آبگرمکن می تواند پلاستیک را ذوب کند.

-ظروف را پیش از قرار دادن در ماشین ظرفشویی تمیز نکنید. ماشینهای ظرفشویی روی خرده های غذا که به ظروف کثیف چسبیده برای تنظیم میزان اسیدی و بازی بودن محیط حساب می کنند. البته خرده های بزرگ غذا را باید حتما قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی جدا کنید و در سطل آشغال بریزید.

مشاورین نمایندگی آاگ در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد طرز کار ماشین ظرفشویی آاگ هستند .

شما می توانید با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
ماشین ظرفشویی آاگ چگونه کار می کند؟ , ماشین ظرفشویی ااگ چگونه کار می کند؟ , ماشین ظرفشویی AEG چگونه کار می کند؟ , طرز کار با ماشین ظرفشویی آاگ


ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟


فروش لوازم یدکی جک در سایت جک شاپ - مشاوره خرید لوازم جک - آگاهی از خرید لوازم یدکی جک - توضیحات مکمل لوازم یدکی جک - قیمت مناسب لوازم یدکی جک - ضمانت بهترین کیفیت لوازم یدکی جک در بازار چراغ برق هدف اصلی جک شاپ ارتباط مستقیم مشتری و بی واسطه بودن رابطه بین مجموعه و مشتری می‌باشد لوازم وارداتی ولکس و لوازم وارداتی جک را میتوانید زیر قیمت بازار از ما بخواهید ارسال قطعات یدکی به سراسر کشور تنها با کوتاه ترین زمان لوازم یدکی جک را دیگر گران نخرید چرا که ما کف قیمت بازار برای شما درب منزل و یا تعمیرگاه میفرستیم - تنها قطعات فروشی هستیم که زیر قیمت بازار بخرید و کیفیت در بازار امکان مرجوعی جنس را برای مشتریان خود داریم چون وارد کننده لوازم جک و لوازم ولکس و لوازم لیفان و برلیانس در سراسر ایران میباشیم.

فروشگاه ایرانمهر قهاری عرضه کننده لوازم یدکی جک نظیر لوازم یدکی جک t8 و لوازم یدکی جک اس 5 و لوازم یدکی اس 3 و لوازم یدکی جک جی 5 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو در بازار چراغ برق برای ارتباط با ما تماس بگیرید.


مزداشاپ::تهیه و توزیع لوازم یدکی مزدا و همچنین مشاوره خرید لوازم یدکی مزدا توسط کارشناسان ما - مزدا تخصص ماست جنس اصل را اصلی و با آگاهانه خریداری کنید آدرس ما بورس لوازم یدکی مزدا در چراغ برق میباشد میدان امام خمینی خیابان اکباتان پاساژ الغدیر همچنین مزدا شاپ برای رفاه مشتریان عزیز لوازم یدکی مزدا را با پیک موتوری در تهران و ارسال با تیپاکس و اتوبوسی در شهرستان ها ارسال می نماید.
لوازم یدکی مزدا 3 را از مزدا شاپ بخواهید،مزداشاپ تهیه و توزیع لوازم مزدا در تهران همراه با ارسال پیک در تهران و ارسال به شهرستان ها با اتوبوس و یا باربری - لوازم مزدا را اصلی و فابریکی خرید کنید و با اطمینان از قطعه خریداری شده رانندگی کنید، لوازم مزدا 3 با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق

فروشگاه ایرانمهر فروش لوازم یدکی کیا سراتو را با ضمانت بهترین قیمت و کیفیت در بازار چراغ برق به فروش میرساند لوازم یدکی سراتو

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی ااگ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب