021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ

شیربرقی :

امروزه ماشین لباسشویی از لوازم پر کاربرد خانه است ، که با پیشرفت تکنولوژی ماشین لباسشویی های مدرن با کارایی و آپشن های متنوع در اختیار خانواده ها قرار گرفته است .این دستگاه دارای قطعاتی است که در صورت مشکل یا خرابی یکی از قطعات کارایی آن از بین رفته و دستگاه به طور کل خراب می شود.

بنابراین یکی از قطعات اساسی در  این قطعه  است که وظیفه کنترل آب برای شستشو البسه را بر عهده دارد . همانطور که گفتیم وظیفه کنترل، قطع و وصل جریان آب ورودی به درون ماشین را دارد. پس با ایجاد جریان برق در ماشین لباسشویی و بعد از رسیدن آن به این قسمت سیم پیچ شیر برقی، باعث ورود آب به داخل آن می‌شود.

در واقع این قطعه کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی، در حین شستشو را برعهده دارد. در صورت خرابی این بخش از دستگاه، میزان آب ورودی به ماشین مناسب نبوده و کمتر یا بالاتر از اندازه استاندارد خواهد بود.

در این صورت خرابی این وسیله در شیر آب سرد و به دلیل یخ‌زدگی‌ آب موجود در مسیر آن اتفاق می‌افتد. در این وضعیت آب موجود در در لوله‌ها یخ زده، منبسط می‌شود و باعث ایجاد نشتی در شیر برقی می‌گردد.

در اصل شیرهای استفاده شده در ماشین‌های لباسشویی تشکیل شده از شیر برقی آب سرد و شیر برقی آب گرم هستند. ولی امروزه دستگاه هایی که طراحی و تولید شده‌اند تنها یک شیر برقی آب سرد دارند و آب گرم مورد نیاز آنها، نه از طریق ورودی شیر آب گرم، بلکه از طریق گرم کردن آب توسط هیتر تامین می‌شود.

در صورتی که نشتی آب ماشین از قسمت پشتی و زیر ماشین لباسشویی بود پس به احتمال زیاد اشکال مربوط به شیر برقی است.

*نکته دیگر آنکه اگر نشتی آب هنگام آبگیری اتفاق می‌افتد مشکل ایجاد شده به دلیل خرابی شیر برقی  است.

باید گفت که این قطعه وظیفه پر کردن مخزن با آب سرد و گرم را دارند. ماشین لباسشویی از این آب برای آبکشی لباس‌ها استفاده می‌کند.

مشخص آن که متشکل از یک بوبین یا سلنوئید است که برای کنترل آن از یک تایمر یا برد الکترونیکی و سوئیچ سطح آب (هیدرواستات) استفاده می‌شود.

به این شکل در ابتدا جریان به وسیله تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ سطح آب و بعد از آن به سلنوئیدهای شیر ورودی می‌رسند تا اقدام لازم برای باز یا بسته شدن صورت گیرد.

کاربرد شیر برقی :

در واقع این قطعه وظیفه پر کردن آب در ماشین لباسشویی برای شستن لباسها را برعهده دارد،  به این صورت که به طور خودکار بعد از روشن شدن دستگاه آب وارد آن می شود و پس از آن به جاپودری وارد شده و پس از آن به دیگ شستشو برمی گردد.

پس از این که ماشین لباسشویی روشن شد به صورت خودکار آب وارد مخزن می شود و در قسمت سیم پیچ این وسیله آب وارد شده باعث پمپاژ آب به داخل دستگاه می شود، بعد از این که آب مورد نیاز برای شستشو در آن قرار گرفت با ورود آب توسط این شیر برقی قطع می شود.

انواع شیر برقی ااگ:

انواع شیرهای برقی *تک بوبین ،*دو بوبین، *سه بوبین و *چهار بوبین تقسیم می شوند، در ماشین لباسشویی های جدید ازشیرهای برقی تک بوبین یا دو بوبین استفاده می شود.

درگذشته از ماشین لباسشویی های دارای دو تا از این شیر آب برقی که یکی ورودی آب گرم و دیگری آب سرد دارد استفاده میشد. ولی امروزه در دستگاه های جدید یکی از آنها وجود دارد که از همان طریق آب سرد وارد میشود و برای گرم کردن آب از هیتر استفاده می شود .

اجزای تشکیل دهنده این قطعه:

1- بوبین، 2- لاستیک دیافراگم، 3- مجاری ورودی آب، 4- ترمینال ،5- فنر ،6- لاستیک آب بندی ، 7- مجرای خروجی آب، 8-سوراخ مجرای فشار، 9-محفظه فشار، 10- وزن پیستون، 11- سیم پیچ، 12- اهرم آهنی، 13-فیلتر خروجی آب، 14- شیطانک که در وسط آن سوراخ ریزی قرار دارد 15-  لاستیک شیطانک

تعمیرات شیر برقی :

یکی از اصلی ترین وظایف این قطعه در کارکرد ماشین لباسشویی است ، وظیفه تنظیم و کنترل آب ورودی ، بنابراین در صورت معیوب شدن باید سریع تعویض یا تعمیر گردد.

خراب شدن آن به دو صورت است یا خرابی در قسمت مکانیکی و یا الکتریکی می باشد.

-اگر خرابی مکانیکی باشد ما با پاره شدن لاستیک ، مسدود شدن فیلتر به دلیل وجود شن و سنگریزه در آب شهری و خراب شدن اهرم و ساییدگی لاستیک سر اهرم مواجه هستیم، در این صورت باید مورد خراب شده را شناسایی کرد و آن را تعمیر یا تعویض نمود تا عملکرد شیر برقی تصحیح شود .

-در صورت خرابی در قسمت الکتریکی به این صورت است که یا برق رسانی به شیر الکتریکی دچار مشکل است یا اینکه بوبین شیر برقی سوخته باشد ، برای اطمینان حاصل کردن برق به دو سر بوبین را به وسیله اهم متر اندازه گیری کنیم .

دلایل خرابی شیر برقی :

مهمترین علت خرابی ها در ماشین لباسشویی که دلیل آن خرابی در قسمت شیر برقی است ، می‌توان به نیامدن آب در درون ماشین لباسشویی اشاره کرد ،وجود سنگ ها و شن ریزه ها که در آب های شهری وجود دارد باعث معیوب شدن آن می شود و کارکرد آن را دچار اختلال می کند.

در مواقعی که بعد از روشن کردن دستگاه آب وارد ماشین نشد آن را از برق بکشید و با تعمیرکار تماس بگیرید .

همچنین ممکن است ماشین لباسشویی خاموش باشد اما با باز کردن شیر تغذیه آب وارد ماشین لباسشویی شود ، این مشکل نیز مربوط به شیر الکتریکی است ممکن است لاستیک سر اهرم فنر یا لاستیک یا دیافراگم سوراخ شده باشد ، باید چک شود در صورت نیاز به تعمیر و درصورتیکه برطرف نشد قطعه تعویض گردد.

تعویض شیر برقی :

-برای شروع تعمیرات ، دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق بکشید ، برای تعمیر ابتدا باید پنل ماشین لباسشویی را بردارید این کار را انجام بدهید ، پیچ های نگهدارنده پنل شیرهای برقی را با پیچ گوشتی باز کنید.

-شیرهای ورودی آب سرد و آب گرم را مشاهده می کنید ، فیلتر آب گرم رنگ قرمز دارد. بنابراین شیرهای برقی آب سرد و گرم می تواند به هم چسبیده باشند . در صورتی که اطراف آن را چک کردید در صورتی که رطوبت و نشتی وجود داشت شیر برقی نیاز به تعمیر دارد .

-وجود رسوب گرفتن این قطعه وجود دارد پس با پیچ گوشتی اتصالات برقی را آزاد کرده و بعد از آن شیلنگ هایی را که به شیر الکتریکی متصل هستند را با انبردست و فشار دست باز کنید . اکنون اتصالات برقی و آبی شیر برقی را آزاد کرده اید بنابراین شیر برقی خراب را از ماشین لباسشویی جدا کنید ، سپس قطعه  جدید خریداری شده را جایگزین کرده و اتصالات برقی و آبی یعنی شیلنگ ها را به آن وصل کنید .

حالا می توانید پنل ماشین لباسشویی را بر روی آن نصب کنید و به شست و شوی لباس ها بپردازید .

در صورتی که نتوانستید مراحل بالا را انجام بدهید فورا با متخصص با تجربه نمایندگی آاگ تماس بگیرید ما در اسرع وقت برای تعمیر لباسشویی شما اقدام می کنیم.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ , علت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی ااگ, تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی AEG , قیمت شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ , انواع شیربرقی ماشین لباسشویی


شیربرقی ماشین لباسشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب