021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ

در بیشتر ماشین های ظرفشویی جنس بدنه از استیل است این باور که استیل خراب نمیشود غلط است.در واقع این فلز در بین دیگر فلزات از مقاومت بهتری برخوردار است.

جنس داخل ماشین ظرفشویی آاگ از استیل می باشد و این یک تصور غلط رایج است که جنس استیل به هیچ عنوان زنگ نمی زند. در واقع جنس استیل لایه های محافظتی روی آن را پوشانده است و این لایه ها مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارند. با این حال ، این لایه می تواند آسیب ببینند برای همین نیاز به مراقبت مناسب دارند.

این لایه می تواند در اثر برخورد اجسام نوک تیز مانند چاقوها ، وسایل آشپزی و حتی بسته بندی نامناسب آسیب ببیند. همچنین ، رسوب آب و غذا می تواند به پوشش های محافظ آسیب برساند که منجر به خوردگی موضعی و یا مواد شیمیایی باعث سوراخ شدن کف و بدنه ماشین می شود .

-آهن در آب

اگر یک لکه قهوه ای مایل به قرمز به طور مرتب داخلی ماشین ظرفشویی خود میبینید، دلیل وجود آهن در منبع آب است. در برخی مناطق در ایران ، آب محلی به طور طبیعی حاوی اکسید آهن است که در طی چرخه شستشو در دستگاه رسوب می کند. منبع دیگر آهن موجود در آب شما می تواند زنگ زدگی لوله های قدیمی گالوانیزه باشد.

-سبد داخلی زنگ زده

ممکن است که به مرور زمان سطح داخلی ماشین ظرفشویی شما زنگ بزند، ولی قفسه ها می توانند پس از چند سال استفاده دچار این مشکل شوند. هنگامی که قفسه ها، محافظ لاستیکی خود را از دست می دهند ، فلز زیر آن در معرض آب قرار گرفته و زنگ زده می شود.

برخی اوقات شما می توانید زنگ زدگی را ببینید ، یا ممکن است تاول هایی را در قسمت بدنه ببینید. در زیر تاول ها تکه هایی از زنگ زدگی وجود دارد.

یکی از راه های جلوگیری از این کار بارگیری ظروف خود به روش صحیح است. ظروف نوک تیز باعث آسیب رساند به لایه پلاستیکی سبد شده و منجر به رسیدن آب به فلز زیر آن می شود و زنگ زدگی  به وجود می آید.

-لکه های زنگ در وسایل فلزی

*وسایل فلزی مانند کارد و چنگال و حتی قابلمه ها می توانند بعد از شستن در ماشین ظرفشویی زنگ زده شوند. چاقوها ، چنگالها و سایر کارد های فلزی ضد زنگ ممکن است زنگ زده گی روی سطح آنها ایجاد شوند.

*کارد و چنگال ، پس از قرار گرفتن طولانی در معرض آب سخت که تصفیه نشده یا فیلتر نشده و همچنین دوز بیش از اندازه مواد شوینده شیمیایی باعث آسیب به سطح و روکش آن ها می شوند. هر نوع غذای اسیدی یا شور می تواند احتمال خوردگی را افزایش دهد.

-یکی دیگر از عوامل سوراخ شدن کف ، نمک ماشین ظرفشویی آاگ خورنده است. ضمن ریختن نمک داخل ماشین، معمولا دانه های نمک روی کف آن می ریزند.اگر شما دو هفته از ماشین استفاده نکنید این دانه های نمک فرصت پیدا می کنند که کف ماشین را سوراخ کنند.

*دانه های نمک خورنده هستند و سر ریز شدن آب حین پر کردن مخزن نمک منجر به مرطوب شدن دانه ها می شود که این امر باعث تسهیل این فرآیند خوردگی می شود.

-علت اینکه استیل داخلی دچار زنگ زدگی پیدا می کند چیست ؟

می توان گفت که مواردی که باعث آسیب شود کلریدهای خاصی هستند که در مواد غذایی و مواد شیمیایی تمیزکننده وجود دارد. یون های کلر لایه را تجزیه می کنند و باعث می شوند که فلز داخلی در معرض خطر قرار گیرد و احتمال تشکیل زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی را افزایش می دهد.

بنابراین ضروری است که اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده تمیز کننده ای که استفاده می کنید مناسب است و از مقدار مناسب استفاده می کنید.

چرا استیل کف ماشین ظرفشویی آاگ سوراخ شد؟

در صورتی که  زنگ زدگی در همان مراحل اول برطرف نشود به مرور، و در زمان خیلی کوتاه باعث خوردگی آن قسمت شده و کاملا سوراخ می شود. نمک و مایع جلادهنده به هیچ عنوان نباید مستقیم روی بدنه استیل قرار بگیرند.

تعمیر کاران متخصص طی بررسی های خود از ماشین ظرفشویی های مشتریان که منجر به سوراخ شدن ایجاد این مشکل وعیب  شده است فهمیدند که در تمام این موارد مصرف کننده هنگام اضافه کردن مایع جلادهنده و یا نمک از قیف مخصوص استفاده نمیکنند و رد مایع جلادهنده کنار لبه مخرن آن و همچنین دانه های نمک کف ماشین ظرفشویی مانده و چون این مواد بسیار واکنش های اسیدی دارند باعث زنگ زدگی و خوردگی کف استیل  ظرفشویی آاگ می شوند.

جلوگیری از ایجاد این مشکل:

برای جلوگیری از خرابی و ایراد شدن در کف ظرفشویی  حتما بر روی ورودی آب ماشین ظرفشویی یک فیلتر تصفیه نصب کنید، از مواد شوینده به اندازه کافی استفاده کنید نه بیشتر، به هیچ عنوان مایع جلادهنده و نمک ماشین ظرفشویی را روی بدنه داخلی ماشین ظرفشویی نریزید و هر گاه لکه ای از زنگ زدگی سطحی پیدا کردید فورا آن را با مواد شستشو مناسب پاک کنید .

دلایل دیگر این مشکل در ظرفشویی :

-وجود خورده های غذاهای باقی مانده در روی ظروف که داخل محفظه رسوب می کند.

-بودن جسم تیز و یا سخت داخل دستگاه .

-عدم استفاده از قیف هنگام ریختن مایع جلادهنده یا نمک داخل دستگاه است.

از آنجایی که قسمت های زنگ زده سخت می باشند احتمال دارد که به ظروف آسیب بزنند و روی آنها خش بیندازد. پس از طرفی برخی زنگ زدگی ها باعث پوسیدگی شده و به راحتی جدا می شوند و در جریان آب دستگاه قرار می گیرند و لکه هایی را روی ظروف به جای می گذارند.

زمانی که از تکه های زنگ زده کمی جدا می شود داخل لوله های خروجی و یا قسمت های مختلف دستگاه رسوب کرده که این رسوبات سبب کم شدن کار مفید ماشین ظرفشویی می شود و ممکن است در  کارایی آن بی نظمی به وجود آورد. این عوامل می تواند باعث زنگ زدگی داخل ماشین ظرفشویی و سوراخ شدن محفظه داخلی بشود.

در واقع این زنگ زدگی می تواند به سلامت افراد نیز آسیب بزند . البته این مشکل موقعی که دندانه های سبد زنگ می زنند باعث تیز شدن که می تواند پوست را زخمی کند و همراه با درد و عفونت باشد.

درصورت لزوم با نمایندگی آاگ برای برطرف کردن زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558  می باشد.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت زنگ زدگی و سوارخ شدن کف ظرفشویی آاگ , سوراخ شدن کف ظرفشویی ااگ , چه اشتباهاتی منجر به سواخ شدن ظرفشویی AEG


علت زنگ زدگی و سوارخ شدن  کف ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب