نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

نحوه‌ی تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ:

این کار در صورتی انجام می شود که آسیب دیدگی این قطعه بالا باشد وامکان تعمیر آن وجود نداشته باشد. همانطور که از نام این قطعه مشخص است،علمکرد اصلی ماشین ظرفشویی  آاگ مربوط به گردش آب و پاشیدن آن به سمت ظرف ها است و در این فرایند چندین بار آب کثیف تخلیه و آب تمیز وارد ماشین می‌شود.پس در صورتی که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ کار نکند در واقع کاری انجام نخواهد شد.

اما در مورد پمپ تخلیه ظرفشویی  نکته ای وجود دارد و در ساختار ویژه آن است. به این صورت که این قطعه طوری ساخته شده که در صورت خرابی، امکان ترمیم آن وجود ندارد. اگرچه تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ  تلاش می کنند پمپ را تعمیر کنند، اما بهترین راه تعویض آن است.

وظیفه پمپ تخلیه ظرفشویی آاگ

در این قسمت در مورد وظیفه پمپ تخلیه  ظرفشویی آاگ کمی توضیح می دهیم که این قطعه در زمان شستن ظرف ها آب کثیفی که از شستن ظرف ها حاصل می شود را تخلیه نماید و تا وقتی که تخلیه شدن آب به درستی انجام گیرد ظرفشویی عملکرد مناسبی را ارائه می دهد.

در ظرفشویی این پمپ تخلیه یک قسمت مهم و حیاتی دستگاه به شمار می رود به همین خاطر است که تولید کنندگان به سالم بودن این قطعه توجه زیادی دارند و اگر مشکلی در این قطعه به وجود آید دستگاه روشن نمی شود و یا در حین کار کردن برنامه متوقف می شودبنابراین، این قطعه را باید مرتب از نظر سالم بودن چک کنید و باید به سرویس آن بپردازید زیرا با توجه به قیمت ماشین ظرفشویی که افزایش پیدا کرده اگر این قطعه دچار مشکل شود هزینه های گزافی را برای شما به بار خواهد آورد.

دلایل عمده خراب بودن این قطعه نشتی آب می باشد زیرا که اگر آب تخلیه نشود سبب می شود که خسارت و نشتی برای شما به وجود آید.

اجزای تشکیل دهنده پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ

-اولین قسمت پروانه تخلیه (هدایت کردن جریان آب از شیلنگ تخلیه به بیرون)

-قسمت دوم کیت تخلیه مغناطیسی(وظیفه این بخش باز کردن دریچه تخلیه برای خارج کردن آب می باشد)

-بعدی دریچه تخلیه (آب از این قسمت خارج می شود اگر بقایای مواد غذایی یا رسوبی در این قسمت وجود داشته باشد مانع از خروج آب می شود پس از تمیز بودن این بخش مطمئن شوید)

-موتور پمپ تخلیه

-وجود شیلنگ تخلیه (در این بخش هم نباید رسوب هایی وجود داشته باشد برای تمیز شدن آن را از ماشین ظرفشویی و سینک جدا نمایید و پاک کنید).

- قسمت بعدی توپ کنترل پلاستیکی کوچکی که در دریچه کنترل وجود دارد (اگر مسدود شد مانع از تخلیه شدن آب می شود)

-کمربند پمپ آب ( درواقع همه دستگاه ها این بخش وجود ندارد اگر خراب شود سبب می شود که آب از ماشین ظرفشویی خارج نشود.برای اینکه به کمربند پمپ آب دسترسی داشته باشید پانل پایین را در بیاورید.کمربند پمپ آب در پایین موتور قرار دارد.اگر کمربند پمپ آب فرسوده یا خراب شود باید آن را عوض کنید تا از خروج آب جلوگیری شود).

 

چه زمانی احتیاج به تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ می باشد؟

باید دانست که خراب شدن پمپ ظرفشویی نشانه های مشخصی دارد که به عنوان یک مصرف کننده باید آنها را به خوبی بشناسید. *روشن نشدن ماشین ظرفشویی اولین نشانه از کار افتادن پمپ تخلیه است؛ البته در صورتی که ایراد از سایر بخش ها نباشد. *امکان دارد که برنامه ظرفشویی در حین کار و به صورت ناگهانی متوقف شود. در این صورت باید بدانید که به احتمال زیاد پمپ تخلیه دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد. *اصلی ترین و مهمترین نشانه ای که تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ را ضروری می کند، عدم تخلیه آب است. یعنی فرایند شستشو تمام شده اما ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نمی کند.

ایرادات ماشین ظرفشویی که به پمپ تخلیه مربوط می باشد

1-در صورتی که شیلنگ دستگاه مسدود شده باشد و یا شکسته باشد سبب می شود که پمپ تخلیه عملکرد درستی را نداشته باشد.

2-ممکن است که موتور پمپ تخلیه به طور کامل از کار بیفتد.

3-امکان دارد که کاسه نمد یا پروانه آن با اشکال روبرو شود و آب به داخل پمپ تخلیه آب نفوذ کند.

4-انباشته شدن رسوب و جرم هم می تواند یکی از علت های تخلیه نشدن آب به وسیله پمپ تخلیه باشد.

انواع پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی:

-پمپ تخلیه پروانه ای

-پمپ تخلیه مغناطیسی

-پمپ تخلیه حرارتی

نحوه تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی آاگ

1-در اولین مرحله برای تعویض پمپ ظرفشویی آاگ اول باید تجهیزات و ابزار لازم را فراهم کنید. این ابزار شامل پمپ جدید، پیچ گوشتی و انبردست میباشند.

2- *در مهمترین مرحله باید برای فراهم کردن ایمنی کامل و جلوگیری از بروز خطر، حتما دوشاخه ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید.

3- درقسمت مرحله بعدی، باید شیلنگ آب را از ماشین ظرفشویی بیرون بیاورید. به این ترتیب می توانید راحت تر دستگاه را جابجا کنید.

4- اکنون  ماشین ظرفشویی را به پشت قرار دهید.

5- برای دسترسی به پمپ تخلیه، صفحه‌ زیری را درآورید.

6- اتصالات بخش زیری ماشین ظرفشویی را جدا کنید.

7- دقت کنید که سنسور آنتی فلود را با دقت از ماشین خارج کنید.

8- اکنون در ادامه مراحل تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ ، باید واشر (کاسه نمد) پمپ جدید را بررسی کنید.

9- اگر کاسه نمد در پمپ جدید نبود، از واشر پمپ قدیمی استفاده کنید.

10- در این جا پیچ های پمپ تخلیه ظرفشویی را باز کنید.

11- حالا تمامی اتصالات الکتریکی متصل به پمپ را نیز باز کنید.

12- حالا پمپ جدید را به همراه واشر در جای پمپ قبلی قرار دهید.

13- اکنون پیچ ها و اتصالات پمپ جدید را ببندید.

14- بعد از آن سنسور آنتی فلود را نصب کنید.

15- در این مرحله تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ  ، صفحه را نصب کنید.

16- حالا ماشین ظرفشویی را به حالت اولیه خود برگردانید.

17-در این قسمت  شیلنگ آب را مجددا وصل کنید.

18- ظرفشویی را به برق زده و آن را روشن کنید.

باید به حضور شما عرض کنیم که تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ در مرکز تعمیرات لوازم خانگی، توسط تکنسین های با تجربه و مهار و با استفاده از تجهیزات تخصصی انجام می پذیرد در این صورت، عیب های ایجاد شده در ظرفشویی ها رفع می شود .و ما رضایت شما را در این باره جلب می کنیم.

مهمترین اشکالات ایجاد شده در این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ برطرف می‌شود عبارت از :تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی، تعویض هیتر، تعویض پمپ تخلیه، تعویض واشر در ماشین ظرفشویی، تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، تعویض ترموستات، تعویض محفظه مواد شوینده و ….


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
نحوه‌ی تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ , چگونه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آ ی گ را تعویض کنیم. , تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی AEG


نحوه‌ی تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب