021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

نحوه‌ی تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ

تعویض پمپ تخلیه :

این کار در صورتی انجام می شود که آسیب دیدگی این قطعه بالا باشد وامکان تعمیر آن وجود نداشته باشد. همانطور که از نام این قطعه مشخص است،علمکرد اصلی ماشین ظرفشویی مربوط به گردش آب و پاشیدن آن به سمت ظرف ها است و در این فرایند چندین بار آب کثیف تخلیه و آب تمیز وارد ماشین می‌شود.پس در صورتی که پمپ ظرفشویی  کار نکند در واقع کاری انجام نخواهد شد.

اما در مورد این قطعه نکته ای وجود دارد و در ساختار ویژه آن است. به این صورت که این قطعه طوری ساخته شده که در صورت خرابی، امکان ترمیم آن وجود ندارد. اگرچه تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ  تلاش می کنند پمپ را تعمیر کنند، اما بهترین راه تعویض آن است.

وظیفه این وسیله در ظرفشویی:

در این قسمت در مورد وظیفه  این قطعه کمی توضیح می دهیم که این قطعه در زمان شستن ظرف ها آب کثیفی که از شستن ظرف ها حاصل می شود را تخلیه نماید و تا وقتی که تخلیه شدن آب به درستی انجام گیرد ظرفشویی عملکرد مناسبی را ارائه می دهد.

در ظرفشویی این وسیله یک قسمت مهم و حیاتی دستگاه به شمار می رود به همین خاطر است که تولید کنندگان به سالم بودن این قطعه توجه زیادی دارند و اگر مشکلی در این قطعه به وجود آید دستگاه روشن نمی شود و یا در حین کار کردن برنامه متوقف می شود.

بنابراین، این قطعه را باید مرتب از نظر سالم بودن چک کنید و باید به سرویس آن بپردازید زیرا با توجه به قیمت ماشین ظرفشویی که افزایش پیدا کرده اگر این قطعه دچار مشکل شود هزینه های گزافی را برای شما به بار خواهد آورد.

دلایل عمده خراب بودن این قطعه نشتی آب می باشد زیرا که اگر آب تخلیه نشود سبب می شود که خسارت و نشتی برای شما به وجود آید.

اجزای تشکیل دهنده پمپ تخلیه :

-پروانه تخلیه :که هدایت کردن جریان آب از شیلنگ تخلیه به بیرون را برعهده دارد.

-کیت تخلیه مغناطیسی : که وظیفه این قسمت باز کردن دریچه تخلیه برای خارج کردن آب می باشد.

-دریچه تخلیه : که آب از این قسمت خارج می شود اگر بقایای مواد غذایی یا رسوبی در این قسمت وجود داشته باشد مانع از خروج آب می شود پس از تمیز بودن این بخش مطمئن شوید.

-موتور پمپ تخلیه

-وجود شیلنگ تخلیه : در این بخش هم نباید رسوب هایی وجود داشته باشد برای تمیز شدن آن را از ماشین ظرفشویی و سینک جدا نمایید و پاک کنید.

- توپ کنترل پلاستیکی کوچک :این قطعه که در دریچه کنترل وجود دارد .اگر مسدود شد مانع از تخلیه شدن آب می شود.

-کمربند پمپ آب : درواقع همه دستگاه ها این بخش وجود ندارد اگر خراب شود سبب می شود که آب از ماشین ظرفشویی خارج نشود.

برای اینکه به کمربند پمپ آب دسترسی داشته باشید پانل پایین را در بیاورید.کمربند پمپ آب در پایین موتور قرار دارد.اگر کمربند پمپ آب فرسوده یا خراب شود باید آن را عوض کنید تا از خروج آب جلوگیری شود.

چه زمانی احتیاج به تعویض این قطعه درماشین ظرفشویی آاگ می باشد؟

باید دانست که خراب شدن این وسیله نشانه های مشخصی دارد که به عنوان یک مصرف کننده باید آنها را به خوبی بشناسید.

*روشن نشدن ماشین ظرفشویی اولین نشانه از کار افتادن آن است. البته در صورتی که ایراد از سایر بخش ها نباشد.

*امکان دارد که برنامه ظرفشویی در حین کار و به صورت ناگهانی متوقف شود. در این صورت باید بدانید که به احتمال زیاد این وسیله دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد.

*اصلی ترین و مهمترین نشانه ای که تعویض پمپ تخلیه را ضروری می کند، عدم تخلیه آب است. یعنی فرایند شستشو تمام شده اما ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نمی کند.

ایرادات ماشین ظرفشویی که به این قطعه مربوط می باشد؟

1-در صورتی که شیلنگ دستگاه بسته شده باشد و یا شکسته باشد باعث می شود که این قسمت از دستگاه عملکرد درستی را نداشته باشد.

2-ممکن است که موتور آن به طور کامل از کار بیفتد.

3-امکان دارد که کاسه نمد یا پروانه آن با اشکال روبرو شود و آب به داخل این بخش نفوذ کند.

4-انباشته شدن رسوب و جرم هم می تواند یکی از علت های تخلیه نشدن آب به وسیله آن باشد.

انواع پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی:

-پروانه ای

- مغناطیسی

-حرارتی

نحوه تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی

1-در اولین مرحله برای تعویض این وسیله اول باید تجهیزات و ابزار لازم را فراهم کنید. این ابزار شامل پمپ جدید، پیچ گوشتی و انبردست میباشند.

2- *در مهمترین مرحله باید برای فراهم کردن ایمنی کامل و جلوگیری از بروز خطر، حتما دوشاخه ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید.

3- درقسمت مرحله بعدی، باید شیلنگ آب را از ماشین ظرفشویی بیرون بیاورید. به این ترتیب می توانید راحت تر دستگاه را جابجا کنید.

4- اکنون ماشین ظرفشویی را به پشت قرار دهید.

5- برای دسترسی به این قطعه، صفحه‌ زیری را درآورید.

6- اتصالات بخش زیری ماشین ظرفشویی را جدا کنید.

7- دقت کنید که سنسور آنتی فلود را با دقت از ماشین خارج کنید.

8- اکنون در ادامه مراحل تعویض پمپ آاگ ، باید واشر (کاسه نمد) پمپ جدید را بررسی کنید.

9- اگر کاسه نمد در پمپ جدید نبود، از واشر پمپ قدیمی استفاده کنید.

10- در این جا پیچ های این قطعه ، ظرفشویی را باز کنید.

11- حالا تمامی اتصالات الکتریکی متصل به پمپ را نیز باز کنید.

12- حالا پمپ جدید را به همراه واشر در جای قطعه قبلی قرار بدهید.

13- اکنون پیچ ها و اتصالات پمپ جدید را ببندید.

14- بعد از آن سنسور آنتی فلود را نصب کنید.

15- در این مرحله تعویض این وسیله ، صفحه را نصب کنید.

16- حالا ماشین ظرفشویی را به حالت اولیه خود برگردانید.

17-در این قسمت  شیلنگ آب را مجددا وصل کنید.

18- ظرفشویی را به برق زده و آن را روشن کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ

باید به حضور شما عرض کنیم که تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ در مرکز تعمیرات لوازم خانگی، توسط تکنسین های با تجربه و مهار و با استفاده از تجهیزات تخصصی انجام می پذیرد در این صورت، عیب های ایجاد شده در ظرفشویی ها رفع می شود .و ما رضایت شما را در این باره جلب می کنیم.

همیشه انجام این گونه کارها را به عهده افراد باتجربه و مهار در امر تعمیر و تعویض قطعات بگذارید .این قطعه ودیگر قطعات از حساسیت بالایی برخورددار هستند.

مهمترین اشکالات ایجاد شده در این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ برطرف می‌شود عبارت از :تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی، هیتر، پمپ تخلیه،  واشر، ، ترموستات، محفظه مواد شوینده و ….

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
نحوه‌ی تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ , چگونه پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ااگ را تعویض کنیم. , تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی AEG


نحوه‌ی تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب