021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ

باید بگوییم که بعد از خرید ماشین لباسشویی آاگ یا هر نوع لباسشویی دیگر و بعد از مدتی کار کردن ممکن است این دستگاه دچار ایرادات و مشکلاتی بشود .

یکی از این ایرادات تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ است که باعث نگرانی شما می شود . ما در این قسمت شما را با برخی از دلایل این مشکل آشنا می کنیم .

در صورت برطرف نشدن این مشکل با نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید تکنسین های ما در اولین فرصت برای رفع مشکل در محل حاضر می شوند.

دلایلی مختلفی برای علت تخلیه نشدن آب و جمع شدن آب  آن وجود دارد.

علت تخلیه نشدن آب می‌تواند به دلیل وجود مشکلات متعددی باشد، که عملکرد صحیح این وسیله کاربردی را مختل می‌کند.

چه بسا که به دلیل جمع شدن آب در لباسشویی، دستگاه بعد از مدت زمان مشخصی به طور کامل از کار بیفتد و با مشکلات جبران‌ناپذیری مواجه شود

1-رایج ترین دلیل تخلیه نشدن  و جمع شدن آن در لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه است که در هر صورت با تعویض آن می توان آن را برطرف کرد.

2-ممکن است در ابتدای شروع به کار لباسشویی و یا پیش از آنکه دکمه استارت و انتخاب برنامه را زده باشید، لباسشویی شروع به آبگیری نموده و این کار متوقف نشود. درواقع علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش و یا علت جمع شدن آب در انتهای سیکل شستشو، به خرابی شیر الکتریکی یا شیر برقی لباسشویی مربوط می شود.

این شیر با دریافت فرمان از تایمر لباسشویی باز شده و آب از طریق شیلنگ ورودی آب وارد دستگاه می شود. لذا جمع شدن آب در دیگ لباسشویی، پس از فرآیند شستشو و یا در حالتی که دستگاه خاموش است، به خرابی این شیر و یا تایمر لباسشویی باز می گردد.

3-دلیل دیگر  دلیل تخلیه نشدن آب و جمع شدن  آن، گرفتگی و انسداد محل خروج آب است. گرفتگی و انسداد می تواند در شیلنگ تخلیه لباسشویی، لوله فاضلاب، فیلتر تخلیه دستگاه و… اتفاق بیوفتد.

*ممکن است شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی در پشت ماشین، از لباسشویی جداشده و روی زمین افتاده باشد (دقت کنید که این شیلنگ باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد، تا بتواند آب را تخلیه کند).

*طول شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نباید بیشتر از 7 یا 8 متر باشد.

*امکان تا خوردن یا پاره شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وجود دارد.

*امکان مسدود شدن فیلتر تخلیه به وسیله لباس های کوچک (جوراب یا لباس زیر) وجود دارد.

*امکان مسدود شدن لوله فاضلاب منزل وجود دارد.

علت 3: سیستم کلید درب دستگاه

سیستم کلید درب مانع از چرخش دستگاه حین باز بودن در می‌شود. اگر این سیستم خراب گردد، دستگاه آب را تخلیه نمی‌کند. برای تشخیص خرابی، اتصال جریان کلید را با یک مولتی‌متر تست کنید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت 4: سیستم کلید و موتور قفل در

سیستم کلید و موتور قفل در نیز می‌تواند یکی از دلایل عدم تخلیه آب لباسشویی آاگ باشد. این سیستم از بسته بودن در هنگام کارکرد دستگاه اطمینان حاصل می‌کند. زمانی که در بسته شود، دستگاه می‌تواند شروع به کار نماید. اگر قفل در چفت نشود، کلید در مانع کارکرد دستگاه می‌شود.

اگر قفل در معیوب باشد، دستگاه نچرخیده و شروع به کار نخواهد کرد. قفل در می‌تواند ایراد مکانیکی یا الکتریکی داشته باشد. قفل در را برای هرگونه ایراد بازرسی نمایید. اگر قفل در آسیب دیده یا به درستی چفت نشود، آن را تعویض نمایید. برای تشخیص ایراد الکتریکی قفل در، به نمودار سیم کشی دستگاه‌تان نگاهی انداخته و از یک مولتی‌متر برای تست اتصال جریان هر یک از کلیدهلی چفت در استفاده کنید. اگر یکی از کلیدها اتصال جریان نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت 5: تسمه پمپ آب

برخی مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی، مجهز به تسمه پمپ آب هستند. اگر تسمه پمپ پاره شده یا از کار افتاده باشد، دستگاه آب را تخلیه نخواهد کرد. تسمه را بررسی کرده و در صورت وجود ایراد کارکرد بیش از حدی، آن را تعویض نمایید.


اما یکی از اصلی ترین دلایل بروز این مشکل در دستگاه های لباسشویی خرابی پمپ تخلیه است، خرابی پمپ تخلیه هم مانند خرابی برد کار تخصصی است و حتما باید برای رفع آن با نمایندگی تعمیر لباسشویی آاگ تماس بگیرید.

- تله شاری یا coin trap

برخی ماشین‌های لباسشویی دارای کوین ترپ (تله شاری) برای به دام انداختن اشیای خارجی هستند تا وارد سیستم تخلیه آب نشود.

در این جا کوین ترپ باید به صورت دوره‌ای بررسی شده و تمیز کنید. اگر خرده آشغال‌ها داخل کوین ترپ انباشته شوند، آن را مسدود نموده و عملیات به درستی انجام نخواهد شد. اگر تخلیه به درستی انجام نشده یا آب کلاً تخلیه نمی‌گردد و دستگاه دارای کوین ترپ است، کوین را باز نموده و آن را کاملا تمیز نمایید.

پس به طور خلاصه شرح می دهیم در هنگام بروز تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چه کارهایی باید انجام بدهید:

اول از همه در ابتدا برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.

بعد از آن باید لباس ها را از ماشین بیرون بیاورید.

باید آب داخل دیگ لباسشویی را خالی کرده و درون دیگ را خشک کنید.

حتما فرش کف آشپزخانه جمع کنید.

بعد راه آب در کف آشپزخانه باز است تا آب به راحتی از آن عبور کند.

در قسمت جلو و پایین لباسشویی یک دریچه فیلتر قرار دارد باید فیلتر را باز کرده تا آب از لباسشویی خارج شود.

بعد ازتخلیه و خارج شدن کامل آب دیگ دوباره  فیلتر را در جای خود قرار داده و دریچه را ببندید.

اکنون که آب از درون لباسشویی خارج شده باید به دنبال علت این مشکل باشید و با رفع ایراد آن را برطرف کنید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.همکاران ما همه وقت در خدمات شما هستند.

 

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ ، در کوتاه‌ترین زمان در محل انجام می شود و نیازی به حمل و نقل لباسشویی تا محل تعمیرگاه و صرف زمان و هزینه وجود ندارد.

برای دریافت خدمات تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی آاگ، کافی است تا هم ‌اکنون با شماره 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

کارشناسان فنی نمایندگی آاگ ، در اسرع وقت برای عیب یابی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی  ااگ به محل شما مراجعه می کنند تا ماشین لباسشویی  آاگ را در کمترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین هزینه تعمیرمی نمایند.

 

 

برچسب ها :
دلایل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی آاگ ,هزینه برطرف کردن مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی آ ی گ ,علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ ,عیب یابی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ااگ,عدم تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی AEG


علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب