021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت نشت آب ماشین لباسشویی آاگ

علت نشت آب ماشین لباسشویی

در حقیقت این اتفاق نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی می‌تواند بسیار خطرناک است.چرا که هم آسیب به بدنه دستگاه و هم خطر برق گرفتگی را به همراه دارد.

موقعی است که متوجه می شوید از زیر ماشین لباسشویی آب بیرون آمده است .علت نشت آب ممکن است به خاطر دلایل زیادی باشد . در واقع مشکلاتی مانند: شکستن و یا ازجا درآمدن لوله خرطومی ، پارگی در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و یا در لاستیگ دیگ شستشو می تواند عامل این نشتی باشد.

بنابراین زمانی که متوجه نشتی آب از ماشین لباسشویی شدید باید به دنبال این مشکل بگردید .چرا که بیرون آمدن و یا تجمیع آب در زیر لباسشویی و یا در اطراف آن باعث ایجاد بوی بد و ناتمام ماندن کار شستشو لباس ها و ایجاد لکه بر روی سرامیک‌های زیر لباسشویی و حتی امکان برق گرفتگی وجود دارد.

باید قبل ازهمه چیز از نشت آب از ماشین لباسشویی آاگ خود مطمئن شوید. برای اینکار دستگاه را روشن نموده و یک سیکل شست و شو را انتخاب نمایید. سپس به دقت به قسمت های پشتی و زیر دستگاه نگاه کنید. همچنین اطراف درب و محفظه جاپودری را بررسی نمایید. ممکن است بلافاصله متوجه ناحیه نشت آب نشوید اما در صورتی که پس از مدتی، آب دوباره جمع شد، آنگاه می توانید بدنبال راهکار های رفع این مشکل باشید.

دلیل نشت آب از دستگاه :

1-شیلنگ تخلیه

-هنگامی که نشت آب در زمان چرخش دیگ لباسشویی رخ می دهد، پس مشکل از شیلنگ تخلیه می باشد.

-قسمت های مختلف شیلنگ را بررسی کنید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل بشود.

-محل اتصالات شیلنگ تخلیه باید بررسی شده که ترک خورده یا آسیب دیده وجود نداشته باشد.

-یک احتمال دیگر اینکه شیلنگ تخلیه می تواند توسط جسم خارجی مسدود شده باشد .

-اگر لباسشویی به تازگی نصب شده و مشکل تخلیه وجود دارد و آب از آن نشت می کند، احتمال دارد که دلیل آن نصب نادرست دستگاه باشد.

این قسمت دستگاه توسط کارخانه بسته شده منظور دریچه تخلیه که شیلنگ تخلیه باید به آن متصل است باید از باز بودن آن در زمان نصب دستگاه اطمینان حاصل کنید.

2-شیلنگ ورودی آب دستگاه

ممکن است علت آبریزش اشکال در شیلنگ ورودی آب باشد.

-شیلنگ های متصل به پشت دستگاه که به دو شیر آب سرد و گرم متصل اند باید برای هرگونه نشتی و پارگی بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض گردند.

-شیلنگ های ورودی آب باید به دقت بررسی شوند که به درستی در محل خود قرارگرفته باشند و هیچ گونه نقصی نداشته باشند. البته نباید بیش از حد محکم بسته شوند.

-هر زمانی که این شیلنگ ها برداشته می شوند و مجدداً در جای خود قرار می گیرند، باید برای آن ها از یک واشر لاستیکی جدید استفاده شود. اگر از واشر لاستیکی جدید استفاده نشود ممکن است علت نشت آب از این واشرها باشد.

-توصیه می شود برای جلوگیری از مشکلات شیلنگ های آب از نوع پلیمری یا شیلنگ های با پوشش فلزی استفاده کنید که نسبت به نوع پلاستیکی دوام بیشتری دارند.

3-دریچه شیر ورودی آب

 آب دادن لبسشویی می تواند به دریچه شیر ورودی آب مربوط باشد. لذا باید وجود هر گونه نشتی در آن را به دقت بررسی نمود. ممکن است:

-دچار زنگ زدگی شده باشد.

-مواد معدنی در شیر وجود داشته باشد.

-دریچه شیر معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

4-استفاده بیش از حد از مواد شوینده

اگر سختی آب شما زیاد است و از نرم کننده آب استفاده می کنید، ممکن است مشکل نشت آب شما در نتیجه استفاده بیش از حد از این مواد باشد.

هنگامی که از آب گرم و غیر سخت استفاده می‌ کنید، مقدار مواد شوینده‌ای که برای تمیز کردن لازم است، نسبت به استفاده از آب سخت و سرد، به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

اما وقتی که مقدار آب و کف صابون زیاد باشد، پراکنده شده و ممکن است از لباسشویی آاگ به بیرون نشت پیدا کنند. سرریز شدن و نشت کف صابون از لباسشویی می تواند با کاهش مقدار استفاده از مواد شوینده حل شود.

5-جاپودری

اگر مدام با مشکل نشتی آب مواجه هستید، ممکن است مشکل از جاپودری شما باشد. نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی آاگ مشکل رایجی است.

مایع سفید کننده لباس یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است و می تواند به مرور زمان در اثر استفاده زیاد باعث شود قطعات پلاستیکی جاپودری ترک بخورند و یا حتی بشکنند که در این صورت سبب خروج آب از جاپودری شده و برای رفع مشکل باید جایگزین شوند.

استفاده از مقادیر زیاد مایع سفید کننده می تواند باعث ایجاد سوراخ و خوردگی اجزای فولادی ماشین لباسشویی نیز شود. لذا به میزان استفاده از مایع سفیدکننده دقت نمایید.

همچنین ممکن است که فشار آب ورودی به محفظه جاپودری بالا باشد که در این صورت باید فشار آب ورودی به دستگاه را از منبع شیر کم کرد.

6-لاستیک دور درب (لباسشویی درب از جلو)

سرریز شدن آب از درب  در لباسشویی های درب از جلو و غالبا در اطراف لاستیک دور درب، امری بسیار رایج است. زیرا اغلب مواد زائد فرآیند شستشو (مانند مو، کرک لباس ها و…) در این قسمت جمع می شوند.

با گذشت زمان، این ناخالصی ها به حدی می رسند که درب لباسشویی به درستی بسته نمی شود و در نتیجه آب از اطراف آن به بیرون نفوذ می کند. برای اینکه به چنین مشکلی برنخورید باید همیشه لاستیک دور درب لباسشویی را به دقت تمیز نمایید.

همچنین لاستیک دور درب دستگاه ممکن است به مرور زمان فرسوده، سوراخ و یا پاره شود و در حین کار، آب از لباسشویی به بیرون نشت پیدا کند. در نتیجه  باید تعویض شود.

علاوه بر لاستیک دور درب، امکان دارد که نشتی موجود بدلیل معیوب بودن قفل درب دستگاه باشد. در این موارد با تعویض مجموعه قفل درب امکان رفع مشکل موجود دارد.

7-پمپ تخلیه

پمپ تخلیه بر روی پولی خود یک لاستیک دارد که به دلیل پوسیدگی می‌تواند باعث آبریزش ماشین لباسشویی آاگ شود. بسیار از پمپ ها سوراخی وجود دارد که اجازه می دهد آب از آن به صورت قطره قطره بیرون برود.

اما اگر مقدار زیاد یا حتی کمی آب در اطراف پمپ تخلیه دیده شود، ممکن است  آبریزش  همین مسئله باشد، بنابراین پمپ تخلیه باید تعمیر و یا تعویض شود.

8-دیگ دستگاه

وقتی که ماشین لباسشویی آاگ شما تراز نباشد، به مرور زمان به دلیل حرکت های اضافی زیاد این عدم تراز بودن باعث ایجاد سوراخ یا شکاف فرسایشی در ماشین لباسشویی و نشت آب از آن می شود. برای رفع این مشکل نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی دارید و معمولا هزینه نسبتا زیادی را به همراه خواهد داشت.

9-بلبرینگ و کاسه نمد

اگرعلت نشتی لباسشویی از قسمت بلبرینگ و کاسه نمد دستگاه شما باشد، این مشکل به دلیل عدم تراز بودن و یا استفاده نادرست از ماشین لباسشویی مانند حجم لباس بیشتر از ظرفیت دستگاه به وجود می آید. از آن جا که این مشکل کاملاً تخصصی می باشد، حتماً باید توسط تکنسین متخصص تعمیر شود.

برای تست نشتی ماشین می‌توانید آب دستگاه را خشک نموده و مثل همیشه دستگاه را برای شستشو روشن کنید. سپس قسمت زیرین و پشتی دستگاه را بازرسی کنید.

در صورتی که هیچ یک از موارد بالا در رفع مشکل نشت از لباسشویی شما موثر نبودند، زمان آن رسیده تا با تماس با نمایندگی آاگ ، ما شما را در رفع این مشکل یاری کنیم.


وقتی که هر کدام از قطعات لباسشویی آاگ شما دچار مشکل شده باشد، کافی است تا با نمایندگی مجاز لباسشویی آاگ  تماس بگیرید.

شماره های تماس با ما 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 در خدمت شما هموطنان می باشیم.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت نشت آب از ماشین لباسشویی آاگ ,تعمیر نشت آب از ماشین لباسشویی ااگ ,مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی AEG


علت نشت آب ماشین لباسشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب