021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ

علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از لوازمی ضروری است که در بیشتر خانه ها وجود دارد که بعضی از اوقات دچار ایراداتی می شود که با کمی دقت و استفاده از دفترچه راهنما می توانید این ایرادات را برطرف کنید .

یکی از این مشکلات سوراخ و پاره شدن لباس   بعد از شستشو می باشد. بهتر است قبل از قرار دادن لباس ها در لباسشویی آنها را جدا کرده و اگر جیب یا زیب دارند آنها خالی کنید. بعضی از اوقات بعد از شستشو متوجه می شوید که سوراخ، نخ کشی یا پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی مشاهده می کنید.

ما در اینجا برای شما علت ودلایل پاره شدن لباس را توضیح داده ایم تا شما بیشتر با این گونه از مشکلات ماشین لباسشویی آشنا شوید .در صورتی که نتوانستید این ایراد را در لباسشویی برطرف کنید با نمایندگی آاگ (شرکت آریان ) تماس بگیرید.

علت پاره شدن لباس‌ها 

*چرخش لباسشویی روی دور تند

اولین مورد سرعت چرخش لباسشویی و تعداد دور شست و شوی لباس ها است که میتواند در آسیب رسیدن به لباس ها نقش مهمی داشته باشد. برای شست و شوی لباس های مختلف نیاز به استفاده از برنامه های شست و شوی مختلفی است.

مثلا نمیتوان لباس های ضخیم و لباس های ابریشمی نازک را با هم شست، برای شستن لباس های ابریشمی باید سرعت را کمتر از 400 دور در دقیقه قرار دهید و برای شستن لباس های ضخیم میتوانید از 1400 دور در دقیقه هم استفاده کنید.

این اطلاعات در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارند، پس برای شستن لباس های مختلف از برنامه های شست و شوی مختلف کمک بگیرید.

*استفاده از سفید کننده های حاول کلر

استفاده از مواد شوینده دارای کلر میتواند به بافت لباس ها آسیب برساند، در صورت استفاده از شوینده ها و سفید کننده های حاوی کلر اجازه ندهید که پس از شروع شست و شو با آب مخلوط شوند و آنها را در محفظه ای بریزید که در اخر شست و شو اضافه شوند.

*پر کردن بیش از حد لباسشویی

پر کردن بیش از حد لباسشویی علاوه بر اینکه میتواند باعث آسیب به دستگاه لباسشویی شود، به بافت لباس ها هم آسیب میرساند، خصوصا اگر لباس هایی دارای زیپ و زیورآلات را نیز داخل دستگاه بیندازید.

ممکن است زیپ یا دکمه لباس ها به هم گیر کنند و باعث پارگی لباس  در لباسشویی بشوند. به منظور جلوگیری از این اتفاق، زیپ لباس ها ببندید و لباس های دکمه دار پشت و رو کنید و سپس داخل دستگاه بیاندازید.

*خرابی خشک کن لباسشویی

عموم دور خشک کن لباسشویی سریعتر از سایر برنامه هاست، اگر خشک کن متعادل نباشد باعث میشود لباس ها به محفظه گیر کنند و پاره شوند و خط هایی مانند سوختگی در آنها به وجود بیاید.

*اجسام لبه دار و تیز

ممکن است اجسام تیز و لبه دار مانند کمربند زیپ و غیره حین شستشو به الیاف پارچه گیر کنند و باعث جر خوردن و نخ کش شدن الیاف پارچه شوند یکی از مواردی که ما در منازل مشتری‌ها خیلی زیاد با آن برخورد کرده‌ایم گیر کردن الیاف لباس‌ها به فنر فلزی زیر سوتین (لباس زیر زنانه) بوده است.

*تنظیمات اشتباه

اگر لباس‌ها با الیف ظریف و نازک را هیچگاه نباید با تنظیمات برنامه‌های خشن، مدت زمان طولانی و  آب خیلی گرم شست این کار باعث می‌شود الیاف آسیب‌دیده و حالت خود را از دست بدهند و حتی شاید باعث پارگی نیز شوند پس همیشه تنظیمات برنامه ماشین لباسشویی را مناسب با جنس لباس‌های آن شستشو انتخاب کنید.

* لبه‌های تیز مخزن

داخل مخرن ماشین لباسشویی، 3 یا 4 حمل‌کننده لباس از جنس پلاستیک و فلز قرار دارد تا در حین چرخش، لباس‌ها را جا به جا کنند. آسیب دیدن هر کدام از این حمل‌کننده‌ها و یا جدا شدنشان از جایشان باعث می‌شود لبه‌های تیزی ایجاد و به لباس‌ها آسیب وارد شود. و می تواند یکی از دلیل پاره شدن لباس  باشد.

* خرابی دستگیره، مهروموم و لاستیک درب

در صورتی که مهروموم زیر لاستیک درب آسیب دیده و یا خود لاستیک فرسوده باشد، ممکن است لباس‌ها به پیچ و مهره‌ها گیر کنند و پاره شوند.

در این زمینه باید در صورت نیاز پیچ و مهره‌ها یا لاستیک تعویض شوند. همچنین آسیب دیدگی دستگیره درب یا فنر آن، باعث نخ‌کش شدن و درنتیجه یکی از عوامل پاره شدن لباس‌‎ها می‌شود.

*تاثیر کم بودن میزان لباس هنگام شستشو در سوراخ شدن لباس ها

حتی ریختن لباس کم هم می تواند باعث آسیب به لباس ها شود. حجم کم لباس علاوه بر اینکه هنگام شستشو به کمک فنرهای ماشین لباسشویی فشار می‌آورد، تار و پود لباس ها را بر اثر چرخش بیش از حد نابود وپارگی لباس  در لباسشویی می‌شود. بنابراین همیشه باید حد تعادل را در میزان لباس‌های ماشین لباسشویی رعایت کرد.

اگر شما مجبور به باهم قرار دادن لباس‌ها در دستگاه شدید سعی کنید لباس‌های ظریف را داخل توری‌های مخصوص بپوشانید و در لباسشویی قرار دهید.

 از دلایل پارگی لباس ها بارگذاری بیش از اندازه لباسشویی است این کار نه تنها بر سطح تمیز کردن لباس ها تاثیر می گذارد،بلکه باعث می شود که که لباس های زیپ دار و دکمه دار با لباس های دیگر گیر کند و پاره شوند.

 برای جلوگیری از پاره شدن لباس :

-جدا سازی لباس های دارای دکمه و زیپ با لباس های ظریف است.

-هرگز لباس های شیک و ظریف را با شلوار جین و لباس های زیپ دار داخل لباسشویی نگذارید.

برای دریافت ازاطلاعات بیشتر با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

نکاتی برای جلوگیری از پاره شدن لباس

برای پاره نشدن لباس‌ها هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید نکاتی را رعایت کرد، مانند:

-در لباسشویی از سفید کننده و شوینده به حد کافی استفاده کنید.

-در مرحله دوم آبکشی یک لیوان سرکه سفید داخل محفظه بریزید تا باقی مانده شوینده از لباس پاک شده و مانع پوسیدگی لباس به مرور زمان شود.

-دستگاه را هرگز کمتر و یا بیشتر از حد مجاز پر نکنید.

-ماشین لباسشویی را بیشتر از دو بار در طول روز روشن نکنید.

-همیشه چرخه ملایم را انتخاب کنید.

-هرگز پودر را مابین لباس‌ها نریزید. ریختن پودر ما بین لباس‌ها در دیگ مانع تقسیم مساوی پودر بین لباس‌ها شده و باعث تمیز نشدن و یا ایجاد پوسیدگی در لباس و یا باقی ماندن پودر در بین لباس‌ها می‌شود.

-متناسب با جنسیت لباس و میزان کثیفی آن درجه دمای آب شستشو را انتخاب کنید.

-ماشین لباسشویی را هر از چند گاهی با محلول جوش شیرین و سرکه سفید ضدعفونی کنید تا باکتریایی نشود.

-داخل دیگ ماشین لباسشویی را با چراغ قوه چک کنید ممکن است گیر کردن جسم نوک تیز داخل دیگ موجب پارگی لباس‌ می‌شود.

برای جلوگیری از سوراخ شدن لباس  چه کاری باید انجام دهیم؟

-قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی البته جدا سازی لباس های دارای دکمه و زیپ با لباس های ظریف را انجام بدهید.

-هرگز لباس های شیک و ظریف را با شلوار جین و لباس های زیپ دار داخل لباسشویی قرار ندهید.

-این نکته را هم در نظر بگیرید که پارچه های توری و ابریشمی را هر گز با لباس های دارای زیپ و پولک و لباس هایی که می دانید جنس خشن هستند در لباسشویی قرار ندهید.

-اگر شما مجبور به باهم قرار دادن لباس ها در لباسشویی شدید سعی کنید لباس های ظریف را در کیسه ای قرار داده و بعد در لباسشویی قرار دهید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 


برچسب ها :
علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ , دلیل پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی ااگ ,عوامل پاره شدن لباس در ماشین لباسشوییAAEG


علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب