021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی آاگ

شما هم در منزل خود ظرفشویی دارید احتمالا همچنین اتفاقی برای شما رخ داده که بعد از بیرون آودن ظرف ها متوجه میشوید که ظرف ها خشک نشده اند ، این امر باعث ناراحتی شما شده است.چند این کار  باعث می شود که شما مجبور به پاک کردن لکه های آب از روی ظروف شوید.نگران نباشید ما در این قسمت راه های برطرف کردن این مشکل خشک نشدن ظروف را بیان می کنیم.

البته در برخی موارد دلیل این امر مربوط به مشکل در المنت و خالی بودن مخزن جلادهنده است .علت خشک نکردن  شامل:

خرابی دریچه هوا

خرابی موتور فن دریچه هوا

خرابی المنت

خرابی ترموستات

کم بودن مایع جلادهنده 

نامنظم بودن چیدمان ظروف

تنظیمات نادرست برنامه شستشو

باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که روند خشک کردن ظروف در ظرفشویی های مختلف با هم فرق دارد. ممکن است بعضی از ظرفشویی ها دارای دریچه هوا برای خشک کردن باشند و در بعضی دیگر این قسمت را نداشته باشند .

اگر در پی حل مشکل خشک نبودن ظروف پس از شستشو هستید.قبل از هرکاری به علائمی که دستگاه به شما نشان میدهد توجه کنید تا مراحل عیب یابی و تعمیر ظرفشویی در کمترین زمان انجام شود و دستگاه دوباره بتواند به شستشو و خشک کردن ظروف ادامه بدهد.

دلایل خشک نکردن  ظروف

وقتی که به مشکل خیس بودن ظروف پس از شستشوبرخورد می کنید باید دلیل این اتفاق را پیدا کنید.

علت این امر در دستگاه در صورتی که ظروف بعد از شستشو خشک نشوند ممکن است یکی از علت های زیر باشد.

-مایع جلا دهنده به اندازه درون ظرفشویی ریخته نشده است، یا این که مایع جلا دهنده به کل درون دستگاه وجود ندارد.

-ظروف به طور نامرتب در سبد ظرفشویی چیده شده‌اند و مطابق راهنمای ماشین ظرفشویی  قرار نگرفته‌اند، تا عمل شستشو و خشک کردن به طور دقیق انجام بپذیرد.

-  برنامه شستشو دستگاه به درستی تنظیم نشده است، به عنوان مثال در تنظیمات QuicK و PreWash ظروف به طور کامل خشک نمی‌شود.

-ظروف زودتر از به اتمام رسیدن فرآیند شستشو از درون دستگاه خارج شده‌اند.

-کارکرد قطعات داخلی دستگاه مانند المنت دستگاه با مشکل مواجه شده است و عمل خشک کردن ظروف به درستی صورت نمی‌پذیرد.

-در صورتی که خوب خشک نشدن ظروف به دلیل خوب چیده نشدن ظروف، خوب تنظیم نشدن برنامه شستشو یا اتمام مایع جلا دهنده اتفاق افتاده باشد،

به راحتی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید و دوباره از ماشین ظرفشویی آاگ استفاده کنید.

 اگر خرابی قطعات دستگاه موجب این مشکل بعد از شستشو باشد، به هیچ عنوان دستگاه را باز نکنید وخود دست به تعمیرات  نزنید.

زیرا ممکن است به سایر قسمت‌های ماشین ظرفشویی آسیب جدی وارد کنید و عملکرد دستگاه با مشکل مواجه شود.

دلایل خشک نکردن  را به متخصص آن بسپارید و لطفا در صورت نداشتن تخصص به دستگاه دست نزنید.

1-المنت گرمایی ماشین ظرفشویی :

وقتی که المنت خراب باشد باعث میشود که ظرف ها خوب خشک نشوند . برای اینکه المنت را تست کنید ،در قدم اول  در ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید ، در قدم دوم اتصال آن را از طریق یک مولتی متر کنترل کنید .در قدم سوم ترمینال های المنت گرمایی درزیر مخزن (لگن شستو شو)قرار دارد و با برداشتن پنل پایینی قابل دسترس است. شما میتوانید وضعیت سیم ها و ترمینالهای که مدار الکتریکی با آن بسته میشود را کنترل کنید و اگر لازم بود تعویضشان نمایید.

2-ترموستاتی محدودیت دما :

دومین مورد ترموستات یا همان دماسنج مثل یک دستگاه ایمنی عمل میکند و باعث می شود ماشین ظرفشویی بیش از حد داغ نشود . در صورت خرابی دماسنج و قبل از اینکه بخواهد ظرفهایتان خشک بشود ، قسمت گرما دهی را خاموش می کند .این ترموستات در پایین مخزن ماشین ظرفشویی پشت پنل پایینی قرار دارد . می توانید برقرای اتصالات آنرا با مولتی متر کنترل کنید.

3-درب مخزن شوینده و آبکشی :

در اینجا مخزن آبکشی و یا کلاهک شوینده می تواند دلیلی باشد که چرا ماشین ظرفشویی کامل ظرف ها را خشک نمی کند. بدون چرخه آبکشی ، ظرفها راحت وخوب خشک نمی شود . اول ببینید که محفظه آبکشی خالی نباشد . باید ببینید که دریچه ی آن به خوبی تنظیم باشد وجفت شده باشد.

برای حل این مشکل در ماشین ظرفشویی باید قطعاتی مانند المنت یا هیتر ظرفشویی، روغن چرب مخصوص ظرفشویی ورودی و خروجی هوای گرم ظرفشویی ،ترموستات،فن های تهویه هوا را چک کرده تا عیب دستگاه را پیدا کنیم.

4-تنظیمات اشتباه برنامه شستشو:

دقت کنید که تنظیمات را به خوبی انجام بدهید تا دستگاه به شما نتیجه شستشو رضایت بخشی را بدهد. در صورتی که برنامه شستشو در حالت quick یا prewash باشد، مطمئن باشید خشک نکردن  ظروف کامل توسط دستگاه انجام  نمیشود.

5-مشکل در دریچه هوا یا موتور فن :

یکی از قسمت های دستگاه دریچه هوا که نقش بسیار مهمی در خشک کردن ظروف برعهده دارد.در صورت داشتن نقص در باز شدن دریچه این امر باعث کارنکردن درست دستگاه و در نتیجه خشک نشدن ظروف می شود.خراب بودن موتور فن دریچه هوا نیز باعث فعال نشدن دریچه می شود.

اگر المنت یا هریک از قطعات ماشین ظرفشویی خراب شده باشد شما می‌توانید این قطعات را با ضمانت قطعه اصلی از نمایندگی های آاگ در تهران دریافت و تعویض کنید.( شرکت آریان در تهران )

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعمیرماشین ظرفشویی آاگ ، با شماره  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کرده تا در اسرع وقت بتوانید خدمات نمایندگی آاگ  را دریافت کنید.

 

 شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات با تعمیرگاه نمایندگی ما تماس بگیرید.


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ ,علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ااگ , دلایل اصلی خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی AEG , بررسی علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی آاگ


علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب