021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ حین کار

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دستگاه وسط کار متوقف و یا خاموش شده و با وجود روشن بودن، به کارش ادامه نداده که باعث نگرانی شما می شود. چراغ های لباسشویی روشن بوده ولی عملا کار انجام نمی دهد. بی حرکت و ثابت مانده است.

هنگامی که ماشین لباسشویی متوقف می شود، در این زمان دستگاه خاموش نشده و همچنان روشن باقی می ماند. مشکلاتی که ممکن است بروز نماید می توانند متفاوت باشند.در اولین اقدام ماشین را از برق بکشید .

هنگامی که دستگاه را روشن می کنید هنوز کمی از مرحله شستشو انجام نشده که ناگهان لباسشویی از کار افتاده و با خاموش می شود. بدانید که امکان دارد لباسشویی شما با مشکلات الکتریکی یا مکانیکی روبرو شده است .

از مهمترین دلایل توقف و یا خاموش شدن ناگهانی در حین کار : خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اختلال یا سوختگی شده ، دوشاخه برق ماشین لباسشویی خراب شده ، تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار آسیب‌ دیدگی یا نقص شده است. در حقیقت این 3 عامل مهم از اصلی‌ترین و مهمترین دلایل این مشکل می باشند.

در هرصورت قبل از هر کاری با نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید تا همکاران با تجربه و ماهر ما برای برطرف کردن این مشکلات به شما کمک کنند.


علت توقف ماشین لباسشویی زیاد است پس از انتخاب و آغاز شدن برنامه ی شصست و شوی مورد نظر، ممکن است وجود داشته باشد و این مسئله خود نیز به صورت های مختلفی ممکن است رخ دهد.

در واقع به طور کلی، به وجود آمدن این مشکل و علت توقف فعالیت لباسشویی در هنگام کار، به دو حالت کلی بر می گردد.

1-در یکی از این حالت ها، چند دقیقه پس از شروع فعالیت، از کار می ایستد و دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و یا در میانه ی کار، ناگهان لباسشویی خاموش شده و از کار می افتد.

2-در حالت دیگر، چند دقیقه از پس از آغاز سیکل شستشو، ماشین لباسشویی متوقف می شود و از کار می افتد اما دستگاه روشن می ماند و خاموش نمی شود.

علت توقف و یا خاموش شدن در حین کار شستشو از کار می افتد، علت می تواند یکی از عوامل زیر باشد:
–  درب ماشین لباسشویی:

خرابی و ساییدگی گیره درب دستگاه یا همان میکروسوئیچ  باعث می شود که درب ماشین لباسشویی در حین کار باز نشود و در هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی فعال شده و کار خود را در جهت جلوگیری از باز شدن درب انجام می دهد.

رفع عیب:
برای چک کردن میکروسوئیچ با استفاده از یک مولتی متر سوییچ های درب را چک کنید، اگر ولتاژ در آنها جریان نداشته باشد، به معنای خرابی سیم کشی ها است، و باید سیم کشی های متصل به این قطعه را تعویض نمایید.

– شیر ورودی آب:

هنگامی که در مرحله خیساندن لباس ها، شیر ورودی آب باز شده و به آب اجازه ورود به دیگ لباسشویی را می دهد. در صورتی که  شیر ورودی آب از کار بیوفتد، دستگاه منتظر خواهد ماند تا آب به داخل لباسشویی آاگ وارد شود، که منجر به توقف و خاموش شدن ماشین  خواهد شد.

رفع عیب:
برای اطمینان از خراب بودن شیر ورودی آب، از یک مولتی متر برای تست جریان استفاده کنید. در صورتی که جریان در شیر ورودی آب وجود ندارد، باید آن را تعویض کنید.

– پمپ تخلیه آب:
در مراحل بعدی باید پمپ تخلیه آب را چک کنید و ببینید که مسدود و یا به دلیل فرسوده شدن خراب نشده باشد. پمپ تخلیه می تواند با اشیایی مانند سکه و … مسدود شده باشد.این امر خود یکی از دلایل توقف و یا خاموش شدن  در حین کار می باشد که حتما باید به آن توجه کرد.

رفع عیب :
 با برداشتن اشیا از آن رفع انسداد کنید. در صورت خرابی پمپ تخلیه ، پمپ جدیدی را خریده و با فعلی جایگزین کنید.

– تایمر دستگاه :

در مدل های قدیم ماشین لباسشویی و یا برد الکتریکی در مدل های جدید ماشین لباسشویی آاگ

 

تایمر و یا برد الکتریکی است که به دستگاه دستور می دهند و برای شستشو برنامه ریزی می کنند،هنگام خرابی آن ها، ماشین لباسشویی را از شستشو، باز می دارد و باعث متوقف و خاموش شدن در حین کارمی شود. این خرابی هم به دلیل نوسانات جریان برق و خرابی سایر قطعات ماشین لباسشویی خواهد بود.

رفع عیب:
مدل های امروزی ماشین های لباسشویی آاگ ، تایمر یک قطعه جدا و بصورت یک برد الکترونیکی بوده و با ارسال دستورات مختلف عمل می نماید. این قطعه باید توسط تکنسین تعویض و یا تعمیر شود.

-موتور قفل درب و زبانه درب :

یکی دیگر از علت ها قفل درب است که از مسدود بودن درب دستگاه در حین شستشو اطمینان حاصل می کند. هنگامی که درب لباسشویی بسته می شود، دستگاه می تواند عملیات شستشو را شروع کند. در حالتی که زبانه قفل بخوبی بسته نشود، قفل درب مانع از عملیات لباسشویی می شود. اگر قفل درب خراب باشد، امکان دارد لباسشویی در میانه سیکل شستشو متوقف شود.

رفع عیب:
برای تعیین اینکه قفل درب بصورت الکتریکی کار نمی کند از نقشه راهنمای ماشین لباسشویی آاگ کمک بگیرید و یا بوسیله مولتی متر هر یک از سوئیچ های قفل درب را برای وجود جریان تست نمایید. اگر یکی از سوئیچ ها فاقد جریان باشد، باید آن را تعویض کرد.

-چرخ دنده های ﻣﻮﺗﻮر ﺗﺎﯾﻤﺮ:
کار اصلی موتور تایمر حرکت محور تایمر است. چرخ دنده های مجموعه موتور، پلاستیکی بوده و پس از مدت زمانی سائیده شده درست عمل نمی کنند.

رفع عیب: در صورت بروز این مشکل در ﻗﺴﻤﺖ ﻣﻮﺗﻮر و ﺗﺎﯾﻤﺮ باید آنها را بصورت کلی ﺳﺮوﯾﺲ کنید.در واقع در بیشتر مواقع  به اشتباه تایمر را عیب یابی می کنند. برای اینکه از معیوب بودن تایمر مطلع شوید، از نمودار سیم کشی لباسشویی خود کمک گرفته و از یک مولتی متر برای اندازه گیری جریان تایمر دستگاه استفاده کنید.

-خرابی دو شاخه برق ماشین:

 اتصالات دو شاخه برق به دلیل بار زیادی که جریان الکتریکی دارد ممکن است ذوب یا قطع شود. یا محافظ جریانی که از آن استفاده می کردید دچار خرابی شده باشد.

رفع عیب:باید اتصالات ورودی برق و دو شاخه را همیشه چک کنید. ماشین های لباسشویی وارداتی وجود دارند که بر روی آنها سه شاخه نصب است و دارای تبدیل 3 به 2 هستند که این مورد را هم باید مورد بررسی قرار دهید.

-خازن پارازیت گیر لباسشویی سوخته
به غیر از دو شاخه برق این وسیله ، باید خازن پارازیت گیر این وسیله برقی را که در انتهای سیم ورودی برق به صورت خازن نویزگیر نصب شده را هم چک کنید. این خازن هم ممکن است با جریان اضافی برق آسیب دیده باشند.

- خرابی کلید روشن و خاموش :

حتی نوسانات برق میتواند باعث خرابی و قطعی پلاتین های کلید پاور ماشین لباسشویی شود و ماشین حین کار خاموش شود .

در هرصورت ما تعدادی از عوامل توقف و یا خاموش شدن موقع کار یا هر ماشین لباسشویی دیگر را توضیح داده ایم عوامل دیگری نیز می تواند باعث بروز این مشکل در ماشین لباسشویی شود.

توجه مهم : در صورتی که درباره تعمیرات و عملکرد فنی ماشین لباسشویی آاگ سابقه و اطلاعات کافی ندارید، تحت هیچ شرایطی دستگاه خود را باز و بسته و دستکاری نکنید. در هر صورت این کار خطر بروز آسیب جدی به شما یا ماشین لباسشویی تان را به همراه دارد و ممکن است مشکل را از پیش نیز بدتر کند.

ما به شما توصیه می کنیم که با تکنسین های متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی آاگ از طریق وب سایت آاگ تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با صرف هزینه منطقی، مشکلات لباسشویی خود را برطرف کنید.

برای برطرف کردن علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی آاگ با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.


 

 

برچسب ها :
علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ حین کار , دلیل توقف و یا خاموش شدن لباسشویی ااگ حین کار , علت توقف و یا خاموش شدن ماشین لباسشویی AEG


علت توقف و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی آاگ  حین کار


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب