021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت کارنکردن خشک کن ماشین لباسشویی آاگ

علت خرابی خشک کن 

در واقع خشک کن ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین قطعات دستگاه می باشد که در صورت بروز مشکل و یا کارنکردن خشک کن مجبور به خروج لباس های خیس از ماشین میشوید.

در صورت کارنکردن خشک کن ، دستگاه به درستی عمل نمی کند لباس ها در لباسشویی خیس باقی می ماند. و مشکلات بسیاری را برای شما خانم های عزیز به وجود می آورد.

نکته : مواردی را که ما در این مقاله و دیگر مقالات برای شما توضیح می دهیم فقط برای اطلاع رسانی شما از دلایل خرابی لباسشویی و یا ظرفشویی می باشد زیرا تعمیرات لباسشویی و ظرفشویی آاگ به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد برای این منظور در صورت مشاهده هر گونه خرابی با نمایندگی آاگ شرکت آریان تماس بگیرید.

موارد زیر برخی از علت های کار نکردن خشک می باشد:

*کار نکردن خشک کن بدلیل قطعی برق:

-در بعضی اوقات بدلیل قطعی جریان برق و عدم اتصال جریان برقی خشک کن لباسشویی بدرستی کار نمی کند.در چنین شرایطی امکان دارد خرابی پریز برق، قطع شدن سیم ها، نوسانات برق، یا از کار افتادن تایمرها و دستگیره های مکانیکی موجب چنین اختلالی شده باشد.

سوختن ترانس برد از دیگر دلایل کار نکردن خشک کن است که در چنین شرایطی نیاز به تعویض قطعه نیز می باشد.

*تخلیه نشدن آب:

اگر آب از دستگاه تخلیه نشود، لباس‌ها خشک نشده و خیس باقی می‌مانند.قطعاتی که می تواند باعث این امر باشند عبارتنداز:

1-پمپ تخلیه: بسته بودن یا نیم سوز شده این قطعه که با کمک وسیله ای به نام مولتی‌متر و یا سر و صدای بسیار لباسشویی است می توان خرابی آن را تشخیص داد. علت بسته شدن پمپ تخلیه می تواند به خاطر پرزهای لباس و یا اشیا باقی‌مانده در لباس‌ها باشد.

2-فیلتر تخلیه: بسته بودن فیلتر تخلیه سبب خشک نشدن لباس‌ها می‌شود.

3-شلنگ تخلیه: شیلنگ خم یا بسته شده باشد یا به درستی نصب نشده است که در صورت نیاز باید این شیلنگ تعویض شود.

*از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی:

گاهی اوقات علت کار نکردن خشک کن مشکلات فنی عمیق و جدی می باشد ولی گاهی مشکلات سطحی و ساده مثل از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی، اشکال در جریان برق، مقدار زیاد لباس و…مانع از عملکرد صحیح خشکن کن می شوند.

*از کار افتادن موتور لباسشویی:

از کار افتادن موتور لباسشویی از دیگر دلایل کار نکردن خشک کن می باشد.

استفاده زیاد از ماشین لباسشویی موجب گرم شدن بیش از حد موتور ماشین لباسشویی شده و ممکن است دستگاه بطور موقت از کار بیفتد.

در چنین شرایطی بهتر است تا خنک شدن موتور لباسشویی صبر کرده و اگر باز هم مشکل  خشک کن لباسشویی حل نشد می توانید با تکنسین هاو تعمیرکاران ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

*جریان هوای نامناسب:

جریان هوا در عملکرد صحیح خشک کن لباسشویی بسیار ضروری می باشد.

اگر هوای مناسب به خشک کن نرسد در نتیجه نمی تواند گرمای مناسب برای خشک کردن لباس ها تولید کند و لباس ها خیس می مانند.

*تنظیمات نامناسب لباسشویی :

چگونگی تنظیمات لباسشویی آاگ در عملکرد صحیح و مورد انتظار ما بسیار موثر می باشد. در واقع باید در انتخاب برنامه و تنظیمات دستگاه دقت کنید. هریک از برنامه شستشویی تنظیم شده باید با توجه به جنس پارچه، میزان کثیفی و آلودگی لباس و دیگر موارد تعیین گردد. برای مثال اگر تنظیمات مربوط به نوع پارچه، زمان شستشو، میزان درجه حرارت وبدرستی و مطابق لباسی که قصد خشک کردن آن را دارید تنظیم نشده باشند در نتیجه خشک کن بی اثر خواهد بود.

*پر کردن بیش از اندازه لباس در داخل لباسشویی :

باید به ظرفیت ماشین لباسشویی خود، داخل مخزن آن لباس قرار دهید توجه داشته باشید، چراکه پر کردن  بیش از اندازه لباس نه تنها در عملکرد خشک کن بلکه بر سایر قسمت های فرآیند شست و شو تاثیر منفی می گذارد و موجب کاهش کارایی ماشین لباسشویی نیز می شود. در واقع نباید ماشین لباسشویی را بیش از سه چهارم حجم مخزن پر کنید.

*نقص در فیوز حرارتی یا ترموستات:

بعضی مواقع در بخش فیوز حرارتی، آتش زنه و یا ترموستات ماشین لباسشویی مشکلی به وجود آمده که عدم کارکرد صحیح خشک کن می شود و رفع مشکل را باید به تکنسین متخصص بسپارید.

در این مواقع باید این کارها را باید انجام بدهید:

1-دستگاه را از برق جدا کنید.

2-بعد صفحه پشت دستگاه را باز کنید.

3-فیوز حرارتی را باز کرده و با یک فیوز حرارتی جدید جایگزین کنید.

*ایراد در خازن لباسشویی:

ایراد در خازن لباسشویی آاگ موجب اختلال در عملکرد خشک کن شده و عیب یابی و تعمیر آن باید توسط تعمیرکار ماهرصورت بگیرد.

*اشکال در تاخو:

این قطعه تاخو برروی استاتور (بخش ثابت دستگاه)،‌ پشت موتور، قرار دارد.

بروز مشکل در تاخو لباسشویی از دیگرمیتواند یکی از دلایل کارنکردن خشک کن  می باشد.بنابراین باید این قطعه توسط تکنسین های با تجربه تعویض شود.

*دیگر علت کار نکردن خشک کن لباسشویی آاگ

 اینجا بطور خلاصه به آن ها اشاره کرده ایم:

-گرفتگی پمپ آب

-سوختن پمپ آب

-قفل شدن شیر برقی 

-اشکال در زغال های موتور

-برد تنظیم دور خراب شده

-بسته بودن مسیر خروجی آب و مشکلات پمپ تخلیه

در نتیجه باید بگوییم که:

خرابی و آسیب دیدگی موتور لباسشویی یکی از مهمترین عواملی است که بر کارکرد خشک کن تاثیرگذار می باشد و کارایی آن را تحت تاثیر قرار می دهد. توجه داشته باشید دلایل کار نکردن خشک کن  و یا کارکرد غلط آن در هر لباسشویی متفاوت می باشد.پس در واقع از دیگر دلایلی که ممکن است باعث خرابی و عدم کار کردن خشک کن می شود .

می توان به این صورت بیان کرد که اختلال در کلید های دستگاه، آسیب دیدگی خازن راه انداز، مسدود شدن فیلتر پمپ، متصل نبودن کنتاکت های دستگاه ، خرابی برد تنظیم دور ماشین لباسشویی، نشتی و یا خرابی شلنگ تخلیه ، زیاد بودن لباس های موجود در دستگاه و در برخی موارد روشن بودن کلید حذف دور خشک کن اشاره کرد.

نمایندگی آاگ آماده هر گونه خدمات لباسشویی آاگ از جمله علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی آاگ می باشد.

برای تماس با ما با شماره های  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید.

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت کارنکردن خشک کن ماشین لباسشویی آاگ , علت نچرخیدن خشک ماشین لباسشویی ا ا گ , علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی AEG , تعمیر خشک کن ماشین لباسشویی آاگ


علت کارنکردن خشک کن ماشین لباسشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب